Твір на тему «Антон Чехов»

Антон Чехов і світова література

Антон Чехов

Антон Павлович Чехов (1860-1904) — відомий російський письменник, що здійснив великий вплив на розвиток російської та світової літератури. Він був одним з найвидатніших представників школи критичного реалізму в російській та світовій літературі. Чехов зневажав всі форми невихованості, міщанства й відсутність волі — риси, які були звичними у дореволюційному суспільстві Росії.

А. П. Чехов активно брав участь у боротьбі за краще майбутнє своєї країни, та з плином часу віра в близькість цього майбутнього все більше зростала.

Його дитинство було важким. Батько Антона Павловича, торговець, збанкрутував і змушений був переховуватися від своїх кредиторів.

Ще коли майбутній письменник був студентом Медичного факультету Московського університету, щоб підтримати себе й допомогти батькам, він часто проводив приватні уроки та писав статті для газет.

Після закінчення університету Чехов А. П. став успішним лікарем і водночас багато писав.

У той час як він жив в Меліхові, він лікував селян, будував школу для селянських дітей, об’їжджав охоплені голодом губернії (1892), під час епідемії холери працював лікарем (1892-1893), брав участь у національному перепису (1897), весь час вперто й плідно працюючи в письменницькій сфері.

Його відомі розповіді та п’єси «Чайка», «Дядя Ваня», «Три сестри», «Вишневий сад» з’являлися одна за іншою. Вони зображували дореволюційне російське життя та безнадійне існування людей.

Герої оповідань Чехова жили в очікуванні чогось нового. Вони мріяли про інше, щасливе життя, хоча й не знали, яким шляхом йти, щоб досягти його.

Чехов отримав міжнародне визнання за життя. Його оповідання та п’єси були перекладені багатьма мовами світу.

В Європі Прага вважається батьківщиною перекладів творів Чехова. Його перше оповідання «Пасажир першого класу» з’явилося там в 1886 році, а перша європейська прем’єра «Чайки» відбулася в Празі за три дні до славнозвісного спектаклю в Московському художньому театрі в 1898 році. «Чайка» мала величезний, неймовірний успіх.

Популярність Чехова серед англійських читачів почалася з листа, написаного англійською перекладачкою Констанс Блек Гарнетт (1862-1946), яка переклала Тургенєва й Толстого.

11 грудня 1896 року вона написала:
«Дорогий сер, я з великим захопленням прочитала кілька ваших коротких оповідань російською мовою і переклала одне або два з них, і я намагаюся ознайомити з Вашими творами англійськомовних читачів… Я чула, що Ваша п’єса, «Чайка», викликала сенсацію в Петербурзі. Якби Ви довірили мені її переклад, я доклала б усіх зусиль, щоб донести її до англійської громадськості. Мій тесть, доктор Гарнетт (хранитель друкованих книг Британського музею), хотів би попросити Вас скласти повний перелік Ваших творів, щоб ми могли додати їх всі до бібліотеки Музею. Щиро Ваша, Констанс Гарнетт».

Англійський переклад повного зібрання творів Чехова вперше був опублікований в 13 томах в Лондоні та Нью-Йорку в 1916-1923 роках.

У XX столітті виникали все нові й нові переклади творів Чехова, а видатні актриси та актори практично у всіх країнах світу визнали його талант драматурга.

Успіх п’єс Чехова в усьому світі, величезні враження від його книг ясно свідчать про постійну популярність цього письменника й драматурга. Його книги складають скарбницю світової літератури. Їх люблять, читають і перечитують.

Інші твори:

Структура твору: правила та поради складання твору

Твір «Мій улюблений літературний герой»

Твір на тему «Культурна людина»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>