Твори на тему «Людина та природа»

Людина й природа взаємопов'язані1. Твір на тему «Взаємозв’язок людини й природи»

Всі ми дуже добре знаємо про взаємозв’язок людини з природою. У далекій давнині, ще починаючи з первісногромадського ладу, люди цілком залежали від різних явищ навколишнього середовища. Вони не могли зрозуміти суті всього, що відбувається, тому вважали все це дією та велінням богів. Божеством вважалися багато явищ природи, в тому числі поява вогню, води, землі, дерев, повітря і навіть грому з блискавками. Для того щоб не розсердити богів, їх задобрювали вчиненням ритуальних жертвоприносин.

Минуло багато століть, перш ніж людина почала еволюціонувати, та став більш досконалим її мозок. Вона навчилася різним ремеслам: добуванню вогню, будівництву житла, створінню багатьох різних видів знарядь для праці. Вивчаючи історію, ми бачимо, що як тільки одне плем’я завойовує першість серед інших, йому подібних, всі його люди відразу ж починають підпорядковувати собі природу, забуваючи про те, що вони є її дуже маленькою частиною.

Питання взаємодії людини з природою нині дуже актуальне. Людина чомусь сама себе проголосила царем природи, але це далеко не так. Всі ми, люди, що живуть на Землі, є піщинами Всесвіту й не повинні ставитися до нього агресивно. Наша діяльність часом дуже шкідлива, і наслідки її ми можемо бачити в різних проявах, іноді вони просто катастрофічні. Щорічна вирубка величезних площ лісів, а їх вважають «легкими» планети, призводить в деяких випадках до повного знищення різних видів рослин і тварин. Сьогодні вже рідкістю вважається зустріти на природі живе джерело води, туди скидають відходи цілими тоннами. Отже, не тільки не попити, а й скупатися в них небезпечно.

А повітря? Воно отруєне вихлопами мільйонів транспортних засобів, шкідливими викидами заводів. Якщо подивитися на велике місто, то майже в кожному можна побачити кіптяву, та таку сильну, що навіть зірок вночі можна не помітити.

Сучасні екологи давно забили на сполох, тому почали більше оберігатися цілі райони, де немає такої ось сучасної «чудо-цивілізації». Одним з таких є унікальний заповідник у Херсонській області України, де абсолютно екологічно чисте повітря, це Асканія-Нова. Видобутку багатьох корисних копалин, яких все менше в надрах нашої планети, існує прекрасна альтернатива — доведена вченими можливість використовувати енергію таких джерел, як припливи й відливи, вітер і сонце. Ми не можемо існувати без природи, поза нею. Тому повинні дбати про її надра й середовища проживання.

2. Твір на тему: «Ставлення людини до природи»

Наша планета благодатно створена для комфортної життєдіяльності людини та всіх живих істот на ній. Густі ліси, повні дичини, річки з великою кількістю риби, різноманітна рослинність і сприятливість клімату — все це дозволило людині жити, розвиватися та еволюціонувати. І ось вже вона почала керувати природою, а не природа нею. Але в ролі господаря людина зовсім забула про свої витоки, віддалилася від природного середовища й стала невдячним споживачем, що використовує природні багатства їй на шкоду.

Людська діяльність проникла в усі природні процеси, а продукти життєдіяльності завдають серйозної шкоди всім екосистемам і біоценозам. Екологія більшості районів планети перебуває далеко за межею допустимого рівня забруднення, існують цілі міста, кинуті людиною через екологічне, радіаційне та хімічне забруднення.

Така безвідповідальна, споживча політика людей призводить до необоротних наслідків у природному середовищі, що негативно впливають і на життя людини. Все менше й менше стає природних копалин, тварини й рослини катастрофічно вимирають, а через екологічне забруднення діти народжуються з різними мутаціями та дефектами. До того ж, кількість прісної води різко знижується, а промислова діяльність і космічні польоти привели до величезних дірок в озоновій кулі, що забезпечує життя на планеті.

До чого ми всі прийдемо? Знищуючи природу, ми знищуємо себе, знищуємо майбутнє наших дітей, винищуємо середовище свого існування, яке не піддається відновленню. Бездумна людська поведінка призводить до значного погіршення якості життя. І якщо ми всі не обговорюватимемо це, то незабаром зруйнуємо свій будинок, що існував незліченну кількість років, дозволив людині з тварини стати особистістю, яка, на жаль, не виправдала такого високого звання.

Дивіться також:

Твір на тему «Гармонія людини та природи»

Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Твір на тему «Вплив природи на людину»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Взаємини людини та природи»

Твір на тему «Охорона природи»

Твір «Як я допомагаю природі?»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Природа в житті людини

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Загрузка...

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Загрузка...