Твір на тему «Людина та суспільство»

Людина — суспільна істота

Людина і суспільство

Тема людини в суспільстві завжди була актуальною. Люди сучасності, як і в усі часи, завжди живуть і жили в суспільстві. Тому вони в тих чи інших формах змушені або повинні брати участь у громадських справах.

Неможливо людині, яка вважає себе цивілізованою, жити, існувати поза суспільством. Саме через суспільні відносини люди купують товари, житло, їжу, а також задовольняють свої потреби нематеріального плану. У такому випадку, якщо людина без суспільства обійтися не в змозі, то чи може саме суспільство бути поза конкретної людини?

Не має потреби, напевно, в окремих коментарях твердження, що не існує такого індивідуума, без якого суспільство могло б бути зруйновано. Справедливе й зворотне твердження. Непотрібних людей також не буває, адже кожен грає свою роль у житті, кожен приносить певну користь іншим людям. Яким же чином визначається ця життєва роль кожної конкретної людини? Від чого це залежить? Чи пов’язано це з соціальним статусом людини, його освітою та матеріальним становищем? Адже люди дуже різні.

Очевидно, що кожен особисто робить свій вибір, кожен сам визначає для себе, яку роль йому слід грати в цьому світі. Якщо людина цілеспрямована й наполеглива, якщо вона впевнено йде до наміченої мети, долаючи будь-які перешкоди на цьому непростому шляху, своєї мети вона досягне, поза всяким сумнівом. Тут, як ніколи, актуальний принцип «не відступати та не здаватися». Уміння вставати після «падінь» — запорука будь-якого успіху.

Не можна, звичайно ж, не враховувати ситуації, передбачити які неможливо. Коли все раптом відходить від задуманого плану, а іноді навіть розгортається в протилежному напрямку. Але, думається, навряд чи хтось став би тим, ким став, без особистої мотивації та старанної роботи над поставленою метою, а також над самим собою. Щоб у цьому переконатися, достатньо прочитати біографії найвідоміших постатей людства, чи то політики, вчені, письменники, бізнесмени або представники інших професій.

Напевно, Майя Плісецька не стала б видатною балериною, якби не хотіла цього та не докладала би певних зусиль у цьому напрямі, а Сергій Корольов не запускав би в космос свої апарати, не отримавши колосальну кількість знань з теорії космічних польотів. І такі приклади можна наводити нескінченно, що тільки підтверджувало б все сказане вище.

Варто сказати, що й життєві ролі людей у суспільстві повинні відрізнятися різноманіттям. Як то кажуть, не можна всім одночасно бути начальниками, втім, хороших працівників потребують всі, тому бути таким працівником не менш престижно. А вже за таких начальство, повірте, бореться не гірше, ніж за цінний приз на знаменитому аукціоні.

Тому так важливо знайти саме свою роль, свій шлях, своє місце, де ти будеш професіоналом і зможеш принести максимальну користь цьому самому суспільству, не ігноруючи особистих принципів.

Важливим моментом тут виступає моральне задоволення від виконуваної роботи або іншої діяльності. Часто кажуть, що коли робота збігається з улюбленою справою, це і є запорукою простого людського щастя.

Отже, суспільство — безпосередній світ буття людини. У свою чергу, людина є невіддільним членом суспільства.

Інші твори:

Твори на тему «Людина та природа»

Твір на тему «Людина — частина природи»

Твір на тему «Мистецтво в житті людини»

Сім’я в житті людини

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>