Твір на тему «Літній дощ»

Опис дощу влітку

Літній дощ

Ясний, теплий, сонячний день, сонце світить так яскраво, як ніби в останню зміну та скоро воно піде додому. Абсолютно несподівано набігають хмари, стрімко й зосереджено, вони такі темні, важкі. Дивлячись на них, розумієш — пощади не буде. Буде дощ. Сильний, гучний, галасливий і веселий літній дощ з його звичним хуліганським розкиданням гілок дерев по дорогах, грюкотом шибок і величезними калюжами, які випаровуються швидше, ніж спогади про сам дощ.

Ніби підтверджуючи свої неабиякі наміри, десь, поки ще далеко, гримить грім. Перехожі додають крок, попутно озираючись у пошуках можливого притулку, якщо від дощу все-таки втекти не вийде.

Ось блиснула блискавка та ще один громовий гуркіт, на цей раз вже набагато ближчий, немов пробурчав: «Ну, зараз почнеться!..» Як не чекай літнього дощу, як не виглядай на небі сполохи блискавок, як не закидай обличчя та не підставляй долоні в пошуках перших крапель — літній дощ завжди починається несподівано.

Тільки-но темно-сірі хмари хмурились, стикаючись боками — і раптом з неба різко падає стіна води, майже прямовисна. Ох, як не позаздриш тому, хто опинився під цими найпершими та найсильнішими струменями! В першу хвилину здається, що вони дуже холодні й колючі, але якщо трохи потерпіти та не тікати від дощу в надійне укриття, то починаєш відчувати — вони зовсім не холодні й ніякі не колючі!

Літній дощ — він дивно теплий і ласкавий, але водночас безтурботно-пустотливий. Літній дощ полюбляє хуліганити! Він лякає перехожих і вуличних кішок, що не встигли втекти, грізним громовим гуркотом, і тут же немов регоче, щедро розсипаючи музичні струмені, що дзвенять і співають у водостічних трубах. І ось вже барабанять веселі, бадьорі марші по дахах, розтріпуючи листя дерев.

По-різному можна ставитися до дощу: хтось літній дощ не шанує, він на час зупиняє метушливий біг мегаполісу, а хтось, навпаки, радіє йому. Ось зграйка веселих першокласників, очманілих від літньої свободи, носиться із заразливим сміхом по калюжах, попри те, що деякі з них їм майже по коліно. Дощ навіть і не думає ображати малюків, а веселиться разом з ними, зрошуючи веселі кирпаті мордочки теплими бризками, хлюпотячи в намоклих сандалях і кедах. Адже на те він і літній дощ, щоб дарувати радість всьому живому на землі!

Дерева, спочатку втомлені від літньої виснажливої ​​спеки, підбадьорюються, починають розправляти листячко, підставляючи його під пружні цілющі краплі, неголосно про щось перемовляються між собою — напевно, діляться враженнями. Час від часу вони починають важливо й неквапливо кивати своїми кронами-головами, немов дякуючи веселому літньому дощу за те, що він напоїв, умив і трохи повеселив.

Ось рудий кіт заліз під козирок під’їзду та несхвально поглядає на весь цей галас і метушню. Він, звичайно, розуміє, що так і треба, без дощу ніяк, просто дуже вже воду не любить. Але мовчить і не обурюється, лише зрідка посмикуючи хвостом, коли надто пустотливі краплі залітають під дах його притулку.

А дощ тим часом веселиться щосили — то влаштує гру на час, намагаючись якомога швидше заповнити водою всі ямки на дорогах, всі канави та вибоїни. То візьметься тріпати зачіски деревам, не зі зла, звичайно, а так — щоб трохи побешкетувати. А то може й обдурити — притихне начебто назовсім, але тільки наївні й довірливі перехожі вийдуть з-під надійних своїх укриттів, ошукані затишшям, як літній дощ раптом припуститься з новою силою, виплескуючи на природу останні струмені, вичавлюючи хмари насухо.

І хмари починають слабшати, бліднути та незабаром розбігаються, втомлені, але задоволені виконаною місією. А літній дощ ще трохи побризкає, змагаючись з яскравим сонечком, що вже визирає, і змушуючи перехожих зупинятися та шепотіти: «Дивіться, грибний дощик!»

А потім літній дощ остаточно затихне й піде, залишивши після себе різнобарвну веселку, блискучі калюжі, повеселілу та вмиту природу. І залишаться тільки спогади про літній дощ, такий теплий та веселий.

Але літній дощ йде ненадовго, щоб потім повернутися й знову дарувати перехожим свої безтурботні веселощі.

На тему літній дощ існує багато пісень, віршів, картин та інших творів. Всі вони різні, але для кожного літній дощ є особливим станом.

Подібні твори:

Твір-опис дощу у художньому стилі

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Твір на тему «Весняний дощ»

Твір на тему «Осінній дощ»

Загрузка...

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Загрузка...