Природа в житті людини

Природа грає важливу роль в житті людиниВи замислювалися над тим, що для нас значить природа? Не тільки як джерело придатного для дихання повітря, корисних копалин і харчових продуктів, а і як величезний і неповторно прекрасний світ, в якому людина — тільки одна з міріад живих істот. І вона безліччю ниток пов’язана з усім, що її оточує. Коли ви в останній раз слухали спів птахів, зустрічали світанок над швидкою річкою чи тихим озером, милувалися ажурним мереживом сніжинки на рукаві або першим весняним паростком, що пробивається крізь торішнє листя?

Здавалося б, навіщо це сучасній людині, оточеній технікою? Адже варто тільки торкнутися кнопки й можна зануритися в дивовижний світ Інтернету, стати учасником комп’ютерної гри або поспостерігати за пригодами героїв улюбленого серіалу. Ви, дійсно, впевнені, що це вам замінить спілкування з природою, а гармонія з нею — порожній звук і нічого незначуща метафора?

Заглянемо в історію. З найдавніших часів наші предки поважали природу та навіть поклонялися їй. Вони обожнювали не тільки світила й стихії, але й вірили, що кожне дерево, камінь, квітка, не кажучи вже про звірів і птахів, здатні мислити й відчувати. І у порівнянні з людиною вони є давнішими й володіють особливими магічними силами. Наприклад, дерева можуть приносити удачу, красу, здоров’я. Дуб здатний дарувати чоловікові силу, а береза ​​допомагає жінці знайти свого судженого й сімейне щастя. Горобина оберігає від нечистої сили, а ялина дає спокій.

І навіть сама Земля-матінка жива, вона піклується й оберігає всіх своїх дітей: і птахів, і тварин, і рослин, і людей. А хіба можна бути щасливим в сім’ї, де діти сваряться й знищують один одного? Розуміючи це, люди не вбивали без необхідності тварин і птахів, не нищили ліси, а зрубуючи дерево для господарських потреб, обов’язково просили у нього прощення. Але це було давно.

Звичайно, ви можете сказати, що зараз ніхто в ці казки не вірить, і наївна віра неосвічених дикунів нічого не означає. Але так чи наївні були наші предки? Адже вирубка лісу, осушення боліт і річок веде до погіршення екології. Перетворені в тирсу дерева вже не можуть очищати повітря від небезпечних для здоров’я вихлопних газів, а на місці зниклих боліт і річок з’являються потворні яри й безплідні пустелі.

Земля мстить людям, а, може, це просто люди забули, що вони є частиною природи? Тому, не замислюючись, гублять все живе. Тільки за останні двісті років людина знищила понад двісті видів тварин. Вдумайтеся — по одному виду в рік йшли в небуття заради примхи людини!

Жертвою людської жадібності й жорстокості стали величні бики-тури, зебри квага, сумчасті вовки, морські корови, птахи моа й дронти. В степах Причорномор’я колись носилися цілі табуни диких степових коней тарпанів, а зараз від них залишився один-єдиний скелет, який зберігається в Зоологічному музеї в Санкт-Петербурзі. Коли я читаю про це, мені стає моторошно, і я розумію, що найстрашніший хижак на Землі — це людина.

Але не тільки людство в цілому страждає від втрати гармонії з природою, а й кожна окрема особистість. Вчені довели, що в оточенні дерев ми стаємо здоровішими як фізично, так і психічно. У лісі або в парку приходять в норму тиск і серцебиття, легше дихається, поліпшується настрій, навіть підвищується імунітет. Зелений колір листя й трави позитивно впливає на працездатність і душевне здоров’я. А сірий колір похмурих стін будинків і асфальту наганяє на жителів міст тугу.

І спілкування з тваринами необхідно для людської психіки, воно лікує нервові та серцево-судинні захворювання. Люди, які перенесли інфаркт або інсульт, швидше відновлюють здоров’я, якщо спілкуються з кішками та собаками.

Все більше людей приходять до розуміння, що, забуваючи про існування природи, людина позбавляється дуже важливої частки власної душі. Якщо вірити приказці, що «краса врятує світ», то це краса природи. І відновлення добрих відносин зі світом — завдання не тільки держави, а й кожного з нас.

Вам також будуть корисні твори:

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Твір «Майбутнє починається сьогодні»

Загрузка...

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Загрузка...