Природа в житті людини

Рідна природа — найбільший скарб людини

Рідна природа в житті людини

Наша планета Земля дуже велика. Кожен її куточок відрізняється різноманітною природою. Але у кожної людини є своя рідна природа. Навіть якщо зустрічаються найбільш красиві місця, то рідну природу не можна ні з чим порівняти. Це все, що знаходиться навколо нас і не створено руками людини. Це природа Батьківщини, де кожен народився, виріс і живе.

Багато людей часом не помічають красу природи, яка їх оточує. Але це неправильно, на неї треба постійно звертати свою увагу. Вона допоможе усамітнитися від постійних турбот, на час відволіктися та забути про всі труднощі життя. Тільки ті рослини й дерева можуть заспокоїти та зарядити енергією, які виростають біля вашого будинку, у міському сквері, парку або найближчому лісі. Адже ми до них звикли, вони стали для нас рідними.

Природа займає величезне місце в серці кожної людини. Дуже приємно прислухатися до шелесту беріз, милуватися зелененьким листям, яке ледь розпустилося. Прогулюватися по алеї у парку, де ростуть величні дуби. Навіть запахи квітучих рослин здаються нам рідними. Який приємний аромат мають черемха, яблуні, бузок та конвалії! Нічого немає рідніше.

Природа найбільш відчутна поза містом, тому для відпочинку обов’язково треба виїжджати за його межі. Особливо радує широке поле, на якому жовтіє золоте колосся пшениці, ячменю та жита, синіють волошки та інші квіти. А як гарно виглядає квітучий луг, на якому цвітуть конюшина, ромашка, ковила! Коли дме вітерець, ковила розгойдується йому в такт, нагадуючи море.

А якою рідною здається сунична поляна на лісовій галявині! Вона може бути настільки червоною, що навіть не знаєш, як зібрати всі ягоди. Коли настає осінь і природа готується до зими, все навколо стає різнобарвним та яскравим. Дуже незвичайне листя кленів, воно фарбується в жовтий тон, але частіше за все стає багряним або зовсім різнокольоровим.

До настання осені на водоймах поступово вщухає пташиний гам. Дедалі менше стає водоплавних птахів — вони готуються до свого довгого польоту в теплі краї. Стає дуже сумно вдивлятися в далечінь, спостерігаючи, як відлітають птахи. Особливо наводить смуток клин журавлів, що летять і курликають у височині.

Коли ми залишаємо свій будинок для здійснення подорожі під час літніх канікул або для ознайомлення з новими пам’ятками, як приємно зустріти рослини, що ростуть на рідній землі! Наприклад, білокорі берізки. Так і хочеться підбігти до них і обійняти, наче своїх найдорожчих друзів.

Отже, природа грає велику роль у нашому житті. Кожна людина повинна навчитися цінувати те, що її оточує, намагатися берегти свою рідну природу — кожне дерево, листячко та навіть травинку.

Значення природи в житті людини

Природа грає важливу роль в житті людини

Ви замислювалися над тим, що для нас значить природа? Не тільки як джерело придатного для дихання повітря, корисних копалин і харчових продуктів, а і як величезний і неповторно прекрасний світ, в якому людина — тільки одна з міріад живих істот. І вона безліччю ниток пов’язана з усім, що її оточує. Коли ви в останній раз слухали спів птахів, зустрічали світанок над швидкою річкою чи тихим озером, милувалися ажурним мереживом сніжинки на рукаві або першим весняним паростком, що пробивається крізь торішнє листя?

Здавалося б, навіщо це сучасній людині, оточеній технікою? Адже варто тільки торкнутися кнопки й можна зануритися в дивовижний світ Інтернету, стати учасником комп’ютерної гри або поспостерігати за пригодами героїв улюбленого серіалу. Ви, дійсно, впевнені, що це вам замінить спілкування з природою, а гармонія з нею — порожній звук і нічого незначуща метафора?

Заглянемо в історію. З найдавніших часів наші предки поважали природу та навіть поклонялися їй. Вони обожнювали не тільки світила й стихії, але й вірили, що кожне дерево, камінь, квітка, не кажучи вже про звірів і птахів, здатні мислити й відчувати. І у порівнянні з людиною вони є давнішими й володіють особливими магічними силами. Наприклад, дерева можуть приносити удачу, красу, здоров’я. Дуб здатний дарувати чоловікові силу, а береза ​​допомагає жінці знайти свого судженого й сімейне щастя. Горобина оберігає від нечистої сили, а ялина дає спокій.

І навіть сама Земля-матінка жива, вона піклується й оберігає всіх своїх дітей: і птахів, і тварин, і рослин, і людей. А хіба можна бути щасливим в сім’ї, де діти сваряться й знищують один одного? Розуміючи це, люди не вбивали без необхідності тварин і птахів, не нищили ліси, а зрубуючи дерево для господарських потреб, обов’язково просили у нього прощення. Але це було давно.

Звичайно, ви можете сказати, що зараз ніхто в ці казки не вірить, і наївна віра неосвічених дикунів нічого не означає. Але так чи наївні були наші предки? Адже вирубка лісу, осушення боліт і річок веде до погіршення екології. Перетворені в тирсу дерева вже не можуть очищати повітря від небезпечних для здоров’я вихлопних газів, а на місці зниклих боліт і річок з’являються потворні яри й безплідні пустелі.

Земля мстить людям, а, може, це просто люди забули, що вони є частиною природи? Тому, не замислюючись, гублять все живе. Тільки за останні двісті років людина знищила понад двісті видів тварин. Вдумайтеся — по одному виду в рік йшли в небуття заради примхи людини!

Жертвою людської жадібності й жорстокості стали величні бики-тури, зебри квага, сумчасті вовки, морські корови, птахи моа й дронти. В степах Причорномор’я колись носилися цілі табуни диких степових коней тарпанів, а зараз від них залишився один-єдиний скелет, який зберігається в Зоологічному музеї в Санкт-Петербурзі. Коли я читаю про це, мені стає моторошно, і я розумію, що найстрашніший хижак на Землі — це людина.

Але не тільки людство в цілому страждає від втрати гармонії з природою, а й кожна окрема особистість. Вчені довели, що в оточенні дерев ми стаємо здоровішими як фізично, так і психічно. У лісі або в парку приходять в норму тиск і серцебиття, легше дихається, поліпшується настрій, навіть підвищується імунітет. Зелений колір листя й трави позитивно впливає на працездатність і душевне здоров’я. А сірий колір похмурих стін будинків і асфальту наганяє на жителів міст тугу.

І спілкування з тваринами необхідно для людської психіки, воно лікує нервові та серцево-судинні захворювання. Люди, які перенесли інфаркт або інсульт, швидше відновлюють здоров’я, якщо спілкуються з кішками та собаками.

Все більше людей приходять до розуміння, що, забуваючи про існування природи, людина позбавляється дуже важливої частки власної душі. Якщо вірити приказці, що «краса врятує світ», то це краса природи. І відновлення добрих відносин зі світом — завдання не тільки держави, а й кожного з нас.

Вам також будуть корисні твори:

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Твір «Майбутнє починається сьогодні»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>