Твір на тему «Природа і ми»

Природа і ми

Природа — це навколишнє середовище, тобто довкілля, яке нас оточує. З давніх часів людина була тісно пов’язана з природою та безпосередньо залежала від навколишнього середовища. Кажуть, що природа — мати всього живого на Землі.

Стародавні люди, по суті, не розуміли силу явищ природи, а приписували все це втручанню Бога. Вогонь, вода, земля, повітря ототожнювалися з різними надприродними силами. Люди вигадували їм імена та поклонялися цим божествам, а також вони проводили різні ритуали з жертвопринесеннями, щоб умилостивити Бога. Згодом люди розвивалися все більше й більше: навчилися видобувати й зберігати вогонь, будували собі будинки, створювали знаряддя праці, освоювали дедалі більше нових земель, висушували болота, вирубували ліси тощо. І нарешті, люди проголосили себе вінцем природи та вирішили, що мають право використовувати її на свій розсуд.

Тисячоліттями ми користуємося природними ресурсами, не замислюючись про наслідки. Однак сьогодні ця тема стала актуальною як ніколи. Все, що раніше вважалося божеством, зараз сприймається лише як ресурс. У води скидають нескінченні відходи, майже не залишилося чистих джерел. Повітря отруєне викидами заводів і вихлопними газами, в землю закопують ядерні відходи, які знищують її. Прогрес промислової діяльності, гонка озброєнь, ядерна зброя, величезна кількість машин і літаків, браконьєрство, вирубка лісів — все це призвело до екологічної катастрофи. Раніше ніхто навіть не чув слова «екологія», а сьогодні навіть існує однойменний шкільний предмет, який вивчає проблеми забруднення навколишнього середовища та шляхи їхнього вирішення.

Зараз ми спостерігаємо різку зміну кліматичних умов, незліченні природні катаклізми: цунамі, землетруси, урагани тощо. Природа протестує проти такого нашого поводження, тому що, здається, люди забули про своє місце в навколишньому середовищі, забули про те, що природа — наш дім, ми не можемо існувати поза ним. По суті, ми отруюємо та руйнуємо наш будинок своїми власними руками, при цьому радіємо життю, не замислюючись, що буде після нас.

Необхідно пам’ятати, ми — частина природи, її діти. Тому наше завдання — берегти та охороняти її, піклуватися про довкілля заради майбутніх поколінь.

Подібні твори:

Твори на тему «Людина та природа»

Твір на тему «Ставлення людини до природи»

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>