Твір на тему «Прислів’я»

Прислів’я та приказки в сучасному житті

Прислів'я та приказки

З дитинства ми чуємо від мам, тат, дідусів і бабусь короткі вирази, схожі на вірші. Від них же або від вчителів у школі ми дізнаємося, що називаються ці вирази прислів’ями.

Чуючи з ранніх років, ми сприймаємо їх як частину культури й побуту, самі того не усвідомлюючи. Мало хто замислюється, звідки пішло те чи інше вираження. Дізнатися це, дійсно, дуже складно, адже багато прислів’їв за час свого існування встигли поміняти свій сенс.

Так чи інакше, прислів’я — це безцінний дар, який залишився нам у спадок від наших предків. Ці вирази несуть у собі віковий досвід і життєву мудрість, перевірену не одним поколінням.

У прислів’ї відбивається не особиста думка людини, а народний розум. У ній міститься духовне обличчя, прагнення та ідеали конкретного народу. Прислів’я є невіддільною частиною нашої мови. Самі того не помічаючи, ми вживаємо ці місткі фрази, оцінюючи будь-які події або розповідаючи історії.

Прислів’я — це універсальна пропозиція, яку можна застосовувати в різних життєвих ситуаціях. При цьому вони містять у собі певні повчання, виконання яких принесе людині тільки користь.

Чи потрібні прислів’я сучасній людині? Безперечно, адже вони свідчать про її освіченість та високий інтелектуальний рівень.

XXI століття — час інформації. Відповідь на будь-яке питання легко знайти в інтернеті. З’являються все більш розумні пристрої, що полегшують життя і підказують людині, що робити. Але ніякий, навіть найрозумніший, комп’ютер або штучний розум не здатний зрівнятися з народною мудрістю, заснованою на віковому досвіді.

Всього одне речення, яке прийшло до нас із давнини в незміненому вигляді, здатне зробити людину по-житейськи мудрішою. Знання прислів’їв і розуміння їхнього значення дозволяє правильно реагувати на ситуацію, що склалася, або подію, що відбулася.

Багато прислів’їв говорить нам про працю і лінь, про дружбу та сім’ю. Розвиток технологій і поява соціальних мереж призвели до того, що поняття «дружба» втрачає свій первісний зміст. «Друзями» тепер називають людей, які просто відправили заявку та отримали підтвердження.

Прислів’я потрібні ще й для того, щоб нагадати справжню природу дружби. Другом потрібно дорожити, виручати його у важких ситуаціях, а не лише ставити на його сторінці в соціальній мережі «лайки» та залишати коментарі під світлинами.

Пройде час, зміняться покоління, вже ми будемо вчити своїх дітей правильно поводитися. Незмінним залишиться тільки існування прислів’їв, які продовжуватимуть нести в собі мудрість і правду предків.

Дивіться також:

Значення і роль прислів’їв у нашому житті

Твір на тему «Звичаї та традиції українського народу»

Твір-роздум на тему «Слово»

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>