Твір на тему «Пізня осінь». Текст-розповідь

Настала пізня осіньМіні-твір про пізню осінь

Ось і настала осінь. Два найпрекрасніших її місяці пролетіли зовсім непомітно. Вересневе сонце змінили похмурі сірі хмари. Колись яскраве й строкате листя опало, і тепер самотньо чорніє у бруді й калюжах.

Стає зовсім холодно. Все живе готується до зими. У лісах змінюють своє забарвлення зайці й білки. Голі дерева вже готуються лягти в тримісячну сплячку.

Пізня осінь — похмурий час року, але вже скоро вся земля вкриється білою пухнастою ковдрою зі снігу.

Твір-роздум про пізню осінь

Ось вже й пізня осінь. Прохолодна, дощова, сумна пора. Вся природа завмерла в очікуванні морозної білосніжної зими. Пташок зовсім не чути, адже перелітні птахи вже давно відлетіли у вирій, а осілі заклопотані пошуком їжі. Хоч куди глянь, всюди лежить опале листя.

Часто стоять похмурі, туманні дні. По небу пливуть похмурі грозові хмари. Ось починає крапати дощ і раптом він перетворюється в затяжну зливу. Це пізня осінь плаче дощами. Приємно дивитися на «сльози» осені з вікна своєї теплої та затишної кімнати. Адже людей, які поспішають вулицями у своїх справах, холод проймає від голови аж до ніг. Їхні обличчя похмурі, багато з них вже застуджені…

Дерева стоять майже без листя, готуючись до довгого зимового сну. Світловий день короткий та постійно зменшується. Вранці вже можна побачити паморозь на дорогах і на вікнах будинків, з неба зривається перший, ще зовсім несміливий сніжок. Але оскільки морози нестійкі, він незабаром тане, перетворюючись на сльоту. Намагаючись не забруднитися, перехожі обережно крокують асфальтованими доріжками. Але липкий бруд нав’язливо пристає до взуття і тут.

Останній місяць осені має дуже влучну назву — листопад. Його ще називають воротами зими, маючи на увазі, що він є провісником настання зимових морозів.

Все частіше дмуть пронизливі вітри, від яких неможливо сховатися. Якщо літо — це час тікати з дому назустріч нездійсненних мрій підліткової душі, то пізня осінь — час повертатися.

Дивіться також:

Твір-опис осені

Твір-мініатюра «Осінь»

Твір «Прийшла осінь»

Міні-твір «Рання осінь». Текст-розповідь

Твір «Золота осінь»

Твір «Барви осені»

Розповідь про осінь українською мовою

Твір «Осінній ліс»

Твір «Мої осінні канікули»

Твір-міркування на тему «Листопад — ворота зими»

Казка про осінь, 2-3 клас

Загрузка...

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Загрузка...