Твір на тему «Рання весна». Текст-розповідь

Настала рання весна

Рання весна

Нарешті настала весна. Застукотів дзвінкий капіж, заспівали гучноголосі птахи, що вже повернулися з теплих країв, яскравіше стало світити сонце.

Ми дуже довго чекаємо весни, і ось, коли вона вже тут, ми начебто починаємо прокидатися разом з нею. На душі стає якось весело та ми не помічаємо дрібних проблем.

Починають розпускатися бруньки та навіть, подекуди, вже пробиваються крізь сніг, що ще не розтанув, молода зелена травичка та перші весняні квіти — проліски. Повітря стає свіжим і чистим. А небо набуває особливо насиченого блакитного кольору. Це видовище невимовно заворожує…

Рання весна — це лише зміна пір року. Але почуття, які прокидаються після «зимової сплячки» — чудові, передати їх словами неможливо.

В цей час вдома сидіти точно не варто — краще відправитися на прогулянку та всюди відчувати, як прокидається від зимової сплячки природа. Нехай на вулиці ще прохолодно — не біда — адже можна одягнутися тепліше. Зате ви не пропустите цей чудовий час і зможете на повні груди вдихнути ніжне весняне повітря.

Прихід ранньої весни

Закони природи неможливо змінити, сезони змінюють один одного в певному порядку та в певний час. Сувора зима рано чи пізно поступається місцем красуні-весні. Морози відступають, сніг просідає, повітря стає вологим. Швидше за все зима поступається своїми правами в містах, а за їх межами вона ще якийсь час міцно утримує позиції.

Березневе сонце сліпить очі. Хоч сніг ще місцями лежить, у повітрі вже відчувається безповоротність зміни сезонів. Звідусіль чути стукання веселого капежу, щебет птахів. Вітер стає не таким холодним і пронизливим. У небі з’являються білі перисті хмари.

Поступово починають повертатися птахи, що восени відлітали на південь. А горобці й ворони знову з’являються на вулицях, залишаючи теплі укриття. Також на вулицях з’являється все більше людей. Вони виходять гуляти без шапок і поспішають швидше розпрощатися з теплими куртками.

За містом картина трохи інша. Там прихід весни стає помітний значно пізніше. Товстий шар снігу продовжує лежати на полях до середини, а іноді й до кінця березня. Вітер тут холодніше, він не дає забути про недавні морози. Але насправді весна вже прийшла. На річці, наприклад, нижній шар крижаного покриву потоншується, під ним рухаються потеплілі води, наближаючи момент розколу.

Прихід ранньої весни спочатку непомітний. Природа змінюється поступово. Нам може здаватися, що дерева ще глибоко сплять, але сік вже починає рухатися по стовбуру та гілках, розносячи поживні речовини до майбутніх листочків. Ми можемо вважати, що земля холодна та млява, але кинуте в неї восени насіння вже почало проростати й незабаром стане травою та квітами.

Цей час вселяє в серце надію та радісне хвилювання. На мою думку, знайдеться вкрай мало людей, яких не потішить пробудження природи та перспектива теплих сонячних днів.

Дивіться також:

Твір на тему «Прихід весни»

Твір на тему «Прийшла весна»

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір про весняні місяці: березень, квітень, травень. Текст-розповідь

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Загрузка...

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Загрузка...