Розповідь про справжнього друга

Якщо вам треба скласти розповідь про справжнього друга, скористайтеся нижченаведеним текстом про Іванка та Сашка. Це завдання наведено у підручнику з української мови для 2-го класу під редакцією Вашуленко М. С., малюнок до нього додається. Для зручності після основного тексту подано його скорочену версію (дивіться далі). Також це оповідання підходить як приклад виконання завдання, де треба написати розповідь з використанням прислів’я.

Справжній другСправжній друг

Прийшла морозна зима. Випав сніг. Сашко тепло одягнувся і вийшов на вулицю. Він дуже любив грати в хокей, тому взяв з собою ключку й шайбу.

На вулиці Сашко побачив свого приятеля Іванка, який проходив повз нього. Раптом Іванко послизнувся на льоду і впав, боляче вдарившись підборіддям. Його шапка злетіла з голови й опинилася на снігу.

Замість того, щоб підійти до приятеля і допомогти йому підвестися, Сашко голосно засміявся. Іванкові було дуже прикро чути регіт свого колишнього друга. Але він підвівся і, нічого не сказавши, пішов далі.

Тільки-но Іванко зробив кілька кроків, як за його спиною хтось впав. Хлопчик обернувся і побачив, що це Сашко.

На відміну від приятеля, Іванко не став сміятися, а повівся як справжній друг. Він швидко підійшов до Сашка, подав йому руку і допоміг підвестися.

Недарма народні прислів’я кажуть: «Чужому лихові не смійся. Хто сміється, тому не минеться». Ці золоті слова вчать нас мудрій поведінці щодо інших людей.

Скорочена версія тексту

Прийшла зима. Випав сніг. Сашко взяв ключку й шайбу, вийшов на вулицю і побачив Іванка.

Раптом Іванко послизнувся на льоду і впав, боляче вдарившись підборіддям. Побачивши це, Сашко голосно засміявся. Іванкові було дуже прикро, але він мовчки підвівся і пішов далі.

Тільки-но Іванко зробив кілька кроків, як за його спиною впав Сашко. Іванко повівся як справжній друг. Він подав Сашкові руку і допоміг підвестися.

Недарма прислів’я кажуть: «Чужому лихові не смійся. Хто сміється, тому не минеться».

Дивіться також:

Твір-розповідь на тему «Справжній герой»

Твір на тему «Добрі вчинки»

Твір «Друг пізнається в біді»

Твір на тему «Старий друг краще нових двох»

Твір на тему «Чи легко бути другом?»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима», 3-4-5-6-7 класи

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>