Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Діти взимку

Міні-твори про зиму, 1-2-3-4 класи (початкова школа)

Короткий твір № 1 на тему «Настала зима», 1 клас

Настала зима. Дні стали коротшими, а ночі довшими. Земля вже вкрита білим снігом. Ми з друзями вийшли на вулицю і зліпили сніговика. Потім пограли в сніжки, покаталися на санках. Було дуже весело. Я люблю зиму, тому що це чарівна пора року.

Маленький твір № 2. Тема: «Красуня-зима», 1 клас

Красуня-зима вкрила всі поля пухнастою білою ковдрою! Це моя найулюбленіша пора року.

Взимку діти грають в сніжки й ліплять сніговиків. Зима з собою приносить морози, багато снігу та, звичайно, радість дітям. Справжні чари можна спостерігати взимку. Заметіль тихо лягає на луки, та навколо все стає біле-біле. Ось яка зима буває!

Невеликий текст № 3, 1 клас

Ось нарешті прийшла зима. Птахи не співають. На вулиці морози, діти грають в сніжки та ліплять сніговиків. Мені дуже подобається гуляти взимку, кататися на санках і ковзанах. Взимку є багато чудових свят, наприклад, Новий рік чи Різдво.

Сніжна зима дуже красива. Це найвеселіша пора року.

Міні-твір № 4 на тему «Що таке зима?», 2 клас

Зима — це моя улюблена пора року! Зима — це коли падають з неба й лягають на землю пухнасті й ніжні сніжинки. Це засніжені дахи будинків. Дерева стоять всі в снігу, а гілки вкриті сріблястим інеєм. Зима — це морози на вікнах. Це зліплені сніговики, які з величезною радістю ліплять діти. Я дуже люблю зиму!

5 речень про зиму № 5, 2 клас

Зима — чарівна пора року. Морозець залишає дивні візерунки на вікнах. Мені подобається, коли на вулиці вся дорога вкрита білим килимом. Коли на вулиці липкий сніг, можна зліпити сніговика й пограти в сніжки.

Взимку відзначають найкращі свята: в грудні Новий рік, а в січні — Різдво.

6 речень про зиму № 6, 2 клас

Яка зима чудова! У цю пору року весь світ вкривається білою ковдрою. Звірі змінюють свій одяг, наприклад, заєць вдягає білу шубку, а у куріпки біліє пір’я. Особливо красиво взимку в лісі. Всі дерева стоять білосніжні, у повітрі кружляють легенькі сніжинки. Природа поринула в довгий сон до самої весни.

7 речень про зиму № 7, 3 клас

Яке враження справляє на мене зима? Це пора, коли кружляють у повітрі сніжинки та лягають на землю. Це засніжені дерева й дахи будинків. Все навколо біле-біле. Зима — це ліплення сніговиків та безліч інших розваг. Це морози та чудові візерунки на вікнах. Я дуже люблю зиму!

Твір № 8 на тему «Моя улюблена пора року — зима», 3 клас

Зима — моя улюблена пора року. Взимку я граю зі своїми друзями в сніжки. Зима — дуже гарний час. Взимку мені подобається грати з друзями, кататися на ковзанах і багато іншого! Взимку найвеселіші та найулюбленіші усіма свята. Наприклад, Новий рік. Всі наряджають ялинку, дарують один одному подарунки, їдять смаколики, пускають салюти.

Мені подобається гуляти зі своєю сім’єю в лісі. Мені дуже весело взимку. Зимовий ліс дивує своєю красою.

Ще взимку бувають двотижневі канікули. Я граю зі своїми друзями в сніжки. Ми йдемо в ліс і ліпимо снігову бабу. Добре взимку!

Міні-твір № 9 на тему «Чому я люблю зиму?», 3 клас

В цьому році зима тепла й сніжна. Я люблю спостерігати, як прозорі сніжинки повільно падають на землю. Білим килимом вкриті всі дороги. Снігові шапки лежать на дахах будинків і гілках дерев. Красиво, мов у казці!

Щороку ми всією сім’єю катаємося на санках за містом. Це дуже весело! Також можна грати в сніжки, валятися в снігу, ліпити сніговика. Зима — це казка наяву! Я дуже люблю зиму!

Короткий твір № 10 про зиму, 4 клас

Зима стоїть морознаСніг рипить та іскриться під ногамиНад містом стоїть густий серпанокВсі дерева вкриті товстим шаром інеюНа вікнах будинків і вітринах магазинів красуються крижані візерункиКішки ховаються на горищах і бояться носа висунути на вулицюУ лісі тихоНіхто не хоче мерзнути в таку холоднечуА вітрові все дармаВін і в найлютіший мороз гуляє вулицями.

Міні-твір № 11 на тему «Я люблю зиму», 4 клас

Зима — моя улюблена пора року. Взимку я граю зі своїми друзями в сніжки. Також мені подобається кататися на ковзанах і багато іншого! Все це дуже весело й цікаво.

Зима — дуже гарний час року, адже саме взимку найвеселіші свята. Найбільше я люблю Новий рік. Всі наряджають ялинку, дарують один одному подарунки, їдять салати й мандарини, пускають салюти.

Взимку дуже красиво. Мені подобається гуляти зі своєю сім’єю в лісі. Краса зимового лісу дивовижна!

Ще взимку бувають шкільні канікули. У цей період я граю зі своїми друзями в сніжки. Ми йдемо в ліс і будуємо снігову бабу. На Новий рік ми даруємо один одному приємні подарунки.

Міні-твір № 12 на тему «Зима», 5 клас

Ось і прийшла зима. Ще вчора в моєму місті був звичайний осінній вечір. За вікном стукав дощ, на вулиці була ще осінь. На дворових доріжках у відблисках вуличних ліхтарів блищали калюжі. Мокрі й втомлені дерева здавалися такими самотніми без листя… Все навколо ніби чекало змін.

І ось, прокинувшись вранці, я підійшов до вікна і побачив перший сніг. Білі килимові доріжки утворилися на тротуарах, на припаркованих біля будинку машинах з’явилися кумедні білі шапочки, на дитячому майданчику гойдалки визирали з-під снігу, а пісочниця зовсім потонула у великій білій масі. Дерева, які ще вчора здавалися такими темними та смутними, перетворилися на справжнє диво. Тепер у них замість листя білий пухнастий сніг, який шубкою дбайливо приховав від майбутніх холодів гілки дерев.

Твір-розповідь № 13 на тему «Зима прийшла!», 5 клас

Прийшла справжня зима. Стоять морози. Вся околиця встелена сніжним килимом. Міцно скуті льодом річка і ставок. Немов у казці, блищать сріблом дерева.

Ми взяли санки та вийшли на прогулянку у двір. Там сусідські хлопці ліпили снігову бабу. Всі разом ми стали грати в сніжки. Хлопці запропонували покататися на санках по слизькій сніговій гірці. Нам було дуже весело!

Потім у нас замерзли руки, і ми побігли додому. Холодно взимку!

Увечері почалася сильна хуртовина. Захиталися і затріщали дерева. Страшно ніс на вулицю показати. Добре, що ми вдома. Нам тепло і не страшні ніякі морози!

Етюд про зиму № 14 на тему «Зима — моя улюблена пора року», 6 клас

Нарешті, вона прийшла — довгоочікувана зима! Справжня, іскриста, пухнаста, бадьора. Добре пробігтися морозцем першого зимового ранку! Вулиці, вчора ще по-осінньому похмурі, суцільно вкриті білим снігом, і сонце переливається в ньому сліпучим блиском. Химерний візерунок морозу ліг на вітрини магазинів і наглухо закриті вікна будинків, іній вкрив гілки тополь. Глянеш чи уздовж вулиці, чи поблизу, чи навколо себе подивишся — скрізь все однакове: сніг, сніг, сніг…

Зрідка підіймається вітерець і пощипує обличчя й вуха. Зате як гарно навколо! Які ніжні, м’які сніжинки неквапливо кружляють в повітрі! Навіть морозець, колючий, але теж приємний. Чи не за те все ми любимо зиму, що вона наповнює груди зворушливим почуттям?!

Все навколо виблискує сріблом, наповнене бадьорістю і свіжістю. Так легко дихається і так добре на душі, що мимоволі посміхаєшся. І хочеться по-дружньому сказати цьому дивовижному зимового ранку: «Здрастуй, зима довгоочікувана, чарівна! Ти — моя улюблена пора року».

Твір-розповідь № 15 на тему «Зимова казка», 7 клас

Ось і прийшла матінка-зима. Стоять сильні морози, дме холодний вітер. Налетіла завірюха, замела всі доріжки. Поля і пагорби вкрилися пухнастим білим килимом. Низькі дерева і кущі засипало снігом. Гарно стало навколо, справжня зимова казка! А якими химерними візерунками прикрасив мороз вікна будинків! Недарма про нього придумали загадку: без рук, без ніг, а малювати вміє.

Скучили за прогулянками діти. Чекають-не дочекаються, коли закінчиться заметіль. Прохають батьків відпустити їх погуляти у двір.

Але ось заметіль стихла. Пробиваючись крізь високі замети, дітлахи радісно біжать на вулицю. Граючи в сніжки, вони кидають один в одного грудки снігу. Ухиляються від влучень і падають. Регочуть! Щічки горять, як наливні яблучка, вії й бровки в інеї.

Після обіду діти взяли лижі, ковзани й побігли на ставок. Вода замерзла товстим шаром льоду, значить, можна бігати на ковзанах. Малюки мчать на санках по гладкій засніженій гірці. Підлітки катаються на лижах. Всім весело!

Добре взимку! Красиво навколо. Спасибі, мороз, що снігу приніс. І хай ця зимова казка триває довго.

Есе № 16: «Прихід зими», 8 клас

Зима — дивовижна пора року. Сховавшись під білу ковдру, природа, немов у казці, занурилася в довгий, глибокий сон. Чарівниця-зима зачарувала, приворожила ліс. Всі дерева тягнуть до сизого неба оголені кришталеві гілки. Тільки ялини й сосни стоять зелені, так й дуб ще не скинув свого літнього вбрання. Листя його лише пожовкло та потемніло. Нижні гілки дуба шатром розкинулися над галявиною. Сніг набився в глибокі зморшки кори. Товстий стовбур наче прошитий срібними нитками. Здалеку здається, що це стоїть відважний богатир в бронзовій кольчузі, всесильний страж лісу. Інші дерева шанобливо розступилися, щоб дати старшому побратимові розвернутися в могутній силі. Налетить зимовий вітер, задзвенить бронзовим листям величезний дуб, але не схилиться навіть перед найсильнішою бурею.

Взимку знайомі пейзажі по-новому розцвічує сніг. В сутінках він синій, а під сріблястими променями місяця світиться загадковим блиском й грає різнобарвними іскорками. На світанку сніг рожевіє від червоної зорі. І навіть звичні лісові фарби поруч з мінливою сніжною білизною виглядають інакше.

Зима буває різною. Тільки придивитися треба. Вона і холодна, і з відлигою, хуртовинна і з капежем, сніжна та з сонцем. Зимовий день буває то тихий, морозний і сонячний, то похмурий і туманний, то з завиванням холодного вітру і сніжною хуртовиною. А який чудовий зимовий ранок — нечутній, з морозом, сонцем та іскристим снігом. І вечір такий довгий, замислений. Природа ніби чекає настання чарівної казки.

Твір № 17 на тему «Скоро зима, або Зима вже на порозі», 9 клас

Скоро прийде зима. Вона вже стоїть у нас на порозі. Прихід зими відчувається з кожним днем ​​все сильніше й сильніше. Адже з кожним днем ​​все прохолодніше.

Небо опускається все нижче й нижче, а дерева майже зовсім розгубили листя, стоять мало не голі. Лише зелена трава ще подекуди проглядає. Птахи потягнулися на південь, часто можна побачити їхні дружні зграї. Всі чекають наближення зими.

Ось-ось відчується подих зими на обличчі, та щоки колотимуть сріблясті сніжинки, що падатимуть з неба. Перший сніг тане дуже швидко, майже відразу. Але за деякий час снігу намете багато й можна буде грати в сніжки, катати дітей на санчатах.

Пора готувати теплий одяг: шапки, шарфики, рукавиці, чобітки. А ще можна вже діставати ковзани, адже незабаром прийде час на них кататися.

Нехай приходить зима! Нехай блищить білий сніг, укривши все навколо м’якою, пухнастою ковдрою. Хай виє хуртовина, обіцяючи люті вітри та замети. Все це неминуче буде найближчим часом. А ми думатиме про те, як прийде Новий рік і що він з собою принесе. Почнемо готуватися до нього, заздалегідь купляти подарунки рідним та близьким. Придбаємо до свята зелену пахучу ялинку та іграшки, щоб її прикрасити. Незабаром після Нового року завітає і Масляна, порадувавши смачними млинцями. А там і до весни близенько!

Твір-розповідь про зиму № 18: «Зимові розваги», 10-11 класи

Настала зима. Стоїть морозна погода. На вулиці холодно. Засніжені стежки прибрані сріблястою бахромою.

Але дітям завжди весело, особливо, коли багато снігу. Можна падати й валятися в снігу, не боячись забруднитися. Тільки треба тепло одягнутися, щоб не замерзнути.

Я надів лижний спортивний костюм, куртку, взув чоботи. На голову натягнув хутряну шапку, на шиї зав’язав вовняний шарф. Одягнув теплі рукавиці. Взяв нові санки й побіг на гору кататися.

На вулиці зібралося багато дітей з нашого двору. Ми побігли на гладку засніжену гору, біля якої був слизький каток. Там ми довго каталися на санках, бігали на ковзанах. Малюки грали в сніжки.

Потім всі разом зліпили сніговика. Сніг був пухким, майже мокрим, тому це було не важко. Малюки були дуже раді, що теж брали участь у цій розвазі.

Як і належить, ми зробили три снігові коми та поставили їх один на одного. Коли сніговик був майже готовий, я приніс з дому старе відро, щоб надіти йому на голову. Сусідський хлопчик виніс моркву і встромив її на місце носа. Очима сніговика стали дві жарини, усміхненим ротом — маленька гнучка гілочка.

Чудовий вийшов сніговик! Нітрохи не гірше, ніж в мультфільмах або на картинках. Ми з хлопцями сфотографувалися біля нього на пам’ять.

Увечері знову пішов сніг. Ми заворожено дивилися, як в повітрі кружляють пухнасті сніжинки. До чого ж гарні ці тендітні творіння природи! Виявляється, все сніжинки різні, не схожі одна на одну. Але це помітно лише при уважному їх розгляданні.

Вже стемніло, коли я повернувся додому. Трохи втомлений, замерзлий і голодний, але дуже задоволений. День вдався на славу. Гарні зимові розваги!

Дивіться також:

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Твори-мініатюри про зиму

Твір-опис зими

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Твір на тему «Хуртовина» або «Зимова заметіль»

Твір «Ліс взимку»

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

23 Комментария “Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

  • Вікторія, Ваше побажання буде враховано! Крім цих творів і розповідей, внизу на сторінці є багато посилань на інші наші твори про зиму.

  • Є такий твір на початку цієї сторінки. Якщо цього замало, ось ще:
   Твір на тему «Настала зима»
   Прийшла зима. Вдарили морози. Озеро замерзло. Замерзла земля. Замела снігами поле й сад зима. На дорозі, у полі, у лісі замети. Все навкруги біле. А озимина зелена. Вона заснула під снігом. Всі комахи, плазуни заснули до весни теж. Мороз розмалював вікна чудовими візерунками. Зима — найчарівніша пора року.

     • Будь ласка, подивіться тут:
      http://glazastik.com/твори-мініатюри-про-зиму/
      Або ось:

      Твір на тему «Зима»

      Зима — чудова, світла, велична пора року. З першими сніжинками, з криком птахів, що відлітають в теплі краї, вступає зима в свої права. Скільки неймовірних емоцій, радості та щастя вона приносить дітям і дорослим!

      Неймовірний хоровод сніжинок, біле снігове покривало, одягнені в сніжні наряди дерева, прозорий лід річок і озер — тільки взимку можна милуватися і захоплюватися такою красою.

      В жодну пору року не зустрічається стільки різноманітних і активних заходів, як в зимовий період. Катання на ковзанах, лижах, санях, сноуборді; гра в сніжки, ліплення снігової баби — скільки чудових і захопливих розваг можна організувати в зимовий час на свіжому повітрі!

      А чого варте найочікуваніше та улюблене усіма зимове свято — Новий рік. Всі із задоволенням і передчуттям чудес чекають настання цього казкового свята. Масу позитивних емоцій приносить і Різдво Христове зі славним звичаєм маскараду й ворожіння.

      Зима — по-справжньому чарівна й казкова пора року, яка дарує багато чудес, відкриттів і звершень.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>