Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Діти взимкуТвір-розповідь (міні-твір) № 1 на тему «Зима прийшла!»

Прийшла справжня зима. Стоять морози. Вся околиця встелена сніжним килимом. Міцно скуті льодом річка і ставок. Немов у казці, блищать сріблом дерева.

Ми взяли санки та вийшли на прогулянку у двір. Там сусідські хлопці ліпили снігову бабу. Всі разом ми стали грати в сніжки. Хлопці запропонували покататися на санках по слизькій сніговій гірці. Нам було дуже весело!

Потім у нас замерзли руки, і ми побігли додому. Холодно взимку!

Увечері почалася сильна хуртовина. Захиталися і затріщали дерева. Страшно ніс на вулицю показати. Добре, що ми вдома. Нам тепло і не страшні ніякі морози!

Твір № 2 на тему «Зимова казка»

Ось і прийшла матінка-зима. Стоять сильні морози, дме холодний вітер. Налетіла завірюха, замела всі доріжки. Поля і пагорби вкрилися пухнастим білим килимом. Низькі дерева і кущі засипало снігом. Гарно стало навколо, справжня зимова казка! А якими химерними візерунками прикрасив мороз вікна будинків! Недарма про нього придумали загадку: без рук, без ніг, а малювати вміє.

Скучили за прогулянками діти. Чекають-не дочекаються, коли закінчиться заметіль. Прохають батьків відпустити їх погуляти у двір.

Але ось заметіль стихла. Пробиваючись крізь високі замети, дітлахи радісно біжать на вулицю. Граючи в сніжки, вони кидають один в одного грудки снігу. Ухиляються від влучень і падають. Регочуть! Щічки горять, як наливні яблучка, вії й бровки в інеї.

Після обіду діти взяли лижі, ковзани й побігли на ставок. Вода замерзла товстим шаром льоду, значить, можна бігати на ковзанах. Малюки мчать на санках по гладкій засніженій гірці. Підлітки катаються на лижах. Всім весело!

Добре взимку! Красиво навколо. Спасибі, мороз, що снігу приніс. І хай ця зимова казка триває довго.

 Твір-розповідь про зиму № 3: «Зимові розваги»

Настала зима. Стоїть морозна погода. На вулиці холодно. Засніжені стежки прибрані сріблястою бахромою.

Але дітям завжди весело, особливо, коли багато снігу. Можна падати й валятися в снігу, не боячись забруднитися. Тільки треба тепло одягнутися, щоб не замерзнути.

Я надів лижний спортивний костюм, куртку, взув чоботи. На голову натягнув хутряну шапку, на шиї зав’язав вовняний шарф. Одягнув теплі рукавиці. Взяв нові санки й побіг на гору кататися.

На вулиці зібралося багато дітей з нашого двору. Ми побігли на гладку засніжену гору, біля якої був слизький каток. Там ми довго каталися на санках, бігали на ковзанах. Малюки грали в сніжки.

Потім всі разом зліпили сніговика. Сніг був пухким, майже мокрим, тому це було не важко. Малюки були дуже раді, що теж брали участь у цій розвазі.

Як і належить, ми зробили три снігові коми та поставили їх один на одного. Коли сніговик був майже готовий, я приніс з дому старе відро, щоб надіти йому на голову. Сусідський хлопчик виніс моркву і встромив її на місце носа. Очима сніговика стали дві жарини, усміхненим ротом — маленька гнучка гілочка.

Чудовий вийшов сніговик! Нітрохи не гірше, ніж в мультфільмах або на картинках. Ми з хлопцями сфотографувалися біля нього на пам’ять.

Увечері знову пішов сніг. Ми заворожено дивилися, як в повітрі кружляють пухнасті сніжинки. До чого ж гарні ці тендітні творіння природи! Виявляється, все сніжинки різні, не схожі одна на одну. Але це помітно лише при уважному їх розгляданні.

Уже стемніло, коли я повернувся додому. Трохи втомлений, замерзлий і голодний, але дуже задоволений. День вдався на славу. Гарні зимові розваги!

Твір № 4: «Прихід зими»

Зима — дивовижна пора року. Сховавшись під білу ковдру, природа, немов у казці, занурилася в довгий, глибокий сон. Чарівниця-зима зачарувала, приворожила ліс. Всі дерева тягнуть до сизого неба оголені кришталеві гілки. Тільки ялини й сосни стоять зелені, так й дуб ще не скинув свого літнього вбрання. Листя його лише пожовкло та потемніло. Нижні гілки дуба шатром розкинулися над галявиною. Сніг набився в глибокі зморшки кори. Товстий стовбур наче прошитий срібними нитками. Здалеку здається, що це стоїть відважний богатир в бронзовій кольчузі, всесильний страж лісу. Інші дерева шанобливо розступилися, щоб дати старшому побратимові розвернутися в могутній силі. Налетить зимовий вітер, задзвенить бронзовим листям величезний дуб, але не схилиться навіть перед найсильнішою бурею.

Взимку знайомі пейзажі по-новому розцвічує сніг. В сутінках він синій, а під сріблястими променями місяця світиться загадковим блиском й грає різнобарвними іскорками. На світанку сніг рожевіє від червоної зорі. І навіть звичні лісові фарби поруч з мінливою сніжною білизною виглядають інакше.

Зима буває різною. Тільки придивитися треба. Вона і холодна, і з відлигою, хуртовинна і з капежем, сніжна та з сонцем. Зимовий день буває то тихий, морозний і сонячний, то похмурий і туманний, то з завиванням холодного вітру і сніжною хуртовиною. А який чудовий зимовий ранок — нечутній, з морозом, сонцем та іскристим снігом. І вечір такий довгий, замислений. Природа ніби чекає настання чарівної казки.

Твір № 5 на тему «Зима — моя улюблена пора року»

Нарешті, вона прийшла — довгоочікувана зима! Справжня, іскриста, пухнаста, бадьора. Добре пробігтися морозцем першого зимового ранку! Вулиці, вчора ще по-осінньому похмурі, суцільно вкриті білим снігом, і сонце переливається в ньому сліпучим блиском. Химерний візерунок морозу ліг на вітрини магазинів і наглухо закриті вікна будинків, іній вкрив гілки тополь. Глянеш чи уздовж вулиці, чи поблизу, чи навколо себе подивишся — скрізь все однакове: сніг, сніг, сніг…

Зрідка підіймається вітерець і пощипує обличчя й вуха. Зате як гарно навколо! Які ніжні, м’які сніжинки неквапливо кружляють в повітрі! Навіть морозець, колючий, але теж приємний. Чи не за те все ми любимо зиму, що вона наповнює груди зворушливим почуттям?!

Все навколо виблискує сріблом, наповнене бадьорістю і свіжістю. Так легко дихається і так добре на душі, що мимоволі посміхаєшся. І хочеться по-дружньому сказати цьому дивовижному зимового ранку: «Здрастуй, зима довгоочікувана, чарівна! Ти — моя улюблена пора року».

Дивіться також:

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 клас

Твір-опис «Зима»

Твір «Чарівниця-зима»

Твір «Зимовий день»

Твір «Ліс взимку»

Твір «Зимовий ліс»

Твір «Перший сніг»

Твір «Зимові канікули»

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>