Святкування Великодня в Україні

Святкування ВеликодняВеликдень — це найбільше свято в житті православної людини. Саме в цей день радують і люди, і природа. Однак за всім зовнішнім фарсом і не завжди щирою радістю ми забуваємо про глибокий сенс, який був закладений в святкування цього світлого свята. Христове Воскресіння, в першу чергу, пов’язано з вірою в спокутування страждань. Воскресіння Христа стало, свого роду, яскравим показником доброти. Народ знайшов надію на порятунок, прощення гріхів, зцілення і вічне життя в раю.

Великдень завжди святкується навесні. Саме тоді вся природа оживає, зима відступає, а на зміну приходить тепла весна. Мабуть, це найпрекрасніший час — сонце світить довше і яскравіше, воно зігріває теплом все навколо, ніби сам Господь Бог винагороджує нас. До речі, багато хто відзначає, що у Великдень завжди нас супроводжує гарна й сонячна погода. Отже, дійсно, така воля Небес!

Так вже повелося, що наші предки дуже любили всілякого роду звичаї, ось і Великдень не став винятком. Звичайно, деякі елементи святкування залишилися тільки в історії, а деяким ми слідуємо й до цього дня. Наприклад, на Великдень при зустрічі всі говорять один одному «Христос Воскрес», передаючи непідробний захват. Відповідь не примушує себе довго чекати й вимовляється «Воістину Воскрес», як би підтверджуючи, що сталося справжнісіньке диво.

Великодні свята тривають цілий тиждень. Особливо виділяють кілька днів. Наприклад, четвер — чистий четвер, це день очищення від усіх бід, напастей та смерті. Раніше в цей день було заведено прибирати будинок, двір, та й зараз багато хто продовжує цю багатовікову традицію.

У Страсну п’ятницю вже активно починають готуватися до святкування Великодня, тому в п’ятницю печуть головну «страву» — паски. Паску ні в якому разі не можна їсти до того, як вона буде освячена, бо це є великий гріх. В цей день також прийнято повністю відмовлятися від їжі. Згідно з церковними канонами, саме в цей день ми можемо отримати прощення від усіх гріхів. Однак таке правило поширюється тільки на тих, хто дотримувався посту.

У суботу потрібно фарбувати яйця. Чому саме яйце є символом Великодня? Все дуже просто — в ньому зароджується життя. Фарбування яєць, за церковним повір’ям, пов’язане з Марією Магдалиною, яка прийшла до імператора Тиберія і піднесла йому в дар червоне яйце. При цьому вона сказала йому: «Христос Воскрес». Яйце символізувало зародження нового життя, а червоний колір, відповідно, кров Ісуса. Зараз яйця фарбують не тільки в червоний колір, використовуються практично всі кольори веселки. Крім того, на них наносять орнамент, такі яйця називають писанками.

В день свята Христового всі йдуть до церкви, де вітають один одного. На Великдень можна і потрібно вітатися і вітати всіх без винятку, навіть незнайомих людей. Зараз, звичайно, це багатьма сприймається як дещо незвичайна дія, що суперечить всім громадським нормам поведінки.

Великдень не дарма називають Світлим святом. В цей день має бути світлим все: і бажання, і думки, й справи. Тільки в цьому випадку весь наступний рік, до нового Великодня, у вас буде таким же світлим.

***

Вищенаведений текст буде корисним при написання твору чи розповіді про Великдень.

Дивіться також:

Твір на тему «Великдень»

Твір на тему «Різдво»

Твір на тему «Різдво у моїй родині»

Твір «Краса людини»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>