Твір на тему «Світанок»

Світанок над річкою

Світанок

Кожна людина, якій подобається милуватися рідною природою, мріє зустріти світанок. Його можна побачити неодноразово, і кожен раз він виглядає по-різному. Взимку він настає пізно, адже в цю пору ніч довша за день.

Мені подобається зустрічати світанок влітку, коли в мене канікули й не треба поспішати до школи. Особливо він гарний на відкритому місці, де земля наче зливається з небом, тобто є лінія горизонту. Я спостерігав за народженням дня в селі, коли їздив до бабусі. Ми з другом Дмитриком вирішили піти рибалити до річки. Щоб спостерігати за світанком, ми підвелися, коли ще було темно, навіть не було видно поплавця.

У досвітніх сутінках стали з’являтися ледь помітні гілки чагарників і трава. На сході ставало дедалі світліше. Навкруги стояла тиша, але потім почав дути невеликий вітерець, стало прохолодно й сиро, зате набагато краще все видно. Нарешті, можна було спостерігати за поплавцем. Над річкою стелився білий туман. Було таке відчуття, ніби вода в річці закипіла.

І ось над лінією горизонту з’явилася облямівка сонця, що має форму півсфери. Сонце стало підніматися все вище, освітлюючи все навколо. Відразу ж вся природа стала прокидатися: заспівали птахи, в траві почулися шерехи, навіть риба кілька разів смикнула за гачок.

Незабаром сонце наполовину показало свій диск. Небо освітилося рожевим кольором. На тлі такої неповторної краси пролетіла велика птиця. Десь у селі загавкав собака, стали чутні голоси людей, мукання корів. У траві можна було бачити комах, почали літати мушки, продзижчав джміль.

За деякий час з’явився повний диск сонця, потім він дуже швидко піднявся високо. Промені його стали світити так яскраво, що більше неможливо було на нього дивитися. Туман на річці поступово розсіявся, а трава вкрилася водяними крапельками. Це випала роса, засяявши сріблом в променях сонця. Ось так почався новий день.

Під час споглядання світанку мені було дуже приємно на душі. Після такого видовища ще більше починаєш любити природу та рідні місця.

Інші твори:

Твір на тему «Веселка»

Твір на тему «Дива природи»

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір-опис літа в художньому стилі

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>