Структура твору: правила та поради складання твору

Структура твору — це його будова

Структура твору

Як правильно скласти твір? Треба дотримуватися певних правил та заздалегідь планувати свою роботу.

Складання твору можна назвати одним з найбільш творчих процесів у школі. Це можливість поділитися своїми думками й власним ставленням до заданої теми.

Для будь-якого твору характерна одна структура, тобто будова. Вона складається з таких частин:

• вступ
• основна частина
• висновок

Кожна з трьох частин має своє смислове навантаження.

Вступ

Іноді його називають введенням, це вступне слово. Ваше завдання полягає в тому, щоб красиво підвести читача до основної теми. Якщо твір на історичну тему, то у введенні ви можете дати коротку характеристику тієї епохи: політичних і економічних особливостей.

Наприклад, дії відбуваються під час кріпосного ладу, коли більшість людей знаходилося в прямій залежності від волі однієї людини, тому події не могли розвиватися якось по-іншому.

Але не забувайте, що введення повинно мати прямий зв’язок з темою! У вступній частині можна також поміркувати про тему вашої праці, проаналізувати її актуальність. Допускається також поділитися особистим ставленням до заданої теми або зіставити її з подіями вашого життя.

Основна частина

У цій частині твору ваша головна задача — розкриття теми. Як це можна зробити? Найчастіше використовується такий алгоритм дій:

• висловити свою точку зору на проблеми, які зачіпаються в темі;
• підтвердити свою думку прикладами або цитатами з твору, який лежить в основі вашої теми. Можна також використовувати матеріали з інших творів (головне, щоб вони мали зв’язок з темою) або приклади з особистого життя;
• узагальнити свій доробок.

Якщо в основній частині ви розкриваєте тему покроково, то цілком припустимо після кожного етапу робити міні-висновок. Основна частина твору має бути найбільша за обсягом (десь дві третини від усього тексту).

Висновок

Це підсумок вашої праці. Ваше завдання — зробити загальний висновок з того, що ви написали в основній частині. Тут також можна згадати, наскільки актуальною є тема, порушена в творі, на поточний момент.

Є ще кілька порад, які допоможуть у вашій творчості.

По-перше, запам’ятайте, що твір — це не переказ тексту.

По-друге, перед тим, як почати писати, необхідно скласти план твору. В ньому можна зробити для себе позначки: що за чим ви хочете написати. Тут можна також вказати цитати з творів, на які ви будете робити упор, розкриваючи тему. Склавши план, прочитайте його. Переконайтеся, що в ньому все йде послідовно та логічно пов’язане. Після цього можете приступати до написання.

По-третє, не забувайте ділити текст на абзаци. Найчастіше в творі їх три, й вони відповідають введенню (вступу), головній (основній) частині та висновку.

Взявши до відома ці нескладні рекомендації, у вас більше не будуть виникати труднощі з написанням твору. Ви зможете повністю зануритися в творчий процес, у результаті якого отримаєте твір, що відповідає всім загальноприйнятим нормам.

Інші завдання:

Зразок публіцистичного стилю мовлення: приклади речень та текстів

Оголошення в офіційно-діловому стилі про подію у школі

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>