Твір-опис літа в художньому стилі

Опис літаОпис погоди влітку

Схід сонця влітку ранній. З першими променями, що торкнулися землі, пробуджується все живе. Вже чути дзвінке щебетання птахів, що оповіщає про настання нового дня. В небі неспішно парять, немов величезні кораблі, важкі купчасті хмари. Земля вкрита широким зеленим шлейфом. Пурхають від квітки до квітки й радують око строкаті метелики.

Червневий ранок все ще змушує щулитися від холоду. Літу потрібен час, щоб розігрітися. В нього в запасі ще багато теплих днів, коли сонце встає рано, а заходить дуже нескоро, даючи можливість досхочу нагулятися, перш ніж поринути в сутінки. І ось вже наближається липень. Сонце починає припікати, від фонтанів за милю несе свіжістю, в повітрі пахне теплом.

Несподівано спекотне літнє сонце змінюють сірі хмари. Небо стрімко темніє. Адже тільки що було сонце, а тепер його поглинула грізна тьма, насуваючись фронтом, занурюючи все живе в морок. Природа насторожується, птахи затихають… Лише сильні пориви вітру, з кожним разом посилюючись, готові зірвати гілки з верхівок дерев на своєму шляху.

Першими залпами вдаряє грім, і в наступну мить, водою, мов з відра, заряджає злива. Неба не видно, лише відблиски блискавок з тріском чергуються з гуркотом грому. Гроза стихає так само несподівано, як і почалася. Небо світлішає, спалахи блискавок стають рідше, гуркіт грому поступово стихає. Яскраво відбиваючись в калюжах, з’являються перші промені сонця. І знову все навколо оживає, птахи радісно щебечуть, тварини виходять з укриттів. Тим часом в найпотаємніших темних місцях з’являються перші гриби. Вечори стають теплими й безмовними.

Теплі й спекотні дні плавно переходять в місяць серпень, який більш м’який, ніж липень. Світлові дні помітно скорочуються, ночами стає прохолодніше, з’являється туманна димка. Неспішними кроками літня спека починає спадати. Дні стають трохи коротшими, ночі вже не настільки теплі. Грози трапляються, але набагато рідше. Та й сонце світить рівно й спокійно, ніби не поспішаючи, зігріває плодоносну землю медовими променями.

Захід… Горизонт забарвлюється у червоний колір. По небу, немов кучеряві баранці, повільно пливуть хмари. Приємно споглядати політ яскравих і водночас м’яких фарб на тлі неба, що неспішно темніє. Найбільші контрасти в природі, висота й глибина простору вражають, символізуючи перемогу небесного над земним. Небо в своїй красі неймовірно мінливе — картина може майже не змінюватися протягом півгодини, але буває, що одна хвилина робить революцію на півнеба: змінюються фарби, форма й щільність хмар, прозорість атмосфери. І, зрозуміло, світло — адже всі чарівні перетворення роблять сонячні промені.

Це дивовижне видовище народжується і вмирає на заході. Якщо часто й уважно спостерігати за таким грандіозним явищем, можна заздалегідь вгадати, буде сьогодні захід чи ні, чи вистачить у сонця скромності тихо піти за обрій або воно воліє покрасуватися і влаштувати свою прощальну виставу.

Літо пролетіло швидко, мов солодкий сон. Перед першим вересня світло у вікнах гасне лише ближче до півночі. Будильники, що стояли без діла три місяці, заведені на сьомій годині ранку. За вікном вже відчувається холодний подих осені… І лише ромашки між сторінками улюблених книг уособлюють собою спіймане й закупорене в пляшку літо.

Тікає літо

Тікає літо. Тікає, як завжди, кудись в блакитну далечінь, і поступається місцем осені. Ще зовсім недавно дерева стояли в багатому, зеленому вбранні, але ось, то тут, то там, полетіло жовте, багряне листя…

Осінь вступає в свої права.

Літо — це такий період, коли у природи постійне свято. А на святі заведено дарувати подарунки. Суниця, чорниця, малина, полуниця, гриби й овочі, жито й пшениця, чудові фрукти — смачні та корисні в літа дари.

Ще чим радує літо — це відмінною погодою, сонячними, довгими днями, теплими ночами та захопливим проведенням часу: купанням, риболовлею, іграми, прогулянками до лісу.

Наступного літа це все буде знову.

А поки літо тікає. Щасливої дороги! Приходь до нас знову. Ми чекатиме тебе!

***

Якщо ви вважаєте, що вищенаведений текст твору на тему «Опис літа» завеликий, використайте з нього лише окремі речення, які прийдуться вам до вподоби.

Дивіться також:

Твір, розповідь на тему «Як я провів літо»

Твір «За що я люблю канікули?»

Твір-розповідь «Прогулянка лісом» з описом літнього лісу

Твір, розповідь «Як я проведу літні канікули»

Твір-розповідь «Мої плани на літні канікули»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>