Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Весняне пробудження природиНовою програмою 5-го класу шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання творів у художньому стилі. Прикладом такого завдання є вправа 346 (частина 2) з підручника під редакцією Заболотного О. В. Учням пропонується написати твір-опис про весну на тему «Пробудження весни». Нижче наведено приклади написання таких творів, з яких ви можете обрати ті 5-7 речень, які вам сподобаються.

Пробудження природи

Довго тяглася морозна зима. Але нарешті настав їй кінець. Прийшла довгоочікувана весна. Дні стоять погожі. Ласкаві промені сонця ллють на землю світло й тепло. Біжать, дзюрчать струмки. На деревах зеленіють листя. По землі повзають численні мурахи.

Щовесни повертаються з теплих країв на батьківщину граки, шпаки, журавлі, дикі гуси, жайворонки. Вони прямують в рідні ліси, гаї, сади. Птахи летять на озера, болота — туди, де народилися і виросли. Там вони побудують гнізда, виведуть пташенят і будуть жити до приходу осені.

Опис весни

Весна — моя улюблена пора року. Це час, коли природа пробуджується від зимової сплячки. Пробивається з-під землі перша соковита травичка, розпускаються бруньки на деревах, виростають перші квіти. На берізці вже з’явилися запашні листочки. А на гілках вільхи висять золоті сережки. Зацвіли конвалії.

Все навколо зеленіє, розкривається назустріч теплим сонячним променям, пахне ніжними ароматами. Прилітають з півдня птиці, з’являються різноманітні комахи. Життя навколо вирує!

Природа навесні

Як чудово навесні! Дуже приємно й цікаво спостерігати за пробудженням природи у лісі. Дерева одягаються в зелене вбрання і стоять, красуючись і тріумфуючи. Радіє весні лісова живність. З усіх боків лунає дзвінкий багатоголосий щебет птахів. Поглинені приємними клопотами звірі. Там заєць стрибає по купинах. А ось їжачиха вилізла з нірки. Весело грає на лузі лисиця з лисенятами. Краса і роздолля!

Вітер вільно гуляє у весняному лісі. Ніщо не заважає йому весело качати сережки у вільхи, ласкаво погладжувати молоде листя. Він підхоплює пилок, поширюючи його по всьому лісу. Сонце висвітлює яскраві і пухнасті квіти. Ліс пахне медом, квітами і весняною свіжістю. Дихається легко і вільно. Збираючи нектар, гудуть бджоли і джмелі. Пролітають перші різнокольорові метелики. Яке все навколо строкате і ошатне!

Від споглядання весняної природи на душі стає тепло. А завдяки привітному сонечку, що пригріває землю ласкавими променями, тепло і життєва енергія наповнюють і тіло. Дні стають довше і світліше. Недарма весна символізує подолання царства тьми, холоду і зла, відродження всього доброго і надію на оновлення. Вона вселяє оптимізм, життєлюбність і віру в зміни на краще. Творче начало перемагає, що не може не радувати, викликаючи почуття побожного трепету перед мудрістю Творця.

Весна — це молодість, свято життя, продовження роду, буйство ніжною краси природи. Все це не перестає вражати своєю живою квітучою красою. Немає пори року зворушливіше і миліше! Хай живе природа! Хай завжди в душі квітне весна!

Прихід весни

Нарешті скінчилася холодна затяжна зима. Настали теплі весняні дні. Цікаво гуляти на вулиці та спостерігати за пробудженням живої природи. Сніговий покрив розтанув, тому всюди багато калюж. Можна пускати по ним паперові кораблики, уявляючи себе капітаном. А як приємно надіти гумові чоботи і вільно ходити по калюжах! Це одне з найулюбленіших дитячих задоволень.

А як гарно в шкільному саду! На вишнях і яблунях розпустилися білі й рожеві квіти. На берізках з’явилися зелененькі запашні листочки.

Багато роботи в саду навесні. Хлопчики очистили всі доріжки, згребли сухе листя і гілля, що лежало під кущами смородини та малини. Дівчатка побілили кору на деревах. Вчителька допомогла школярам посадити на клумбах квіти. Красиво буде, коли вони виростуть!

Учні люблять свою школу, тому завжди із задоволенням працюють в шкільному саду. Вони дуже зраділи, коли побачили, що в шпаківнях оселилися пернаті гості. Ці пташині будиночки школярі зробили на уроках праці і розвісили в саду. І ось тепер над їх головами весело щебечуть птахи, немов дякуючи за виявлену турботу.

З кожним днем ​​сонечко все ласкавіше пригріває землю. Добре навесні!

Інші завдання:

Розповідь (твір, оповідання) про березу

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Твір (розповідь, оповідання) на тему «У лісі»

Твір (розповідь, оповідання) про пташку синичку взимку

2 Комментария “Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>