Твір (розповідь, оповідання) на тему «У лісі»

Програмою 5-го класу шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання невеликого твору або оповідання. Прикладом такого завдання є вправа 172 з підручника під редакцією Заболотного О. В.: «Напишіть невелике оповідання або казку (8-10 речень) за поданим початком, увівши до нього діалог». Щоб успішно виконати вказане завдання, учень повинен написати твір про ліс, а саме — своє міркування щодо продовження історії про дітей, які загубились у лісі. Це оповідання може мати такі назви: «Лісові пригоди», «Похід до лісу», «У незнайомому лісі» тощо. Нижче наведено приклад написання такого твору.

Пригода в лісі

Діти пішли в лісВасиль і Ксеня пішли в ліс по ягоди. І хоч їм здавалося, що вони трошки походили, але незчулися, як почало вечоріти. Тільки тоді діти побачили, що вже блукають у незнайомому місці…

Раптом хлопчик і дівчинка побачили, що до них хтось хутко наближається.

— Ви хто? – перелякано запитали діти в незнайомця.

— Це неважливо. Гроші є? — з-під насуплених брів чоловік дивився на них похмуро.

— Навіщо Вам? – тихо промовив Василь, затремтівши від страху.

— Гроші давай! – з погрозою в голосі скомандував незнайомець.

Не встигли діти відкрити рота та відповісти нахабі, як тієї ж миті побачили, що з-за дерев до них швидким кроком прямує їх рідний дідусь.

— Це ваш дід? – криво посміхнувся чоловік.

— Так, – радісно відповіла Ксеня.

— Пощастило вам, – зі злістю процідив крізь зуби шахрай. Він злобно подивився на ще міцного старого та відразу ж ретирувався геть.

— Дідусю, ми заблукали! – поскаржилися діти дідові, коли той підійшов.

— Я так і зрозумів, коли ви не повернулися до обіду. Слава Богу, що встиг вас знайти і з вами все добре, – полегшено зітхнув старий, витираючи з лоба піт. Міцно обнявши онуків, він показав їм стежку, яка виводила з лісу. А діти пообіцяли, що більше ніколи не будуть ходити в ліс самі.

Дивіться також:

Текст «Срібне озеро» та його переказ, 5 клас

Сколько можно сидеть за компьютером детям

Бабушка сказанула… Короткие смешные истории

Почти анекдот. Случайно подслушанный разговор двух подруг

4 Комментария “Твір (розповідь, оповідання) на тему «У лісі»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>