Твір-роздум на тему «Слово»

Значення та роль слова в житті людини

Твір на тему «Слово»

Розмірковуючи про складання цього твору, я трохи розгубився. Як писати на таку об’ємну тему, якщо потрібно вкластися лише в кілька сторінок? Ми так часто й багато вживаємо слова, навіть не замислюючись над тим, що ж вони собою являють. Читаючи визначення поняття «слово» в тлумачних словниках, стикаєшся з тим, що вони описують це поняття лаконічно та сухо. Воно не показує того впливу, який чинить слово на емоції та почуття людей.

Я хочу розмежувати два поняття: «слово» — з маленької літери та «Слово» — з великої.

У першому випадку — це набір певних звуків, за допомогою яких людина висловлює свої думки, почуття. За допомогою слів я висловлюю свої переживання, погляди, передаю їх батькам, друзям, людям, що мене оточують. Вони допомагають упорядкувати думки. Завдяки словам я можу дати відповіді на питання. А «Слово» з великої літери я розумію як обіцянку, дану собі або іншій людині. І я повинен чітко дотримуватися того, що обіцяв, виконавши слово, яке дав.

Є думка, що слова матеріальні. Якщо ми сердимося, в пориві гніву висловлюємо свої емоції, ображаємо інших людей, то все це не проходить безслідно. Кажуть, якщо слово «вилетить», то його вже «не зловиш». Це дійсно так. Образа, нанесена різким вираженням, необережною фразою може сильно поранити людину, навіть назавжди припинити відносини між людьми. Адже недарма кажуть, що словом можна «вбити», а можна — вилікувати людину.

Слово — це не просто набір звуків. Сполучені в речення, слова передають сенс всього того, що існує в природі. За допомогою них люди спілкуються один з одним. Особливо це розумієш, коли потрапляєш в іншу країну, мови якої не знаєш. Ти не можеш нічого сказати, пояснити, запитати, відчуваєш безпорадність та ізоляцію.

Про те, яке велике значення несе в собі слово, каже фраза, з якої починається Новий Заповіт: «Спочатку було Слово». І тут мається на увазі не просто слово як спосіб спілкування та висловлення своєї думки, а щось більш важливе. Воно прирівнюється до понять «Знання», «Мудрість», «Істина».

Розуміння, як писати твір на тему «Слово», приходить тоді, коли читаєш дуже цікаву книгу. Я проживаю разом з героєм його пригоди, мене переповнюють емоції та яскраві враження. І все це укладено в маленькій прямокутній книжці. І це відбувається тому, що так багато можна створити автором і передати читачеві за допомогою слів.

Нам здається, що слова — це не дії та наслідки їх можна поправити. Але це не завжди так. Іноді умисно чи випадково ними наносять такі образи, які не забуваються. Слово, сказане з сильною злістю та ненавистю, може мати більшу силу, ніж реальна дія. Все, що ми говоримо, створює певну атмосферу, енергію. Треба уважно ставитися до того, які думки та емоції ми висловлюємо. «Спочатку подумай, а потім скажи», – вчить нас народна мудрість. Не варто «рубати зопалу», важливо вдаватися в значення того, що ми говоримо іншим.

Хочеться ще висловитися щодо пустопорожніх розмов. З деякими людьми ми спілкуємося незрозуміло для чого. Розмови порожні й нецікаві, без почуттів, сенсу та змісту. Вважаю, що слова, які підтримують таке спілкування, ніколи не принесуть радості та задоволення.

До слів потрібно ставитися дбайливо, не кидати їх на вітер, тобто не випускати даремно. Адже слова — це музика нашої душі.

Інші твори:

Короткий твір, есе, речення про українську мову

Твір-розповідь з використанням народного вислову

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>