Твір, розповідь на тему «Як я провів літо»

Моє літо

Моє літоЦього літа ми з батьками гостювали у дідуся в селі. Там дуже красива природа, є ліс і озеро. До нашого приїзду дідусь купив надувний гумовий човен. На ньому можна кататися по озеру, вудити рибку. Ми з татом давно про це мріяли.

Поснідавши з дороги, ми вирушили на озеро. З нами був Барбос — дідусів вірний сторожовий пес. На березі озера ріс очерет. В очеретах граціозно плавала пара білих лебедів. Ми мимоволі замилувалися цими граціозними створіннями з красивими довгими шиями. Я, тато, дідусь і пес Барбос сіли в човен. Приємний вітерець здійняв на озері брижі. Вода здавалася настільки чистою, що була навіть прозорою. Ми пливли на човні і бачили все дно на глибині декількох метрів. Видно було і строкаті камінчики, і річковий пісок, і водорості. Риба на дні ходила стадом, що віщувало багатий улов.

Папа з дідусем працювали веслами, і човен швидко рухався вперед. Собака не спускав очей з води. Дідусь розповів, що Барбос дуже любить кататися по озеру і навіть вміє плавати. Повітря було чисте і свіже. Ласкаво пригрівало сонечко. Дув легенький вітерець. Як добре було в човні!

Ми причалили до іншого берега озера. Там був хороший пляж. Поки дідусь ловив рибу, ми з татом плавали і засмагали на березі. Вода була теплою, тому купатися було дуже приємно. Дідусь радів вдалому кльову. Він часто піднімався і тягнув жилку, затягуючи в човен жирних окунів.

Увечері ми приготували зі свіжої рибки юшку. Дідусь запропонував поставити казан на багаття, що додало страві чарівний аромат і чудовий смак.

Наступного дня ми відправилися в ліс. Там пахло хвоєю і грибами. Соковита травичка під ногами віддавала смарагдовим блиском. Над нашими головами голосно співали гарні птахи. Цікаво спостерігати за життям літнього лісу. Ось діловито снує по сосні спритна руда білка. У траві копошаться різноманітні комахи. На деревах у гнізд клопочуть граки. Десь вдалині дзвінко кує зозуля.

Ми назбирали два відерця грибів і вийшли на узлісся. Там зустріли лосицю з лосенятами. Побачивши нас, вони поспішили відбігти подалі. На старому пні я побачив вужа. Спочатку мені здалося, що це змія і я злякався, але дідусь мене заспокоїв. Він пояснив, що для людини укус вужа не несе небезпеки. Пройшовши по вузькій стежині, ми вийшли до заростей чагарників. Там росла малина і лісова суниця. Цей рік видався ягідним. Неймовірний аромат і надзвичайно солодкий смак лісових ягід незабутній! У місті такі не купиш ні за які гроші… Не в силах встояти перед спокусою, ми їли суницю прямо з куща. Малини теж було видимо-невидимо, тільки обривай. Шкода тільки, що серед кущів малини зазвичай росте кропива. Вона така висока і пекуча, що до найсмачніших стиглих ягід не добратися. Ми знайшли кущ, де кропиви було поменше, і нарвали додому три кошики великих запашних ягід.

На цьому наша лісова прогулянка підійшла до кінця. Сонце сіло, але було ще світло. Трохи втомлені, але задоволені, з повними руками щедрих лісових дарів, ми повернулися в село.

Нам з татом так сподобалося в лісі, що ми стали ходити туди майже кожен день. Одного разу в лісі нас застав дощ. У місті в таку погоду брудно навколо, а в лісі земля жадібно вбирає вологу. Здається, ніби всі дерева одночасно вмиваються. Вони вкриті дощовими краплями, які сиплються на землю при кожному русі. Але злива тривала недовго. Незабаром хмари розсіялися, і виглянуло ласкаве сонце. У світлі сонячних променів ліс яскраво зеленів, переливаючись алмазними іскрами. Дивовижна краса!

Мені дуже сподобалося, як я провів літо. Я радий, що приїхав в село, побував на озері і в лісі. Сподіваюся, що нам з батьками вдасться погостювати у дідуся і в наступному році.

До речі, мій твір про літо виявився найкращим у класі.

Інші твори:

Твір, розповідь «Як я проведу літні канікули»

Твір-роздум на тему «Чому я люблю весну»

Твір «Художній етюд про природу», 5 клас

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>