Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Якщо ви отримали завдання написати твір на теми «Бережіть природу» чи «Турбота про світ природи», можливо, вам буде корисний нижченаведений текст. 

Природа лісу вліткуТурбота про світ природи

Природа — це життя,  це рослини й тварини, це маляр та матір усього живого.

Навіщо відстрілювати диких тварин? Це ж наші брати по планеті! Вони теж хочуть насолоджуватися своїм існуванням, адже їм, як і нам, дароване життя. А як зворушливо звірі дбають про своїх дитинчат! Спостерігаючи за цим, розумієш, що вони теж здатні любити та співчувати.

Навіщо вирубувати ліси? Вони приносять багато радості і користі людині. Ліси затримують вітри і бурі, не дають видувати сніг з полів, зберігаючи цим урожай, сприяють збереженню природної екосистеми. Ліси гарні у будь-яку пору року. Навесні, коли на полях уже зеленіють сходи хлібів, в лісі ще лежить сніг, але вже чути веселе багатоголосе щебетання птахів. Влітку густий ліс дарує приємну прохолоду і пригощає щедрими дарами — ягодами та грибами. Восени, коли золоте листя пливе в лісовому струмочку, ліс особливо гарний. Підніжжя дерев встелене жовто-багряним килимом, все навколо буяє яскравими, строкатими фарбами. Зимовий ліс нагадує чудову казку, всі герої якої зачаровані і занурені у довгий чарівний сон.

Задовго до появи людини про красу і здоров’я планети подбала матінка-природа, створивши ліси. Вона і сьогодні справляє могутній вплив на життя кожного дерева, але все більше влади набуває людина.

Вважається, що людина — вінець еволюції життя на Землі, цар природи. Жодна жива істота не зрівняється з людиною за розумовими здібностями, вмінням мислити й аналізувати. Але чому ж тоді ми свідомо забруднюємо повітря, ґрунт, воду морів і океанів промисловими відходами? Чому масово знищуємо живу природу, прирікаючи рослин і тварин на вимирання? Такі руйнівні дії не характеризують царя природи…

Отже, розмірковуючи про свою перевагу над іншими живими істотами, нам є над чим замислитися. Природа влаштована набагато мудріше, ніж здається на перший погляд. Навіть поведінка комахи набагато складніша, ніж будь-який сучасний людський механізм. Тож, давайте вчитися мудрості у матінки-природи й жити в гармонії з навколишнім світом. Бережіть природу!

Інші завдання:

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Розповідь (твір, оповідання) про березу

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Твір, оповідання, переказ на тему «Кріт»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>