Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Моя майбутня професія — програмістМоя майбутня професія — програміст

Мені тринадцять років і я вже визначився з майбутньою професією. Коли виросту, стану успішним програмістом. Я відчуваю, що це моє покликання — поклик моєї душі. Чому я хочу стати саме програмістом, а не, скажімо, лікарем або архітектором? Та тому, що я вже почав вчити програмування, причому роблю це з великим задоволенням. Це те заняття, на яке я готовий витрачати весь свій вільний час.

У будні дні, повертаючись зі школи, я прагну швидше зробити домашнє завдання, щоб скоріше сісти за комп’ютер. Мені цікаво писати код, а потім бачити результат своїх зусиль. Я вивчаю мову програмування JavaScript, мені подобається робота з Canvas. Це такий програмний елемент, який можна використовувати для малювання графіки й створення анімації. Щоб полегшити завдання програміста, розроблений спеціальний фреймворк p5.js. Він являє собою програмну платформу, за допомогою якої можна створити інтерактивний фон веб-сторінки. В цілому, JavaScript — перспективна мова програмування, яка є дуже зручною для початківців.

Ідеєю вчити програмування надихнув мене тато, за що я йому дуже вдячний. Уже в три роки у мене з’явився персональний комп’ютер. Але тоді я тільки дивився мультфільми та грав у примітивні ігри. До десяти років я вже вважав себе впевненим користувачем комп’ютера, оскільки освоїв основні офісні програми, в тому числі графічний редактор Adobe Photoshop і його безкоштовний аналог GIMP. Тоді тато порадив завантажити в Інтернеті підручник з програмування і почати по ньому займатися. Щоб упевнитися в тому, що пройдений матеріал успішно засвоєний, після закінчення кожного розділу підручника я проходжу тест. Результат тесту показує реальний показник придбаних навичок. Чим ближче до ста відсоткам, тим рівень знань вище. Якщо з першої спроби не вдається досягти максимуму, можна здавати тест повторно.

В даний час на ринку праці спостерігається підвищений попит на програмістів. У той же час професійних фахівців IT-сфери явно недостатньо. Оскільки попит на програмістів значно перевищує пропозицію, роботодавці пропонують їм високі конкурентні заробітні плати. І така ж тенденція простежується в усіх країнах світу. Висококваліфіковані програмісти дуже цінуються, всі вони по праву вважаються успішними людьми.

Крім того, в роботі програміста мене приваблює можливість працювати віддалено — не відвідувати офіс роботодавця і не витрачати особистий час на проїзд в транспорті. Адже час — це гроші, тобто обмежений ресурс, який необхідно витрачати економно і з користю. Саме з цієї причини я майже перестав грати в комп’ютерні ігри: шкода витраченого марно часу. Цікавлюся лише новими іграми, та й то з точки зору освоєння майбутньої професії. Адже щоб створювати гри самому, треба бути в курсі всіх останніх тенденцій ринку індустрії комп’ютерних ігор.

Вже через кілька років я планую створити власну комп’ютерну гру. З цією метою вже купив доменне ім’я сайту. Сподіваюся, в перспективі ця ідея буде реалізована, і мій ігровий сайт стане популярним.

У більш віддаленому майбутньому мрію створити програмний продукт, аналогів якому не існує. Дуже хотілося б стати новатором у сфері інноваційних технологій і створення комп’ютерних програмно-технічних засобів. А поки продовжую старанно вчитися. Хоча я і визначився з пріоритетними, тобто потрібними мені в майбутньому, предметами, не можна нехтувати й іншими дисциплінами. Адже спочатку мені треба буде закінчити школу, а вже потім — університет.

Для оволодіння професією програміста потрібно добре знання англійської мови. Саме тому я перестав ходити на курси, вважаючи за краще освоювати англійську вдома. Самостійне вивчення дозволяє займатися в інтенсивному режимі, що дозволяє швидше й ефективніше запам’ятовувати новий матеріал. Сподіваюся, до часу закінчення школи ступінь знання мною англійської мови досягне рівня вільного володіння, і я зможу на ньому побіжно висловлюватися на будь-яку тему.

Вільний від занять час я приділяю спорту. Раніше відвідував секцію боксу в спортивній школі, тепер тренуюся вдома. В здоровому тілі здоровий дух. Цей крилатий вислів відбиває незаперечну істину: зберігаючи тіло здоровим, людина зберігає й своє душевне здоров’я. Тому, незалежно від обраної професії, треба не лінуватися виконувати фізичні вправи.

Ми живемо в еру інформаційних технологій. У майбутньому роль Інтернету в нашому житті буде тільки зростати, наближаючи нас до створення віртуальної реальності. Це черговий еволюційний ступінь розвитку людства, яка зовсім скоро змінить світ до невпізнання. Тому вивчення програмування сьогодні — це можливість йти в ногу з часом завтра.

Сподіваюся, я обрав гарну професію, на яку буде великий попит. У ній мене приваблює можливість перебувати на гребені сучасних цифрових технологій, а також необхідність мислити нестандартним способом.

Без сумніву, програміст — професія майбутнього. Я докладу всіх зусиль, щоб її придбати.

Моя улюблена професія — майстер татуажу

Минуло вже два роки з того часу, як я визначилася з майбутньою професією. Зараз мені п’ятнадцять і я точно знаю, що хочу стати тату майстром. Це модна нині професія, яка дає можливість виявляти свою фантазію і робити людей гарними та щасливими. Оскільки я по натурі творча особистість і при цьому мені подобається спілкуватися з різними людьми, мій вибір — робота майстром татуажу.

Коли я повідомила про своє бажання і плани на майбутнє працевлаштування маму, вона сприйняла почуте в багнети. Мама — типова радянська людина з консервативними поглядами, тому все неформальне, що не відповідає її традиційним стереотипам мислення, вважає ворожим і шкідливим. В її розумінні, татуювання асоціюються з кримінальним світом, через що викликають крайнє неприйняття. Я пояснила мамі, що планую не тільки робити татуювання, але і наносити жінкам перманентний макіяж очей, губ, брів. Але вона все одно сказала, що я не виправдала її очікувань. У маминому поданні, я повинна стати лікарем, юристом або бухгалтером … Я спробувала переконати найріднішу мені людину в тому, що професія майстра татуажу, як і лікаря, покликана допомогти людям. Крім того, вона привносить в світ красу і дарує відчуття гармонії зі своїм тілом. Ця робота дозволить мені розкрити свій творчий потенціал і забезпечить гідним заробітком. Необов’язково працювати в салонах, я зможу приймати клієнтів і у себе вдома.

Коли я вичерпала всі свої доводи, то просто сказала мамі, що це моє життя і мені самій вирішувати, як ним розпоряджатися. Якщо я вирішила стати тату майстром, то так тому і бути. Мама попросила мене почекати до закінчення одинадцяти класів і тоді робити вибір. У наш діалог втрутилася моя тітка, мамина сестра. Вона сказала, що я зможу закінчити курси татуажу на літніх канікулах, після досягнення шістнадцятиріччя. Я погодилась. Мама і тітка сподіваються, що моє захоплення несерйозне, і на той час я передумаю. Але вони помиляються — я твердо впевнена у своєму виборі майбутньої професії.

Розповідь про майбутню професію на тему «Ким я стану, коли виросту»

Мені чотирнадцять років. На відміну від багатьох своїх ровесників, я ще не визначилася з майбутньою професією. Я завжди була цікавою людиною з різнобічними інтересами. Мабуть, саме тому мені складно зупинити свій вибір на одній спеціальності.

Мама навчила мене шити, і ще в початковій школі я з задоволенням робила одяг для своїх ляльок. Любов до шиття збереглася до сих пір, але останнім часом частіше займаюся в’язанням.

Рік тому я навчилася робити різні стрижки — чоловічі й жіночі, повсякденні та святкові. Хто мене вчив? Подивилася в Інтернеті навчальні майстер-класи та перейняла необхідні для роботи навички. Тепер членам нашої сім’ї та родичам не доводиться витрачати гроші на відвідування перукарні — всіх стрижу я. Нещодавно зробила зачіску сусідці на випускний, вона залишилася дуже задоволеною. Її сестра сказала, що в салонах краси зробили б не краще, а заплатити довелося б багато. Крім того, я вмію накладати макіяж (повсякденний, діловий, вечірній), а також робити манікюр і педикюр. Так що, можна сказати, що професія візажиста-перукаря мною освоєна. Хіба що документа — диплома або сертифіката — немає.

Ще я дуже люблю готувати. Мені здається, вміння готувати закладено в жінці на інтуїтивному рівні, причому воно проявляється ще в дитинстві. Ніколи спеціально не вчилася цьому, але можу зробити практично будь-яку страву так, що, як то кажуть, пальчики оближеш. Завдяки Інтернету секрети професії кухаря розкриті, адже все кулінарні тонкощі докладно описані на спеціалізованих сайтах і форумах. Ключ до успіху в цій справі (та й в будь-якій іншій) — практика і прагнення до постійного вдосконалення.

Коли я вчилася в початковій школі, хотіла стати в майбутньому вчителем. Зараз я розумію, що це дуже нервова робота, яка, до того ж, несправедливо низько оплачується. Пізніше були думки про те, щоб стати лікарем. Але одного разу я стала свідком страшного випадку: молодий чоловік потрапив під трамвай. Він вижив, але отримав важкі каліцтва і став інвалідом. Я бачила, як приїхали медики й надавали нещасному першу допомогу, після чого завантажили його на носилки та повезли до лікарні. Це видовище стало для мене дуже сильним потрясінням. У мене тряслися руки, я не могла дивитися на те, що відбувається. Тоді зрозуміла: професія медика не для мене.

Останнім часом мене приваблює журналістика. Я намагалася писати короткі історії, які потім друкували в дитячому журналі та на сайті в Інтернеті. Крім того, в минулому році я зайняла перше місце на районній шкільній олімпіаді з російської мови. Коли нам дають завдання написати твір, моя робота зазвичай визнається найкращою. Мені здається, за складом розуму я гуманітарій, що дуже важливо для успішного оволодіння професією журналіста. Ця робота вимагає високої кваліфікації, відповідальності та пунктуальності. Щоб придбати потрібні знання і навички, треба п’ять років вчитися в університеті на факультеті журналістики. Я готова до цього, адже розумію, що здобуття вищої освіти необхідно. Але мене відлякує той факт, що в наш час журналіст — одна з найнебезпечніших професій у світі. Кореспондентів часто направляють за репортажем в гарячі точки. Та й проведення журналістських розслідувань гучних, суспільно резонансних справ загрожує погрозами з боку їх фігурантів. Хочеться працювати чесно, відкрито і незаангажовано, не залежати ані від політиків, ані від олігархів. Але в нашій країні це складно, якщо взагалі можливо.

Зараз я вчуся у восьмому класі. Досі мені вдається підтримувати високу успішність навчання. Буду й далі все робити для того, щоб закінчити школу із золотою медаллю і вступити до університету. Але поки не знаю, до якого саме…

Сподіваюся, незабаром я все ж визначуся з майбутнім фахом. Головне, щоб цей вибір був остаточним і правильним, щоб потім не було розчарувань і жалю.

Професія людини багато в чому зумовлює все його подальше життя. Від неї залежить реалізація закладених природою здібностей і ступінь задоволеності життям у майбутньому. Вчені-психологи довели, що люди, які займаються улюбленою справою, набагато частіше відчувають себе щасливими. Тому вибір професії — дуже важливий і відповідальний, якщо не сказати доленосний, крок. Ех, тільки б не помилитися…

Твір «Моя улюблена професія — лікар»

У дитинстві дорослі часто запитують малюків: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?» І діти радісно відповідають: «Космонавтом!», «Пожежником!», «Актрисою!» Поки ми маленькі, наші мрії та бажання часто змінюються. Дитина потрапляє в цирк, бачить дресувальника в клітці з тиграми — і звичайно ж, відразу хоче бути дресувальником. Вперше летить на літаку — і хоче стати льотчиком. Потрапляє на концерт — і хоче стати співаком або музикантом. Дивиться фільм про війну — «Мамо, я буду військовим!»

Діти дорослішають, і проблема вибору професії стає все більш актуальною. Учні старших класів ставлять собі ці питання вже усвідомлено. Яку професію обрати? Та так, щоб не помилитися та не розчаруватися у своєму виборі через кілька років? Адже робота повинна не тільки приносити гроші, але й дарувати радість, задоволення від виконаної справи, бути улюбленою протягом усього життя. Крім того, щоб стати справжнім професіоналом, молода людина повинна мати певні схильності до обраної професії.

Професія, яку я обираю для свого майбутнього — лікар. Це одна з найважливіших професій на землі. Тільки завдяки лікарям щодня виживають сотні й тисячі людей. Від правильно підібраного лікування, вчасно поставленого діагнозу або вдало проведеної операції залежить життя людей. Лікарі, як боги, тримають тендітні людські життя в своїх сильних руках.

Коли людина народжується, допомагає їй з’явитися на світ лікар-акушер. Він перший, хто візьме новонародженого на руки. Інший лікар зробить грудному малюкові необхідні щеплення, які надалі оберігатимуть життя маленького чоловічка від серйозних хвороб і епідемій. Далі доля дитини залежатиме від умінь і навичок педіатра. Якщо малюк захворіє, лікар завжди допоможе. Людина стає дорослою, і стежити за її здоров’ям починає терапевт. Якщо захворювання серйозне та вимагає хірургічного втручання — на допомогу прийде хірург.

Є безліч докторів-фахівців. ЛОР піклується про органи дихальної системи, ендокринолог — про щитовидну залозу, офтальмолог — про зір, гастроентеролог відповідає за шлунок, дерматолог — за шкіру, травматолог допоможе в разі випадково отриманої травми. Я поки не знаю, яку конкретно лікарську спеціалізацію оберу, але точно впевнений — я хочу рятувати людські життя, хочу допомагати громадянам нашої країни залишатися здоровими якомога довше.

Інші твори:

Твір на тему «Моя майбутня професія — бухгалтер»

Твір на тему «Моя майбутня професія — будівельник»

Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>