Твір «Ідеальна сім’я»

Ідеальна сім'я — це щаслива сім'яСім’я… І відразу на думку спадає затишок, добро, щирість, безпека. Сім’я — це найближчі й дорогі люди, які бажають нам тільки найкращого. Саме родина підтримає і допоможе у важких ситуаціях, від чистого серця зрадіє успіху або перемозі. Яка ж тоді ідеальна сім’я?

На мою думку, це коло найрідніших людей, в якому можна бути самим собою, адже тебе люблять таким, яким ти є. У цій сім’ї панує взаємоповага, взаємодопомога, а також безмежна любов. Кожен грає особливу роль: ніжність і ласка матері завжди підтримують злагоду в родині, завдяки батьківському твердому слову можна відчувати себе впевнено, бабусина або дідусева мудра думка допоможе вирішити будь-яку ситуацію.

Ідеальна сім’я — це втілення наших мрій про сімейний затишок, коли всі щасливі й відчувають себе безпечно та комфортно.

Взагалі, тема сім’ї дуже популярна серед класиків художньої літератури. Яскравим прикладом можуть служити твори Льва Миколайовича Толстого, який часто торкався сімейних відносин у своїх творах. Лев Миколайович писав, що щастя — воно сімейне та пізнати його можна тільки в теплому родинному колі. У своєму романі «Сімейне щастя» він описує сімейні стосунки з усіма побутовими сварками та нерозумінням подружжя. Але ідеального нічого не існує, і практично в кожній родині можуть бути якісь нерозуміння, але також автор розкриває в своєму творі справжнє сімейне щастя. Ми бачимо, як на початку роману Маша закохується в Сергія Михайловича, як вони проходять через труднощі. Але в кінці роману вони розуміють, що романтика їх відносин пройшла, і перед ними відкривається інша любов — любов до дітей, дружини до чоловіка, до сімейного тепла. Це вже інший етап їх стосунків, інше життя. І хіба тут можна засумніватися, що щастя належить всій родині?

Не можу не згадати й соціально-побутову повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». У творі зображуються сперечання, сварки, складності сім’ї. Повість викликає дивне відчуття «сміху крізь сльози». Кайдаші є прикладом людського самознищення. Вони самі зруйнували все надзвичайно важливе, що є в житті: доброту, взаєморозуміння між близькими людьми, щирість, домашній затишок, почуття гідності. Верх в Кайдашевій сім’ї бере якась диявольська сила руйнування, яка несподівано озивається в них, працьовитих людей. Страшно собі уявити, що свекруха й невістки, сини та батько можуть так між собою сваритися. Все починалося з пустощів, а закінчилося трагедією. Я думаю, сім’я сама в усьому винна. Дорослі розумні люди повинні мати хоча б краплю мудрості, щоб позбавити один одного від сварок. Як на мене, найгірше було те, що всі суперечки та незгоди відбувалися на очах дітей. Батьки повинні бути прикладом для своїх нащадків, інакше в їхніх родинах також не буде таких чеснот, як спокій, злагода, сімейне тепло, взаємна повага та гармонія.

Отже, можна з упевненістю сказати, що в ідеальній сім’ї має панувати, перш за все, взаємоповага, а тоді будуть і затишок, і ніжність, і турбота, і любов. Саме в цьому полягає рецепт сімейного щастя.

Батьки, будьте прикладом для своїх дітей! Нехай ваші нащадки мріють мати таку ж сім’ю, яка була у вас.

Інші твори на цю тему:

Твір про сім’ю

Твір «Що таке сім’я?»

Твір на тему «Моя сім’я»

Твір «Моя дружна сім’я»

Твір «Моя сім’я — моя фортеця»

Твір «Моя майбутня сім’я»

Сім’я в житті людини

Твір «Що таке родина?»

Твір про родину

Твір на тему «Мій батько»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>