Текст-розповідь (твір-опис) про вербу

Верба з пухнастими котикамиВерба — символ України

Без верби та калини нема України. Ця відома приказка повною мірою відображає те почесне місце, яке займає в наших серцях прекрасне деревце з пухнастими котиками. Дивлячись на них, на душі відразу стає тепло та легко. 

Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи. У канадців, скажімо, клен, у росіян — берізка, а в українців — верба й калина.

Верба — одне з найулюбленіших дерев у народі. Здавна супроводжує вона людські поселення й оселі. Обсадити вербою ставки й річки — значить укріпити береги, стримати зсуви. В усіх місцевостях України колись поширеними були тини з верболозу.

Здавна криниці переважно копали під вербою, бо вона — природний фільтр усіляких домішок. У річці воду для пиття також брали під цим диво-деревом, а у відро клали вербову дощечку. Це дезинфікує воду, поліпшує її смакові якості.

Верби-красуні над ставом — традиційна прикмета українського села, що широко відображається в усній народній творчості.

Верба — символ весни

Верба — одне з найкрасивіших деревець нашої рідної України. Які ж гарні та ніжні в нього гілочки! Їх тендітний цвіт у вигляді пухнастих котиків так і милує око! Споглядаючи цю неймовірну красу, на душі відразу стає тепло та радісно.

Квітуча верба — віщунка скорої весни. «Зацвіла верба – весна прийшла», – кажуть у народі. Саме тому ця улюблена українцями рослина є символом молодості, оновлення та пробудження природи від зимового сну.

Давно існує славна традиція: у вербну неділю, що передує Великодню, дарувати чарівні пухнасті гілочки коханим та близьким людям. Цей святий дарунок притягує до оселі хазяїв подружню любов, щастя, здоров’я, добробут та взаємопорозуміння між родичами.

Опис верби

Ось уже ласкавіше стало пригрівати сонечко і в повітрі чути ледве помітний запах весни. Повільно тане сніг, весело біжать струмочки і починає оживати природа. І першим вісником весни, першої радісною прикметою є дерево верба, яка найперша починає розпускатися, даруючи нам пухнасті, скромні сріблясті бруньки. Вона перша пробуджується після довгої суворої зими, вбираючи в себе перші весняні сонячні промені. Це одне з життєлюбних дерев, яке завжди, в будь-яких умовах, намагається рости і приносити користь людям.

Верба — символ весни, родючості, радості і життя. Її шанували в нашій країні з давніх часів. Після прийняття християнства це деревце стало незамінним атрибутом одного з головних наших свят — Великодня.

Верба — це листопадне дерево або високий чагарник з розлогою кроною, що належить до сімейства вербових. Вона має тонкі і гнучкі гілки, темну кору, а молоді пагони — червоно-коричневого кольору з легким восковим нальотом. Листя довгі, загострені, світло-зелені, злегка сріблясті, внизу темного, сизуватого кольору.

Верба навесні

Верба першою зацвітає з приходом весни. Як розпускається це деревце навесні? Вже в кінці березня — на початку квітня на ньому з’являються великі квіткові бруньки, які виглядають дуже гарно. Коли плівочка, що покриває їх, лопається, з’являється сірувато-білий пухнастий клубочок, схожий на маленького котика.

Верба вважає за краще рости на піщаних проймах, косах, берегах річок, озер. Вона має довге коріння, яке може досягати глибини до п’ятнадцяти метрів. Це корисне дерево грає важливу роль в природі: воно зміцнює береги річок, озер та інших водойм. Неоціненну користь верба приносить і людям: по-перше, вона є символом Вербної неділі і прикрасою Великодня, по-друге — цінною лікарською рослиною, по-третє, її лоза — відмінний матеріал для плетіння.

Інші твори:

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Розповідь (твір, оповідання) про березу

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

1 Комментарий “Текст-розповідь (твір-опис) про вербу

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>