Твір «У чому сенс життя людини?»

У чому полягає сенс життяПошук сенсу життя

Відомий російський письменник Микола Островський сказав: «Життя дається людині один раз. І прожити його треба так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно прожиті роки…». Людина на Землі не вічна. Швидко пролітають відведені їй природою і генетичним спадком роки життя. У молоді роки здається, що жити ще довго, та можна почати все спочатку. Тільки з віком починаєш розуміти, що молодість пройшла, незабаром прийде старість. Хоч один раз в житті кожна людина замислюється над тим, в чому сенс її існування, для чого і як вона живе. Скільки в світі людей, стільки й сенсів життя. І у кожного він свій.

Для однієї людини сенс життя полягає в служінні людям. Вона отримує професію лікаря, рятує людей від хвороб. Намагається створити ліки проти невиліковної хвороби двадцять першого століття — раку. Інший бачить сенс життя в служінні людям за допомогою Божого слова. Він приймає сан священика та їде в «гарячі» точки планети разом з військовими.

Є люди, які бачать сенс свого життя в служінні мистецтву. За допомогою творчості вони хочуть зробити цей недосконалий світ кращим і добрішим. Дехто віртуозно грає на музичних інструментах або граціозно танцює. Деякі з них несуть своє мистецтво іншим людям в місцях військових дій. Наприклад, дають концерти в зоні проведення антитерористичної операції.

Сенсом життя людини може й повинно бути служіння своєму народові, своїй країні. Чоловіки служать в армії та на флоті, охороняють безпеку людей. Деякі віддають ратній справі все життя. Їх навіть не лякають труднощі та позбавлення. За їхніми стопами йдуть їхні діти, внуки, правнуки.

Подорожі та відкриття нових незвіданих земель теж можуть бути сенсом життя. Головною метою можуть бути будівництво й творення чогось нового для людей: будинків і доріг в рідному місті, кораблів і космічних супутників, нових автомобілів і надшвидкісних поїздів.

Для вчених людей справою всього життя може стати нове відкриття, яке зробить переворот в науці. Головне, щоб це відкриття потім служило в мирних цілях. Сенс життя для жінки — любов, створення сім’ї, народження дитини, продовження роду. І ніяка блискуча кар’єра не дасть їй такого задоволення, як задоволення від того, що вона дружина й мати, в неї чудові діти та найкращий у світі люблячий чоловік.

Звичайно, є і такі люди, для яких сенс життя — накопичити багато грошей, купити престижну машину, яхту, власний острів. І упиватися власним багатством… Але рано чи пізно вони усвідомлять, як гірко помилялися.

На мою думку, найголовніший сенс життя — служіння іншим людям, Батьківщині, а може, навіть, і всьому людству.

Проблема сенсу життя

Просто так жити нудно та нецікаво. Повинен бути якийсь сенс в існуванні людини. Життя — це не тільки задоволення своїх бажань і фізіологічних потреб. Хоча деякі люди саме так зараз і живуть. Кожна людина хоч раз у житті замислюється про те, для чого вона живе. А відповідь, як завжди, проста й лежить буквально на поверхні. Будь нормальною людиною, громадянином своєї країни, живи сам і не заважай жити іншим людям.

Сенс життя будь-якої людини — це продовження свого роду. Кожен хоче побачити своє продовження в дітях, онуках і правнуках. Створення сім’ї, народження дітей — це важливо для будь-кого, особливо для жінок. Сім’я — це те місце, де тебе чекають і люблять таким, яким ти є, де не треба прикидатися, де ніколи не кинуть і завжди допоможуть у важку хвилину. Сім’я — найголовніша цінність у житті. Людина без сім’ї схожа на дерево без коріння.

Сенс в життя людини вносить любов. Це може бути любов до жінки або до мистецтва. Вона дає людині відчуття радості, польоту, робить життя повніше. Через любов починають і закінчують війни, створюють шедеври в літературі, музиці, живопису.

Сенсом життя може стати й порятунок людських життів за операційним столом або в руїнах після землетрусу.

Сенсом життя може бути й улюблена робота, доки вона приносить задоволення. Але роботу можна поміняти, а ось сім’ю — ні. Точніше, можна поміняти чоловіка або знайти іншу жінку. Але чи будуть нові відносини гармонійні, щирі, засновані на взаємній довірі?

На думку багатьох, сенс життя людини — служіння на благо суспільства, своєї країни. Можна бути будівельником й створювати щось нове для людей, наприклад, будинок чи дорогу. І життя тоді наповниться сенсом творення. Навіть коли людини вже не буде на цій землі, результати його праці довгі роки служитимуть на благо новим поколінням.

Сенс життя може бути чимось скромним і на перший погляд не істотним, як, наприклад, щоденне годування безхатніх тварин.

Я вважаю, що сенс життя — служіння іншим людям. І нехай вони не завжди дякують за це служіння. Головне — це власне відчуття потрібності. Варто людині сказати, що вона нікому не потрібна, як вона може навіть померти від безвиході та відчаю.

Дивіться також:

Твір «Краса людини»

Твір на тему «Людяність — це…»

Твір «Майбутнє починається сьогодні»

Твір на тему «Щастя»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>