Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

СуботикОбраз Суботика

Суботик — головний герой повісті «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу», а також ще восьми інших казкових творів німецького дитячого письменника Пауля Маара. Це дивовижна маленька істота у водолазному костюмі, яка нагадує хлопчика з цупкою яскраво-рудою чуприною. Замість носа у нього поросячий хоботець, а обличчя все у синіх цятках. За допомогою цих цяток Суботик має здатність здійснювати мрії. Він любить ласувати деревиною, гумою чи папером. Вміє складати вірші про події, що відбуваються у його житті.

Оптимістичний образ Суботика є втіленням природного й дитячого погляду на світ. З його допомогою письменник змушує читача замислитися над власними словами та вчинками, здійснювати свої бажання самотужки (без будь-якої машини). А головне — автор стверджує, що бажання повинні мати передовсім духовний смисл.

Характеристика Суботика

Суботик — веселий, добрий та пустотливий персонаж. Він має енергійний характер і здатний зробити такими всіх людей, з якими зустрічається. Це добре створіння з поросячим носиком обирає собі тата — трохи старомодного й нудного пана Пляшкера, котрий усього боїться. Під впливом пригод, які трапляються з ним, характер новоспеченого татуся поступово змінюється. Він став здатний захистити себе та турбуватися про інших.

Казковість та дивовижність Суботика не тільки у його незвичній зовнішності, а й у властивості здійснювати бажання, що є заповітною мрією всіх людей з глибокої давнини до наших днів. Навіть письменник Пауль Маар настільки сам увірував в казкову силу свого персонажа, що вимовив слова, що стали цитатою до його творів: «Я хочу, щоб Суботик назавжди залишився зі мною». Таким самим було й найголовніше бажання пана Пляшкера: назавжди залишитися із сином. Заради його здійснення Суботик віддав свою останню чарівну синю цяточку. Відчувши тепло батьківського серця, «зелений синочок» і надалі готовий дарувати людям радість і добро, щоб зробити світ кращим.

Характеристика пана Пляшкера

Пан Пляшкер — нудний та сором’язливий чоловік, який всіх боїться та не може за себе постояти. Він боїться пані Моркван, господиню будинку, комнату в якому винаймає, за те, що вона може позбавити його житла. Боїться свого начальника, за те, що той може виженути його з роботи. Він соромиться відстоювати свою точку зору, тому живеться йому зовсім несолодко. Пан Пляшкер має багато бажань, але сам не може нічого зробити. Але з ним стається диво! В житті чоловіка з’являється дивовижна істота — Суботик, який назвав його своїм батьком. Названий батько поступово позбавляється своїх комплексів і, як наслідок, життя його змінюється на краще. Він дійсно стає щасливим! Ще б пак, адже тепер він не одинокий!

Інші завдання:

Характеристика героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика»

«Чари для сміливця»: план та висновок до казки Олександра Зима

Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

13 Комментариев “Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>