Як правильно написати листа другові чи подрузі?

Про що розповідати у листі

Лист другу

У століття сучасних технологій написання та відправлення листів має дещо інший сенс. Тепер уже рідко можна зустріти людину, що несе лист у конверті на пошту для відправлення адресату. Але норми етики листування зберігаються і зараз у діловому електронному листуванні. З друзями ми спілкуємося простіше, намагаючись витрачати меншу кількість слів для донесення більшого сенсу. Але часом так хочеться згадати минуле й сісти за чистий аркуш паперу, на якому можна викласти безліч думок і подій, і в якому не варто озиратися на кількість слів і пропозицій. А отримати такий лист подвійно приємно. Отже, як написати листа другу чи подрузі? В якій формі його подати та з чого почати? Зараз все з’ясуємо.

Для початку потрібно визначити мету послання. Можливо, це буде прохання чи, навпаки, пропозиція своєї допомоги. А можливо, ви хочете привітати друга з якоюсь радісною подією. Визначення мети допоможе виокремити тематику викладу думок, зрозуміти, в якій формі буде написаний текст. Навіть якщо суть листа полягає в вирішенні важливих питань, не варто починати з чогось дуже серйозного. Дружній мотив повинен відчуватися від початку листа до його завершення.

Текст варто почати з дружнього вітання. Після цього варто дізнатися, як йдуть справи у друга, що нового в нього сталося та в якому настрої він знаходиться. Можна також запитати про долю рідних і близьких друзів. Більше акцентуйте питання на позитивних аспектах життя. Після цього варто згадати й про власні успіхи. Можна так само розповісти про ключові моменти, які відбулися з вами в недавньому часі. Варто зачіпати ті теми, які будуть цікаві, в першу чергу, вашому другу.

Після привітання можна переходити до основного питання. Мета написання розкривається поступово. Посилання тексту не повинно мати надто експресивного забарвлення, варто уникати агресивної лексики. Не перебільшуйте значущість питання, яке цікавить вас, щоб не збентежити співрозмовника, але й не применшуйте важливості щодо себе. Рекомендується дотримуватися баланс у всьому.

Важливою буде також і кінцева частина листа. На завершення розповіді варто подякувати другові за те, що він витратив свій час на прочитання вашого послання. Крім того, якщо питання було дійсно значущим, варто відзначити, що рішення людини не вплине на ваші з ним взаємини. Після чого слід попрощатися і висловити бажання про отримання відповіді.

Зразок листа другу

Доброго дня, Оленко!

Пише тобі твоя подруга Галинка. Зараз я відпочиваю на канікулах у своєї бабусі в селі. Ми з батьками приїхали сюди три дні тому. Мені тут дуже цікаво. Зранку я допомагаю своїй бабусі нагодувати домашніх птахів і тварин. Це цікаво, тому що для малесеньких курчат та гусенят бабуся готує спеціальний корм, замість води дає відвари трав. Все це робиться для того, щоб малята не захворіли. А ще я рву траву для кози, мию посуд, прибираю у кімнаті.

Мені дуже подобається смачне й цілюще козяче молоко. Також бабуся навчає мене збирати й сушити лікарські рослини, а потім робити з них чудодійні відвари.

Нещодавно у бабусиної кицьки народилися кошенята. Вони такі гарнесенькі, вже відкрили оченятка! Мені дуже подобається возитися з ними, брати їх на руки. Поки кошенята ще маленькі, вони далеко не відходять від кішки, а повзають біля неї, смокчуть молочко.

Мої батьки сьогодні вже повернулися додому, адже їм треба ходити на роботу. А залишуся у бабусі в селі до кінця літа. За ці три дні в мене вже з’явилися приятелі, з якими ми ходимо на річку купатися, дивимося фільми, граємо в цікаві ігри.

Пиши, як проводиш канікули ти. Які в тебе плани?

До зустрічі!

Галинка.

01.06.2018 р.

Дивіться також:

Лист вчителю від учня

Лист до матері

Твір «Лист Діду Морозу»

Твір «Лист до весни»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>