Аналіз билини «Ілля Муромець і Соловей-розбійник»

Образ Іллі Муромця на основі аналізу билини «Ілля Муромець і Соловей-розбійник»

Ілля Муромець і Соловей-розбійник

Мій улюблений билинний герой — це Ілля Муромець. Мені дуже подобається опис цього богатиря в билині про Іллю Муромця і Солов’я-розбійника. Далі по тексту наведений її аналіз.

Ілля Муромець — справжній захисник руської землі. Він не може проїхати повз беззахисних людей. У билині описано, що Ілля Муромець по дорозі на Київ-град проїжджав повз Чернігова та, побачивши силу незліченну, вирішив допомогти чернігівцям. Він побив усіх їхніх ворогів і натомість нічого не зажадав, а тільки попросив показати йому дорогу пряму до Києва-града. Чернігівці, шкодуючи свого рятівника, попросили не їхати цією дорогою, бо біля хреста Леванідова сидить Соловей-розбійник, Одіхмант’єв син. Своїм криком і свистом він всі лазурові квіточки обсипає та людей вбиває. Але і тут Ілля Муромець свою хоробрість проявив. Не злякався він, не послухав чернігівців і поїхав дорогою прямою. Але через те, що богатирем він був із народження, смертельний крик і свист розбійника його не погубив. Вистрілив Ілля Муромець у розбійника та вибив йому праве око косицею.

Приїхавши до Києва-града, славний богатир не став хвалитися. Як слід він поклонився князю та присутнім, дочекався питання князя про прибуття його до Києва. Під час розповіді своєї він анітрохи себе не підніс і спокійно запропонував князю подивитися на розбійника, який знаходиться в нього у дворі. Для того щоб потішити князя, Ілля Муромець наказав Солов’єві-розбійникові засвистіти у півсвисту солов’їного та закричати у півкрику звіриного. Але Соловей засвистів у всю силу й закричав на всю міць. Всі, крім переляканого князя Володимира та Іллі Муромця, попадали мертвими. Після такої дії Солов’я-розбійника Ілля Муромець вбив його.

Образ і характеристика Солов’я-розбійника

Казковий герой, що втілює собою всі злі сили, є ворогом і руйнівником. Головною зброєю розбійника є його могутній свист, від якого всі валяться намертво. Це безстрашний, сильний завойовник, впевнений і гордий. Він погубив безліч народу за своє життя. Але не зміг впоратися з Іллею Муромцем, який відрубав йому голову.

Другорядні персонажі

Князь Володимир

Київський князь, який править у столичному Києві-граді. Спочатку він не повірив словам Іллі Муромця, звинувативши в тому, що Ілля бреше, нібито перемігши Солов’я-розбійника. Але переконується в його правоті, після чого просить Солов’я посвистіти. Коли Соловей-розбійник засвистів, князь Володимир дуже лякається та ховається під шубу.

У билині «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» князя Володимира зображено не надто розумним правителем з чварним характером.

Подібне завдання:

Характеристика Іллі Муромця, 7 класс

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>