Переказ тексту «Блакитний алмаз»

загрузка...

Перегляньте переказ тексту «Блакитний алмаз» за Р. Валуєвим. Таке завдання передбачено вправою 120 підручника з української мови для 5 класу під редакцією О. В. Заболотного. 

Переказ

Інколи у природі можна зустріти не тільки прозорі алмази, а й кольорові. Наприклад, славетний мореплавець Васко да Гама володів блакитним алмазом.

Одного разу відомий капітан, знаходячись на палубі своєї каравели, милувався коштовним каменем. Це був алмаз, вправлений у золотий перстень.

Камінь Васко да Гами був старанно й надзвичайно гарно огранений. Ця обробка мала назву «троянда» й надавала алмазу внутрішнє світіння.

У цей момент повз капітана проходив кок. Раптом він підсковзнувся та ненавмисно турнув Васко да Гаму. Капітан розсердився й замахнувся на кока. Коштовний перстень злетів з його руки та впав у воду.

Це неймовірно, але через чотири роки перстень з алмазом було знайдено! Виявилося, що його проковтнула риба, яку спіймали матроси Васко да Гами. Саме всередині скумбрії кок побачив капітанів перстень.

З плином часу коштовний алмаз на персні змінився. Морська вода подіяла на нього таким чином, що він змінив свій колір. Прозорий алмаз став блакитним!

Щоб побачити план до цього тексту, перейдіть за посиланням: план до тексту «Блакитний алмаз».

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>