Переказ тексту «Бурштин нашої історії» з планом

загрузка...

Під час вивчення теми «Письмовий докладний переказ тексту публіцистичного стилю з творчим завданням» учням 9 класу пропонують написати власний переказ тексту журналіста І. Кондратьєва з газети «Дзеркало тижня». До переказу слід скласти план. Зразок виконання вказаного завдання наведено нижче.

План

 1. Непомірний експорт природних ресурсів України.
  1. Шкода природі.
  2. Варварська господарська діяльність.
 2. Чорна археологія.
  1. Археологічні пам’ятки на українській землі.
  2. Втрата інформативності історичних знахідок.
  3. Чорні копачі, що знищують свідчення давньої історії.
  4. Збільшення кількості розкрадачів археологічних пам’яток.
  5. Чорні інтернет-аукціони.
 3. Розв’язання проблеми розграбування історичної спадщини України.
  1. Випадкові знахідки.
  2. Необхідність втручання у проблему з боку органів державної влади.
  3. Добрий попит на бурштин нашої історії за кордоном.
  4. Неприпустимість торгівлі історією рідної землі.
  5. Цінність археологічних знахідок.
  6. Важливість роботи археологів.

Переказ

З території України безперервним потоком експортуються величезні обсяги природних ресурсів: лісу, вугілля, бурштину, піску тощо. Наші чорноземи втрачають родючість, адже роками не бачать сівозміни. Через варварську господарську діяльність страждає природа: зникають ліси, річки, поля. Станом на сьогодення ця проблема набуває надзвичайної актуальності.

Є ще одне вкрай важливе питання, що стосується розграбування загальнонаціонального надбання. Це чорна археологія, масштаби якої вражають.

На землях України за довгий час накопичилося багато археологічних матеріалів та артефактів, які залишили наші давні предки. Тисячі дослідників вивчають сліди їхнього існування, отримуючи нову інформацію про минуле нашої країни.

Через те, що чорні копачі не діють належним чином, ставлячи метою своєї діяльності лише отримання прибутку, археологічні пам’ятки втрачають свою інформативність. Часто буває й таке, що пам’ятка або її частина безповоротно нищиться.

Чорна археологія — не новий вид діяльності. Цим займалися ще у Стародавньому Єгипті. І хоча історичних пам’яток більше не стає, чорні копачі активно займаються цим і сьогодні. Їхня кількість з часом тільки зростає. Особливо прикро, що люди, долучені до цієї злочинної діяльності, часто навіть не здогадуються про юридичну відповідальність за свої дії.

Де ж продають незаконно добуті археологічні пам’ятки? На інтернет-аукціонах. Деякі з них популярніші за фонди історичних музеїв. Так, нещодавно на такому аукціоні були продані три срібні глечики часів Римської імперії. Інколи державі вдається повернути знахідку, як це трапилося з давньоруським мечем. Завдяки пильності естонських митників скарб повернули в Україну.

Іноді трапляються і випадкові знахідки. Якщо ви знайшли археологічну пам’ятку, будь ласка, зверніться до регіонального відділення Охоронної археологічної служби України.

Органи державної влади повинні приділяти більше уваги проблемам розграбування національної історичної спадщини.

Звісно, якби не високий попит на бурштин нашої історії за кордоном, жодна людина не займалася б цією чорною справою. Та хіба можна потурати злочинцям?! Досить ігнорувати таку жахливу ситуацію! Час зрозуміти, що торгувати історією рідної землі неприпустимо!

Цінність археологічних знахідок важко перебільшити. Вони мають не лише історичне, а й суспільно-політичне значення. Ми повинні знати, які племена й народи творили цивілізацію на наших теренах.

Роботу археологів не можна назвати простою, але вона дуже важлива для суспільства. За допомогою їхніх досліджень і відкриттів ми дізнаємося про минуле світу та рідного краю. Щоб прогнозувати майбутнє, треба вивчити минуле. Отже, робота археологів з вивчення національної історичної спадщини сприяє культурному розвитку держави.

Творче завдання до тексту

Тема твору: нелегальне викопування археологічних пам’яток нашої історичної спадщини.

Основна думка: осудження чорних копачів.

Стиль мовлення: публіцистичний.

Текст містить особисту оцінку викладених подій її автором, журналістом І. Кондратьєвим. Це газетна стаття, що сприяє формуванню відповідної громадської думки, тож її зміст не можна вважати об’єктивною інформацією. Такі особливості притаманні публіцистичному стилю мовлення.

Мікротеми збігаються з загальними пунктами складного плану.

Подібні завдання:

Переказ тексту наукового стилю «Художні промисли»

Складний план до тексту «Музика дзвону» Н. Земної

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>