Як можна бути патріотом, живучи за межами своєї країни?

загрузка...

Чи можна бути патріотом, живучи за межами своєї країни? Я вважаю, що так, але за умови, що рішення людини жити за кордоном є вимушеним, а не добровільним.

Яскравим прикладом таких людей є дисиденти, що не стали підлаштовуватися під тоталітарний режим Радянського Союзу та покинули його. Зокрема, письменник і журналіст Сергій Донатович Довлатов у 1978 році емігрував із СРСР саме через переслідування з боку влади. Лише живучи у США він зміг вільно працювати. Довлатов друкувався в престижних журналах та домігся великого читацького успіху.

Як можна бути патріотом, живучи на чужині? На мою думку, патріотизм — це свого роду стан душі, тобто відчуття належності до рідної країни. Воно не зникає зі зміною місця проживання. Любов до Батьківщини живе десь глибоко в серці, нагадуючи про себе щемливим болем та почуттям ностальгії.

Однак людина — істота соціальна, яку оцінюють за конкретними діями та вчинками. Що саме мусить робити справжній патріот, якщо він живе за межами своєї країни? По-перше, прославляти своєю діяльністю рідну країну, як це роблять відомі спортсмени, видатні вчені. По-друге, шанувати звичаї та традиції свого народу, спілкуватися рідною мовою. По-третє, якщо є можливість, брати участь у політичних чи суспільно важливих подіях, що відбуваються на Батьківщині. Мова йде про референдуми, політичні акції тощо.

На жаль, нині наша держава не завжди забезпечує своїх громадян необхідними умовами для їхньої професійної діяльності, творчості. Через брак фінансування Україну масово покидають високоінтелектуальні спеціалісти: вчені, програмісти, інженери. За кордоном вони створюють сім’ї та залишаються жити назавжди. Чи залишаються вони при цьому патріотами рідної країни? Напевно, це риторичне, провокаційне питання.

Перегляньте також:

Твір на тему «Я люблю Батьківщину!»

Твори на тему «Моя Батьківщина — Україна»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>