Твір на тему «Веселка»

загрузка...

Веселка розмальовує небо барвами

Твір-розповідь про веселкуКоли дивишся на веселку, вона зачаровує своїм дивовижним, загадковим виглядом. Різнобарвний міст уздовж неба здається фантастичним, нереальним, змушуючи повірити в казку. Споглядаючи це диво природи, яке завжди виникає раптово, ми застигаємо в німому захопленні.

Це цікаве природне явище доволі рідко можна спостерігати в небі. Воно виникає, коли одночасно йде дощ і світить сонце. При цьому потрібно стояти спиною до сонця та обличчям до дощу.

Веселку можна побачити і в краплі води, коли на неї під певним кутом світить сонце. Це красиве явище можна відтворити навіть в домашніх умовах. Є кілька способів, як це зробити. Найпростіше отримати веселку за допомогою сонячного світла. Для проведення експерименту знадобляться такі предмети: ємність з водою, аркуш білого паперу, дзеркало, ліхтарик. Заломлення світла в воді розбиває його на кольори та відбиває їх на білому аркуші. В результаті ми спостерігаємо спектр — смуги червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього та фіолетового кольорів. Їх всього сім і вони називаються основними. В реальності ж їх змінюють тисячі відтінків, вони безперервні та плавно переходять з одного в інший.

Зробити веселку можна і без використання сонячного світла, тобто в темряві. Але тоді кольоровий спектр виглядає менш яскраво. Щоб продемонструвати появу веселки, досить обмежитися одним предметом — CD-диском. У цьому випадку не потрібно навіть води. Якщо міняти кут нахилу CD-диска, виникають дуже красиві ефекти. Можна отримати як райдужну смужку, так і ціле коло.

Любо й весело дивитися на веселку. Коли похмура, погана погода змінюється сонячною, а перед очима виникає яскравий різнокольоровий міст — радіють і старі, й малі. Не дарма веселка має таку назву. Іноді можна помітити дві або кілька різнокольорових дуг, які спостерігаються на тлі хмари, якщо вона розташована навпроти сонця. При цьому червоний колір ми бачимо із зовнішнього боку веселки, а фіолетовий — з внутрішнього.

Образ веселки знайшов широке зображення в усній народній творчості, літературі, поезії та живопису. Безліч пісень, віршів, закличок, загадок і прислів’їв присвячено цьому чудовому оптичному явищу. А скільки пов’язано з ним народних прикмет і забобонів! Ось лише деякі з них, найсприятливіші та багатообіцяльні. Хто пройде під веселкою, в того життя оновить свої барви, стане яскравішим, насиченішим. Веселка, що впирається кінцями в землю, вказує на місця, де буде щедрий урожай або заховані скарби — «горщик золота». Вода, з якої «росте» різнокольорове півколо, має цілющі властивості. Вона подарує довгоочікувану дитину жінці, яка вважалася безплідною, і одужання важкохворому. Людина, яка побачила веселку взимку, неодмінно буде дуже щасливою, адже удача супроводжуватиме її у всіх починаннях.

Не тільки в Давньому Єгипті, а й у древніх аріїв-праслов’ян бога сонця звали Ра. Якщо вірити переказам, він вивозив сонце на небосхил на своїй колісниці. Можливо, саме звідси й пішла така назва райдуги — дуга бога Ра. У багатьох культурах це явище служить символом перетворення, небесної слави, трону Бога, кордонів між світами. За біблійними переказами, цей міст між небом і землею був створений Богом як знак обіцянки ніколи більше не насилати на людей потоп, а також символ прощення людства.

В умовах сучасного міста досить рідко вдається зустріти на своєму шляху семибарвну небесну доріжку. Тож давайте будемо вірити в радість і красу, подаровану самою природою — у веселку. Якщо вам пощастило спостерігати це дивовижне видовище, порадійте йому від щирого серця і вдосталь намилуйтеся.

Перегляньте також:

Скільки кольорів у веселки та яка їхня послідовність?

Твір на тему «Дива природи»

Твір-опис дощу у художньому стилі

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

3 Комментария “Твір на тему «Веселка»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>