Твір-опис на тему «Весняний ліс»

загрузка...

Весняний лісОпис весняного лісу у художньому стилі

З наближенням тепла так і манить до себе весняний ліс. Мокрий важкий сніг ще прикриває тендітні паростки нового життя, що прокидаються від зимового сну. Але сила й енергія молодих пагонів не має перешкод.

Настання весни відчувають всі в лісі. Звірі втомилися від довгої, голодної, холодної зими, тому подих змін радує та оживляє їх. Білочки метушаться і відшукують останні зимові припаси, ведмеді з запалими боками невдоволено виходять зі своїх барлогів.

Полохливий заєць прожогом перебігає від одного укриття до іншого. Йому ще зручно з високих заметів діставати молоденькі гілочки осик, але його біла зимова шубка збилася жмутами й ось-ось почне розсипатися, поступаючись місцем новому сіренькому костюму.

Скоро настане тепло, все задихає, заспіває, задзвенить. Ні з чим незрівнянне відчуття захоплення і радості очікування переповнює все живе.

Короткий опис весняного лісу

Стоїть весна. Погода прекрасна. Ліс уже зелений. У ньому надзвичайно добре. Птахи весело співають на всі лади. Їхні дивовижні трелі лунають всюди.

Ось стоїть струнка білокора берізка, схожа на красиву молоду дівчину. З її гілок звисають довгі темні сережки. А ось вічнозелена ялинка, яка особливо тішить нас взимку. Вся вона вкрита тонкими, колючими голками.

Небо чисте, блакитне. Дме ніжний, лагідний вітерець. Ліс приємно пахне свіжістю. У ньому відчувається величезна міць, що виходить від дерев-велетнів. Повітря насичене чудовими ароматами дерев і квітів. Хочеться вдихати їх на повні груди знову й знову.

Природа навесні завжди радує, дарує життєві сили та надихає на творчість. Щоб вдосталь насолодитися нею, найкраще вирушити до лісу.

Мініатюра про ліс навесні

Ліс ранньою весною зовсім не схожий на ліс пізньої весни. Ранньою весною ми бачимо тільки голі стовбури дерев. Десь у лісі все ще лежить сніг і тільки-тільки починають набухати бруньки на гілках. Барв у цю пору не багато. Білі й сірі стовбури дерев, де-не-де зелена ялинка, пожухла руда трава на узгір’ях.

Але ось весна в розпалі. На гілках з’являються маленькі зелені листочки. У лісі розпускаються перші квіти — білі, жовті, бузкові. Весняний ліс перетворюється. Він стає молодим і ошатним. Кудись ховаються старі пні та сухі гілки. Всюди яскраво світить сонце та голосно співають пташки.

А далі починається пора цвітіння. Численні дикі яблуні, черемха, інші чагарники раптом один за одним розквітають. В лісі стає святково та ошатно. Це вже не просто молодий ліс, це палац, прикрашений весняними барвами.

Трави стають густішими. З’являються комахи, які діловито снують від квітки до квітки. Це майже літо.

Я люблю весняний ліс у будь-який час.

Твір на тему «Весна в лісі, або Ліс навесні»

Прийшла справжня весна. Річка, що була скута кригою, ожила та привільно розкинулася широкими водами. Земля вбирає і п’є цілющу вологу.

Погоже блакитне небо дивиться зверху яскравою блакиттю і легкими білими хмарками. Ожила й торішня трава, позеленіла, омолодилася. З’явилися перші весняні квіти: блакитні, темно-лілові, жовті й білі. Вся природа прокинулася та усміхнулася привітною зеленою усмішкою весни.

Як добре в лісі в травні! На початку місяця ще мало зелені, але багато кущів і дерев вже цвітуть. Деякі з них цвіли ще в квітні. Цвітіння рослин — дуже гарне видовище!

Весняної пори в лісі справжнє свято! Які чудові сережки звисають з гілки осики, ліщини! Навколо них пурхають метелики, гудуть джмелі й бджоли. Вже тепло, навіть ширяє.

У небі збираються хмари. Загримів перший грім. Хлинув з хмари весняний дощ. На землі швидше стала рости трава. В поле сіють овес. Повітря пахне свіжими ароматами. Все цвіте, все росте, все зеленіє.

Весна — найпрекрасніша пора року. Спостерігати за чудовими перетвореннями живої природи краще всього саме у лісі. Там дуже приємно милуватися прекрасними краєвидами та обмірковувати щось своє.

Твір-розповідь «Чому я люблю весняний ліс?»

На мій погляд, немає нічого красивішого за весняний ліс. У цю пору він наповнюється життям, прокидається від довгого зимового сну. Дерева та кущі прикривають наготу свіжим зеленим нарядом. Ліс наповнюється звуками та запахами. Під деревами з’являється м’яка молода травичка, яка ще ніжно-зеленого кольору.

Зараз початок квітня. На білих берізках розпускаються світло-зелені липкі листочки. Сік вже відійшов, і його не збереш. Рука весни, що все пробуджує, сосен і ялин теж торкається. На кінчиках гілок з’являються молоді паростки, зав’язуються свіжі зелені шишечки. Крізь просвіти в кроні проникають яскраві сонячні промені. Вони висвітлюють стовбури, надаючи їм бурштиновий відтінок.

Лісове життя прокидається. З норок і щілин в деревній корі виповзають комахи. Вони пережили зиму та тепер радіють теплим сонячним променям і свіжій траві. Поступово ліс наповнюється дзижчанням і скрекотінням. Розпускаються перші лісові квіти. Проліски, що знаменують прихід весни, змінюються крокусами. З кожним днем ​​на лісовій підстилці з’являється все більше весняних квітів. Вони наповнюють повітря ароматами, які приваблюють комах, і приносять задоволення людям, що прогулюються тут. Я не люблю зривати лісові квіти, мені більше подобається, коли вони кольоровим килимом покривають землю.

Звичайно, прихід весни не обходить і більших лісових мешканців. Уже можна зустріти їжаків, лисиць, мишей. Пустотливі білки скачуть по гілках, зайці починають міняти білу шубу, адже тепер їх помітно на позбавленій снігу землі. У деяких норах вже є потомство, тому новоявлені мами бігають по лісу в пошуках їжі для малюків. Повертаються перелітні птахи, приносячи з собою пісні. Вони шукають собі пару, щоб звити затишне гніздо та вивести пташенят.

Мені подобається ліс у будь-яку пору року, але весна наповнює душу приємним хвилюванням, надіями та почуттям оновлення. Ось чому найбільше я люблю саме весняний ліс.

Розповідь про весняний ліс

Ранньою весняною порою добре прогулятися по лісу, що прокидається від сну. Після довгої, суворої, холодної зими радують перші ознаки початку весни. Там, де ясне сонце не прогріло землю, ще лежить сірий сніг. З’являються перші проталини. Скоро вони зіллються разом, зійде лід з річок. У чистому повітрі відчувається пробудження природи. Майже на всіх деревах і чагарниках починають набухати бруньки. Несміливо з’являються найперші квіти — проліски. У густому ялиннику з-під заметів поступово пробивається смарагдовий мох.

Блідо-блакитне небо стає яскравішим, а весняне сонце починає пригрівати. Солодко пахне талим снігом, весело дзюрчать струмки, вмиваючи землю після сну. Дивлячись на те, як ліс скидає з себе зимові кайдани снігу та криги, легко уявити, що скоро тут і там буде майоріти килим із зеленої ніжної молодої травички та красивих квітів. Дзвінко заспівають птахи на різні голоси, з’являться звірі та комахи, що спали взимку.

Навесні душа співає від веселощів, серце хвилюється через щасливе збудження та передчуття чогось нового, світлого, теплого. Це вже знайоме почуття, але щороку воно дивує та приносить багато радісних хвилин. Хочеться дихати на повні груди, зняти обридлі за зиму куртку й шапку. Весна — найчудовіша пора!

У весняному лісі

Весна — м’яка й світла пора року. Особливо прекрасний у цей період ліс. Він прокидається від довгої сплячки та починає грати яскравими барвами. Нещодавно він був похмурим і вкритим пухким снігом. Але з приходом весни дерева надягають свій ошатний зелений одяг, і в лісі чути шелест листя. Білі берези перевтілюються, доповнюючи свій образ пахучими «сережками». Вічнозелені ялини й сосни змінюють темну та стару хвою на нову, світлу. По стовбурах біжать соки, і оновлюється кора. У цей час ми з татом ходимо до березового гаю за смачним соком.

Уже другий місяць весни — квітень — радує нас першими квітами. Спочатку несміливо піднімають свої голівки проліски, потім ніжна медунка, а потім і дивовижні крокуси заполоняють ліс яскравими барвами. Вже незабаром з’являються жовті кульбаби й чудові тюльпани. Пройшовши трохи далі, можна побачити білосніжні й тендітні конвалії. Земля в лісі вкрита шовковим килимом із зеленої й м’якої трави. Зацвітають лісові дерева: дикі груші, яблуні, а також бузина та глід. Нарешті чується дзвінкий спів птахів, які повернулися з вирію і починають вити собі затишні гнізда. Прокидаються жучки, джмелі, мурашки, сонечка. Бджілки збирають свій перший нектар. З норок виповзають лисиці, в барлозі відкриває свої повіки ведмідь.

Отже, весна — чудова пора року. І особливо гарно в цю пору в лісі.

Прогулянка у весняному лісі

Я люблю прогулюватися у весняному лісі, адже повітря там таке чисте та відчувається, що природа прокинулася. Бліде небо змінює барви та стає більш яскравим. Весняне сонечко починає пригрівати. В цей час ще не холодно й не спекотно, тому я у захваті від ранньої весни, коли тане сніг і починають весело дзюрчати струмки. Вони ніби умивають землю після тривалого сну.

Кажуть, що весна — це весільний період для лісових мешканців. Навіть змії шукають собі пару. Однак потрібно бути обережним, адже навесні вони дуже злі. Тому я завжди остерігаюся, коли крокую лісовими стежками.

У весняному лісі моя душа співає, а серце чекає чогось дивного, нового й прекрасного. З року в рік я їжджу до дідуся з бабусею на весняні канікули або просто на вихідні, щоб насолодитися пробудженням природи. Мені подобається гуляти в лісі та співати разом з птахами. Це приголомшливе відчуття, тому я так чекаю чергових прогулянок по весняному лісі.

Весна у лісі

Я вважаю весну найкрасивішою порою року. Особливо гарна весна у лісі, серед пишноти природи. З першими променями сонця, що пригріває, природа оживає та поспішає позбутися від снігових заметів. Ніжне листя вкриває гілки чагарників і дерев, під якими з’являється перша зелена травичка. На великих галявинах крізь снігове покривало пробиваються перші проліски.

Справжня весна в лісі починається на початку квітня. Сонний березень вже пройшов. Під теплим сонечком розтанули снігові шапки, які приховували верхівки дерев. На гілках розкриваються набряклі бруньки. З них з’являються ніжні листочки, які здаються крихкими. Навіть на зелених соснах і ялинках з’являються молоді шишки, а кінчики гілок прикрашають молоді голочки. Яскраві сонячні промені проникають крізь навіть найгустіші зарості. Вони золотять коричневі стовбури, вкриті плямами зеленіючого моху.

Життя в лісі активізується, і весна пробуджує природу, що спала три довгі місяці. Крізь листя, що опало ще восени, пробивається зелена трава. Тепер залишки снігу не знайдеш навіть у найдрімучіших куточках весняного лісу. Лісова галявина рясніє яскравою жовтизною кульбаб. Ці безстрашні мандрівники заповнюють будь-який вільний простір. Їхні ніжні квіти здаються беззахисними, але вони відважно відвойовують у густої трави місце під сонцем. По стовбурах і гілках дерев повзають жуки, по землі прокладають свої стежки мурахи. У повітрі чути дзижчання і скрекіт, по всьому лісу розносяться трелі птахів.

Отже, весна крокує лісом, і життя його мешканців вирує.

Прогулянка весняним лісом

Прогулянка весняним лісом може принести багато задоволення. Якщо заглянути на лісову галявину, можна побачити, як розпускаються ніжні крокуси. Вони змінюють собою проліски, що вже в’януть. Зелені стає дедалі більше.

Прокидаються лісові тварини. Поспішають між деревами у своїх справах їжаки та миші. З гілки на гілку перескакує моторна білка, добираючись до осінніх запасів. Щільний килим опалого осіннього листя прорізає молода трава. Поласувати нею вдаються зайці. Вони встигли змінити білосніжну пухнасту шубу на сірий наряд. Але деякі ще линяють, залишаючи після себе м’які білі клаптики вовни. Їх можна побачити на нижніх гілках колючих чагарників. Зайці дуже обережні, адже лисиця полює в будь-який час року.

З далекого півдня прилітають птахи, їхній спів наповнює ліс веселими трелями. На гілках дерев, у густій зелені, з’являються нові гнізда. Весна в лісі проходить шумно: тріщать гілки, шумить листя, дзюрчать струмочки. Лісові звірі прокладають нові стежки, та навіть люди приходять сюди помилуватися природою. До вечора природа завмирає, але з першими світанковими променями вона знову оживає.

Навесні в лісі дуже добре. Свіже повітря пахне вже не сирістю, а ароматами зелені. Починається новий виток природи.

Барви весняного лісу

Щоб написати твір-розповідь на тему «Барви весняного лісу», на початку потрібно зробити вступ, сказавши кілька слів про весняну природу. Після цього слід вигадати ситуацію, як ви опинилися в лісі навесні та, використовуючи барвисті вирази, описати те, що відбувається. Нижче наведено зразок такого тексту.

Весна — це дивовижна пора року, коли все навколо починає прокидатися від зимового сну. Ближче до кінця весни всі ліси й поля наповнюються життям. Все навколо зеленіє, сонце починає світити сильніше. Людей так і тягне до лісу, якомога далі від міської метушні, щоб перейнятися природою, що ожила після зими.

На початку травня ми вирушили в ліс на риболовлю. У нашому селі було невелике озеро на краю лісу. Перш ніж почати ловити рибу, я вирішив пройтися лісом. Все навкруги було наповнене пахощами бузку та черемхи, що ростуть у нашому лісі. Крізь позеленілі гілки дерев було видно весняне сонце. Все цвіте у лісі. Чути спів птахів, що повернулися з вирію. У деяких місцях ще можна побачити засохлу торішню траву, крізь яку починають проступати молоді рослини.

До літа ще далеко, але погода стоїть тепла, яскраво світить сонце. На траві в лісі вже з’явилися лісові квіти. Ближче до озера жовтіють кульбаби. Відчувається аромат цвітіння диких яблуньок. Чудово в лісі навесні!

Дивіться також: 

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір на тему «Прийшла весна»

Твір-роздум «Чому я люблю весну»

3 Комментария “Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>