Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Весняний лісОпис весняного лісу у художньому стилі

Мокрий важкий сніг ще прикриває тендітні паростки нового життя, що прокидаються від зимового сну, але сила й енергія молодих пагонів не має перешкод.

Наближення весни відчувають всі в лісі. Звірі втомилися від довгої, голодної, холодної зими, тому подих змін радує та оживляє їх. Білочки метушаться і відшукують останні зимові припаси, ведмеді з запалими боками невдоволено виходять зі своїх барлогів.

Полохливий заєць прожогом перебігає від одного укриття до іншого. Йому ще зручно з високих заметів діставати молоденькі гілочки осик, але його біла зимова шубка збилася жмутами й ось-ось почне розсипатися, поступаючись місцем новому сіренькому костюму.

Скоро настане тепло, все задихає, заспіває, задзвенить. Ні з чим незрівнянне відчуття захоплення і радості очікування переповнює все живе.

Твір на тему «Весна в лісі, або Ліс навесні»

Прийшла справжня весна. Річка, що була скута кригою, ожила та привільно розкинулася широкими водами. Земля вбирає і п’є цілющу вологу.

Погоже блакитне небо дивиться зверху яскравою блакиттю і легкими білими хмарками. Ожила й торішня трава, позеленіла, омолодилася. З’явилися перші весняні квіти: блакитні, темно-лілові, жовті й білі. Вся природа прокинулася та усміхнулася привітною зеленою усмішкою весни.

Як добре в лісі в травні! На початку місяця ще мало зелені, але багато кущів і дерев вже цвітуть. Деякі з них цвіли ще в квітні. Цвітіння рослин — дуже гарне видовище!

Весняної пори в лісі справжнє свято! Які чудові сережки звисають з гілки осики, ліщини! Навколо них пурхають метелики, гудуть джмелі й бджоли. Вже тепло, навіть ширяє.

У небі збираються хмари. Загримів перший грім. Хлинув з хмари весняний дощ. На землі швидше стала рости трава. В поле сіють овес. Повітря пахне свіжими ароматами. Все цвіте, все росте, все зеленіє.

Весна — найпрекрасніша пора року. Спостерігати за чудовими перетвореннями живої природи краще всього саме у лісі. Там дуже приємно милуватися прекрасними краєвидами та обмірковувати щось своє.

Твір-розповідь «Чому я люблю весняний ліс?»

На мій погляд, немає нічого красивішого за весняний ліс. У цю пору він наповнюється життям, прокидається від довгого зимового сну. Дерева та кущі прикривають наготу свіжим зеленим нарядом. Ліс наповнюється звуками та запахами. Під деревами з’являється м’яка молода травичка, яка ще ніжно-зеленого кольору.

Зараз початок квітня. На білих берізках розпускаються світло-зелені липкі листочки. Сік вже відійшов, і його не збереш. Рука весни, що все пробуджує, сосен і ялин теж торкається. На кінчиках гілок з’являються молоді паростки, зав’язуються свіжі зелені шишечки. Крізь просвіти в кроні проникають яскраві сонячні промені. Вони висвітлюють стовбури, надаючи їм бурштиновий відтінок.

Лісове життя прокидається. З норок і щілин в деревній корі виповзають комахи. Вони пережили зиму та тепер радіють теплим сонячним променям і свіжій траві. Поступово ліс наповнюється дзижчанням і скрекотінням. Розпускаються перші лісові квіти. Проліски, що знаменують прихід весни, змінюються крокусами. З кожним днем ​​на лісовій підстилці з’являється все більше весняних квітів. Вони наповнюють повітря ароматами, які приваблюють комах, і приносять задоволення людям, що прогулюються тут. Я не люблю зривати лісові квіти, мені більше подобається, коли вони кольоровим килимом покривають землю.

Звичайно, прихід весни не обходить і більших лісових мешканців. Уже можна зустріти їжаків, лисиць, мишей. Пустотливі білки скачуть по гілках, зайці починають міняти білу шубу, адже тепер їх помітно на позбавленій снігу землі. У деяких норах вже є потомство, тому новоявлені мами бігають по лісу в пошуках їжі для малюків. Повертаються перелітні птахи, приносячи з собою пісні. Вони шукають собі пару, щоб звити затишне гніздо та вивести пташенят.

Мені подобається ліс у будь-яку пору року, але весна наповнює душу приємним хвилюванням, надіями та почуттям оновлення. Ось чому найбільше я люблю саме весняний ліс.

Розповідь про весняний ліс

Ранньою весняною порою добре прогулятися по лісу, що прокидається від сну. Після довгої, суворої, холодної зими радують перші ознаки початку весни. Там, де ясне сонце не прогріло землю, ще лежить сірий сніг. З’являються перші проталини. Скоро вони зіллються разом, зійде лід з річок. У чистому повітрі відчувається пробудження природи. Майже на всіх деревах і чагарниках починають набухати бруньки. Несміливо з’являються найперші квіти — проліски. У густому ялиннику з-під заметів поступово пробивається смарагдовий мох.

Блідо-блакитне небо стає яскравішим, а весняне сонце починає пригрівати. Солодко пахне талим снігом, весело дзюрчать струмки, вмиваючи землю після сну. Дивлячись на те, як ліс скидає з себе зимові кайдани снігу та криги, легко уявити, що скоро тут і там буде майоріти килим із зеленої ніжної молодої травички та красивих квітів. Дзвінко заспівають птахи на різні голоси, з’являться звірі та комахи, що спали взимку.

Навесні душа співає від веселощів, серце хвилюється через щасливе збудження та передчуття чогось нового, світлого, теплого. Це вже знайоме почуття, але щороку воно дивує та приносить багато радісних хвилин. Хочеться дихати на повні груди, зняти обридлі за зиму куртку й шапку. Весна — найчудовіша пора!

Дивіться також: 

Розповіді про весну та твори на тему «Весна»

Міні-твори, тексти, речення про весну

Твір на тему «Весняний ранок»

Твір-опис природи навесні. Текст-розповідь

Твір-опис на тему «Пробудження весни»

Твір на тему «Прийшла весна»

Твір на тему «Прихід весни»

Твір-роздум «Чому я люблю весну»

1 Комментарий “Твір-опис на тему «Весняний ліс»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>