Твір «Моя майбутня професія — ветеринар»

загрузка...

Ветеринар — професія моєї мрії

Моя майбутня професія — ветеринар

Дуже часто можна почути фразу про відповідальність людей за тих тварин, яких вони приручили. На жаль, в житті не завжди все відбувається так, як хочеться або задумано. Буває так, що дитині батьки подарують на День народження маленького пухнастого кошенятка або породистого цуценятка. Щастю власника від живої іграшки немає меж. Але поступово ейфорія може пройти. Незміцнілий організм тварини схильний до ризику різних захворювань. Домашній улюбленець стає млявим, ледачим, їсть погано та й виглядає сумно. Разом з ним також втрачає настрій дитина. І величезна повага тим батькам, які вчасно помітять, що відбувається. А за цим стоїть похід до ветеринара.

Потім триває швидке лікування та відновлення здоров’я домашнього улюбленця. І нарешті, задоволена дитина й щасливі батьки. А котик або песик знову радує всіх членів родини своєю присутністю.

Це тільки один із прикладів участі ветеринара в лікуванні домашніх тварин. Але всім зрозуміло, що це дуже корисна професія. Ось чому в майбутньому я мрію стати ветеринаром.

Мій вибір — професія ветеринара

Ще в ранньому дитинстві я вирішив стати ветеринаром. Я певен, праця людей цієї професії необхідна у будь-які часи.

Звичайно, як будь-який лікар, лікар-ветеринар має відповідну освіту та може надати необхідну медичну допомогу тварині. І це так. Але тільки ветеринар може по сумних очах величезного собаки або слабкому нявканню беззахисного кошеняти безпомилково визначити діагноз і призначити лікування. Тільки ветеринар може так взяти тварину й швидко заспокоїти того, хто ще дві хвилини тому виривався з нашийника або клітини. Тільки ветеринар буде однаково уважний до собаки, кролика або папуги. Чому ж так відбувається? Можливо, тому що доктор Айболить може відчувати душу тварин, чути пухнастих хворих, коли їм погано та боляче. Адже це дано не кожному. Досить часто людина не може почути й зрозуміти людину, що говорить однією мовою. А тут так не можна. І тварина завжди потім віддячить лікареві, що виручив її з біди. Чи то ласкавим поглядом, ніжним муркотінням кота, чи то щастям дитини та любов’ю батьків, у яких є домашній вихованець!

Чому я хочу стати ветеринаром?

У світі є дуже багато професій. Є гарні професії — музикант, балерина, є героїчні — військовий, поліціянт, пожежник, а є професії добрі — лікар, вчитель, вихователь.

Ветеринар — теж добра професія. Ветеринари лікують тварин. Може здатися, що тварини — не люди, хворіють і гаразд, на те вони й тварини. А насправді, їм теж боляче, вони теж переживають і все розуміють.

А лікувати їх навіть складніше, ніж людей, адже вони не можуть сказати, де та що у них болить. Звичайно, якщо тварина кульгає або подряпалася, то видно, де потрібно лікувати, а якщо всередині — то дуже складно. До того ж, можна не вилікувати, а навпаки, нашкодити.

А ще люди всі всередині однакові, а лікарів у них — на кожну хворобу окремий. А ветеринар один на всі хвороби. І тварини всі різні — від маленької мишки до величезного слона, від акваріумної рибки до орла, тож і лікувати їх треба кожного по-своєму. Таким чином, ветеринар повинен бути дуже уважним, грамотним, він повинен вчитися все життя, як і людські лікарі, але тільки ще більше.

Також ветеринар повинен бути дуже сміливим, адже йому доводиться лікувати не тільки милих котиків, але і величезних корів, биків, злих кусючих собак. А іноді навіть мати справу з вовками й ведмедями — наприклад, у зоопарках або цирках.

А ще ветеринар не повинен бути бридливим. Іноді хворі тварини виглядають дуже негарно — гнійні очі, облізла шерсть, але їх потрібно брати до рук, мити, лікувати. Я відчуваю, що готовий до всього цього, адже дуже хочу оволодіти цією професією.

Ветеринар — універсальна професія

З раннього дитинства я дуже люблю тварин. На жаль, іноді вони хворіють і потребують нашої допомоги. Тож не дивно, чому я вирішила стати ветеринаром.

Звичайно, люди цієї професії важливі не тільки як лікарі для тварин. Вони перевіряють корми, які йдуть в їжу сільськогосподарським тваринам, а також потім перевіряють молоко, м’ясо та інші тваринні продукти, що йдуть до їжі людині. Без їхньої перевірки жоден продукт не буде дозволений до продажу.

Отже, ветеринар — дуже важлива, потрібна та добра професія. Вона вимагає від людини уваги, співчуття, розуму. Якщо у мене вийде, я обов’язково стану ветеринаром. Адже ветеринар — це універсальний лікар, тож він, якщо потрібно, зможе допомогти людині. А людський лікар, наприклад окуліст, не зможе видалити зуб або зняти температуру ані людині, ані тварині.

Подібні твори:

Твір «Моя майбутня професія — лікар»

Твір «Моя майбутня професія — медична сестра»

Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Твір «Ким бути?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>