Твір на тему «Вміння прощати»

загрузка...

Прощення — позбавлення від зайвого вантажу

Вміння прощати

В певні моменти життя прощення необхідно кожній людині. Кожен з нас допускає помилки, що вимагають співчутливості та прощення.

Образи несуть шкоди організму й здатні руйнувати людину зсередини. Коли пробачити важко, то тільки й думаєш про власну образу. Постійно накручуєш себе та намагаєшся зрозуміти, за що тебе покарало життя і чому людина вчинила саме подібним чином. Образа поступово займає всі думки, крім того, спонукає діяти.

В одній мудрій книзі є такі слова: «Не пробачити людину — значить взяти її гріхи на себе». Навіщо вам гріхи сторонньої людини? Хіба вона не гідна нести їх сама? Пробачити людину — значить зняти з себе ношу зайвого вантажу та йти по життю з легкою душею.

Можливо, людина, що скривдила нас, навіть і не думає про те, що завдала нам непоправної травми. Вона живе звичним для себе життям, не підозрюючи, що хтось регулярно думає про її вчинок.

Вміти прощати — велика наука

Зазвичай, образа виникає через те, що наші очікування щодо людини не відповідають реальності й дійсності. Потрібно вчитися приймати людей такими, якими вони є насправді. Не слід чекати від інших чудес. Всі ми володіємо певним набором якостей. Вони можуть проявлятися як з позитивного, так і з негативного боку. Вони можуть як подобатися іншим, так і дратувати їх, ображати та приводити в стан сказу.

В такому випадку прощення просто необхідно. Воно дозволяє людині повноцінно жити та дивитися на речі об’єктивно. Пробачити людині, яка сильно зачепила почуття, досить непросто. Найкращим способом зробити це є подяка. Треба знайти те, за що людину, яка нас образила, можна похвалити й підтримати, підбадьорити та зробити добру справу, щиро й від душі.

Можливість подарувати благо дозволяє повністю впоратися з негативними емоціями, які виникають всередині нас. Часом досить просто підписати листівку або просто сказати «спасибі». Просто подякувати за те, що людина дозволяє розвивати нам прекрасні якості, наприклад, такі, як терпіння та доброта.

Прощення дозволяє повноцінно жити та радіти простим речам, які нас оточують. Не дозволяйте зайвому сміттю затьмарювати ваші будні, які можуть бути прекрасними. Прощати непросто, але життєво необхідно, щоб знаходити можливість радіти життю. Воно дозволить бути прекрасним другом, опорою і підтримкою, здатною підтримати у важкій ситуації.

Отже, вміти прощати — велика наука. Але вкрай необхідна!

Вміння прощати — необхідність

Усім і кожному відомі образа, злість на кривдника, розчарування. Вони пропалюють зсередини, ці хворобливі почуття, які отруюють добре ставлення до людини. Такі емоції найчастіше викликає людина, від якої чекаєш зовсім інших вчинків, доброго ставлення, підтримки. В голові складаються очікування, як людина повинна думати та ставитися до тебе. Найчастіше через те, що наше уявлення і реальність розходяться, ми легко ображаємося і не розуміємо, чому так сталося.

Дуже важливо навчитися прощати людину, відпускати ситуацію і не таїти в собі отруйне почуття. Треба зуміти відпустити біль і думки про те, як же так вийшло та чому він, вона або вони так зробили. Це буде правильний і милосердний вчинок. І, в першу чергу, до самого себе.

Злість, помста, пересуди та жалість до себе — наслідок того, що ми не пробачили образу. Плекаємо її наслідки всередині, не можемо скинути цей вантаж і вчинити великодушно. Прощення, співчуття, любов до ближнього, не дивлячись ні на що — це те, чим слід керуватися. Навіть у той момент, коли зробити це так непросто…

Чому треба вміти прощати?

Коли ми ображені, наші розум, серце, душа — все отруєно їдким почуттям. Втрачається здатність тверезо мислити, чинити правильно. Образа дрібними кроками змінює нас і перетворює на жалюгідну людину, бути якою ми ніколи не хотіли.

Ми починаємо відштовхувати від себе спочатку кривдника, а потім інших близьких людей. А потім ми сваримося і вже насилу можемо зупинитися, втрачаємо себе й шлях до себе. Крім того, дуже важливо вміти прощати не тільки інших, але й себе. Завжди краще відразу попросити вибачення. А якщо людина не хоче чути слів вибачення, вона не готова зараз пробачити, слід дати їй час. Спробувати попросити вибачення трохи пізніше, а якщо все-таки не вдалося достукатися до людини, пробачити себе та зробити висновки, як потрібно поступати правильно.

Отже, приховані образи, злість, смуток, туга, самоїдство є джерелами хвороб і саморуйнування.

Існують вчинки, які дуже складно пробачити, навіть близькій людині. Іноді це здається неможливим. Попри це, варто постаратися пробачити образу, полегшити серце людині та перестати тягнути цей тяжкий тягар самому.

Інші твори:

Твір на тему «Моральний вибір людини»

Твір на тему «Внутрішній світ людини»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>