Вплив паління на здоров’я людини

загрузка...

Вплив куріння на організм

Вплив куріння на організм

Куріння небезпечне для життя людини

Практично всім точно відомо, що куріння небезпечне для життя людини. Мають повне уявлення про це й курці. Але вони все одно продовжують курити, сподіваючись, що все це обійде їх стороною. Даремно вони так чинять зі своїм здоров’ям…

Куріння реально здатне завдати істотної шкоди здоров’ю людини. Тільки відбувається це поступово й практично непомітно. Людина може протягом багатьох років викурювати по пачці сигарет за добу, практично не помічаючи будь-якого впливу сигарет на здоров’я. А потім може звалитися від важкої хвороби. Згубний вплив сигарет може коштувати для курця не тільки здоров’я, а й часом життя.

Як паління впливає на організм?

Куріння однозначно шкідливо для всіх важливих органів людини в цілому. Але найбільше від цієї звички страждає дихальна система. Комплекс небезпечних хімічних речовин, які в надлишку є у складі сигарет, осідають на слизовій оболонці легких. Вони викликають її роздратування та запалення. Таким чином, ця оболонка стає товще, внаслідок чого надходження кисню в легені викликає труднощі. Часто через систематичне куріння у людини може розвинутися хронічний бронхіт, симптоми якого проявляються у вигляді кашлю. Сигаретний дим, який надходить до легенів, може пошкодити їхні альвеоли. Це може спровокувати виникнення небезпечного для життя захворювання — емфіземи.

Серцево-судинна система організму людини також страждає від куріння. Адже нікотин, який у надлишку знаходиться в сигаретах, має властивість помітно звужувати судини. Внаслідок регулярного споживання тютюну судини курця постійно знаходяться у стані спазму. Все це може стати причиною підвищеного артеріального тиску у курця. Чадний газ провокує кисневе голодування. Таким чином, до тканин і органів кисню надходить набагато менше, ніж потрібно.

Особливо небезпечні канцерогенні речовини, які є у складі сигарети, можуть викликати різні онкологічні захворювання. Зі звичкою куріння у людини зростають шанси заробити рак легенів у 10 разів. У людей, які регулярно курять сигарети, набагато частіше зустрічаються такі захворювання, як ракові пухлини стравоходу, гортані. Найбільше від куріння страждає шлунок. Через куріння посилюється виділення соляної кислоти до шлунку, що може стати причиною розвитку виразки шлунка.

Окрім всього цього, куріння вкрай негативно позначається на загальному вмісті вітамінів в організмі, вітаміну С особливо. Якщо людина викурить одну сигарету, вона зменшить вміст в організмі цього вітаміну у кількості, що міститься в одному цілому апельсині. Також недостатня кількість вітаміну С призводить до відкладення холестерину в артеріях. Саме з цієї причини курцям обов’язково потрібно додатково приймати комплекс вітамінів, щоб заповнити їхню нестачу.Вплив куріння на здоров’я вагітних жінок

Паління для вагітних жінок має досить важкі наслідки. Жінки, що продовжують палити під час вагітності, усвідомлено «травлять» свого майбутнього малюка ще в утробі. Такі жінки ризикують передчасним перериванням вагітності або внутрішньоутробною смертю плоду. Крім того, дитинка може з’явитися на світ вже мертвою або померти в ранньому дитячому віці. Різні порушення розумового або фізичного характеру, різні порушення нервової системи у немовляти — все це є наслідками куріння вагітної жінки.

Люди, які не курять сигарети, але змушені вдихати дим від курця, що знаходиться поруч, також страждають від шкідливого нікотину. Такі люди стають пасивними курцями, тому вони також можуть раптово захворіти або виявити у себе нову алергічну реакцію. Особливу небезпеку являють собою сигарети для дітей і підлітків. Їхня недоросла нервова система дуже болісно реагує на тютюновий дим. Відомі також реальні випадки зниження розумових здібностей у тих підлітків, які мають пристрасть до сигарет.

Лікарі вважають куріння одним з видів наркотичної залежності. Як і будь-який інший наркотик, сигарета має дуже негативний вплив на організм у цілому. Курити дуже небезпечно — це обґрунтований факт. Тютюн поступово, але досить впевнено порушує звичну діяльність організму, поступово отруюючи його день у день. Тож єдиний метод позбавлення від неприємних наслідків куріння — позбавлення від цієї шкідливої звички.

Дивіться також:

Кому і чим шкодить куріння?

Твір на тему «Шкідливі звички»

Твір «Здоровий спосіб життя»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>