Твір на тему «Вплив природи на людину»

загрузка...

Вплив природи на людину

Цілющий вплив природи

Хто з нас не полюбляє бувати на природі?! Вдихати ароматний запах свіжого листя, насолоджуватися легким бризом з моря. Гуляти осіннім парком, збираючи яскраве листя. Або кататися на лижах по засніженій лісовій трасі. Все це, без сумніву, дуже приємно та завжди піднімає настрій, сприяє припливу сил і відновленню життєвої енергії.

Те, що природа життєдайно впливає не тільки на наш душевний стан, але й на фізичне здоров’я, відомо з давніх часів. Адже не дарма раніше люди зі слабким здоров’ям традиційно їздили лікуватися «на води» або перебиралися на південь, ближче до моря.

І сьогодні багато хто з нас прагне при першій можливості відвідати якийсь оздоровчий курорт з гейзерами або, наприклад, цілющими грязями.

Отже, про цілющий вплив природи на людину знають всі.

Природа — джерело натхнення

Для діячів мистецтва, творчих особистостей природа часто служить джерелом натхнення. Недарма багато чудових віршів і картин було створено, висловлюючись словами митців, на пленері, тобто на відкритому повітрі.

Мені здається, що, тільки перебуваючи на природі, ми можемо по-справжньому пізнати самих себе. У такі моменти ми завжди відчуваємо спокій, всі переживання і негативні думки залишаються далеко позаду, а їм на зміну приходить приємне й радісне почуття свободи.

На мою думку, такий чарівний вплив природи на людину пояснюється тим, що ми були створені для того, щоб жити в єдності з нею. Тільки-но ми занурюємося в атмосферу сучасного урбаністичного життя, цей баланс порушується, і виникає відчуття дискомфорту. Щоб відновити гармонію, треба хоча б ненадовго виїхати з міста на природу.

Як людина шкодить природі

З часів своєї появи на Землі людина всіляко намагалася пристосувати навколишній світ для комфортної життєдіяльності. І зараз вона постійно щось змінює, будує, відтворює, намагається зробити все, що в її силах.

На жаль, у пошуках комфортного світу для життя ми починаємо забувати, що найпершим будинком для нас стала дика природа. Саме вона, незаймана, вільна та неймовірно красива. Забувши про своє походження та місце у природі, ми почали псувати її, руйнувати природний баланс та зв’язки між різними видами флори й фауни. Ми активно вирубуємо ліси, забруднюємо лугові території побутовими відходами, викидаємо в повітря токсичні матеріали. А після цього, шкодуючи про зроблене, починаємо створювати заповідники, пам’ятники природи, штучні водойми…

Але що зроблено — те зроблено, нічого не змінити. Ображена жорстокими вчинками людини, природа намагається мститися. А може, вона так захищається, коли створює перешкоди, що заважають людині шкодити їй. Як наслідок, ми стикаємося зі скаженими тваринами, непрохідними брудними лісами, болотами з відходами… Всі ці жахіття є незаперечними доказами того, що людина шкодить природі.

Есе на тему «Як природа впливає на людину?»

В усі часи обдаровані люди знаходили в природі натхнення для своєї творчості. Великі поети й письменники здебільшого оспівували в своїх творах природу навесні, коли вона оживає після зимової сплячки, та восени, коли вона набуває яскравих барв. Митці помічали надзвичайну красу лісу і в зимовий період. За їхнім влучним спостереженням, ялинки під снігом виглядають наче наречені в білих сукнях.

Найвідоміший український поет Тарас Григорович Шевченко писав свої твори та картини прямо в полі, коли пас овець. Спадає на думку доречне висловлювання американського філософа Ральфа Волдо Емерсона: «Коли природі потрібно щось створити, вона народжує генія, який зробить це за неї». Дійсно, Великий Кобзар є невмирущим генієм українського народу.

Пейзажі маслом можна писати й у домашніх умовах, змальовуючи з фотографії. Але, тільки малюючи на природі, можна отримати величезний заряд бадьорості та енергії, помітити й збільшити те, що не передається світлиною. До того ж, і фотографування — це теж свого роду творчість. Лише наодинці з природою можна зробити найякісніші та незвичайні кадри: показати політ птаха чи те, як пропливає в морі зграйка дельфінів.

Потреба у спілкуванні з природою

Люди, що мешкають у міських багатоквартирних будинках, часто відчувають потребу виїхати на дачу, аби бути ближче до природи. Деякі навіть назовсім перебираються у село, так їх вабить чарівна сільська природа.

На теренах нашої Батьківщини є багато не займаних людиною місць. Є джерела з цілющою водою, ставки й річки з чистою водою. Там можна рибалити та милуватися красою рідного краю.

Отже, важко переоцінити вплив природи на людину. Вона — всюди! Її неможливо побачити очима, але можна зрозуміти розумом і відчути серцем.

Перегляньте також:

Твір на тему «Гармонія людини та природи»

Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Взаємини людини та природи»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Твір на тему «Охорона природи»

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір «Як я допомагаю природі?»

Природа в житті людини

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твір «Художній етюд про природу»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>