Паспорт твору «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»

загрузка...

Літературний паспорт повісті

Вітька + Галя паспорт

 1. Назва твору: «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»
 2. Автор твору: Валентин Чемерис
 3. Рік видання: 2018
 4. Жанр: гумористична повість

 1. Тема твору: життя й пригоди сільських школярів, дружба та перше кохання
 2. Ідея твору: піднесеність першого любовного почуття, оспівування його щирості й неповторності
 3. Основна думка: З усіх почуттів, які переживає людина, перше кохання вважається найбільш романтичним. Воно щире, наївне, смішне, але майже завжди — незабутнє.
 4. Герої повісті: чотирнадцятирічні Вітько Горобець й Галя Козачок, дванадцятирічний Федько Котигорошко (ці троє — головні герої). Інші герої: Петро Білий, міліціонер Грицько Причепа, перукар Левонтій, дід Свирид, баба Векла, баба Пріська.
 5. Композиція твору складається з експозиції (розповідь про дружбу в дитинстві Вітька з Галею та їхні пригоди), зав’язки (Вітько зізнається своєму другу Федькові у закоханості до Галі), розвитку дії (Федько складає, а Вітько виконує для Галі серенаду; хлопці відправляють листа з текстом серенади до редакції районної газети з проханням надрукувати; Федько намагається роздобути в бабці для друга зілля, щоб причарувати Галю; Вітя йде на перше побачення та допомагає коханій по господарству; утворюється «любовний трикутник»: Вітько-Галя-Петро), кульмінації (дуель з Петром, арешт Вітька, зізнання Петра Білого, що він не кохає Галі) та розв’язки (виявляється, що кохання до Галі є взаємним, Вітько почувається щасливим, хоча й сватання до Галі було передчасним).
 6. Проблематика твору: кохання і дружба, любов і зрада, поєднання у творі смішного та сумного (Приклади смішного: наслідування Федьком книжних романів, комічні ситуації із серенадою, написання листа до редакції й відповідь від неї, звернення до померлого під час похорону, спроба отримати приворотне зілля. Приклади сумного: низький рівень життя селян, погане побутове обслуговування на селі (достатньо згадати випадок зі стрижкою Вітька), обмежені можливості культурного розвитку, дозвілля (лише відвідування сільського клубу, бібліотеки, перегляд кіно); виготовлення небезпечних іграшок та їхнє використання (зокрема, вогнепальної зброї для дуелі), погане обмундирування міліціонерів (у творі — Грицька Причепи).

 1. Художні особливості: використання автором позасюжетних елементів як додаткових засобів впливу на читача (заголовок та епіграф, які інтригують, авторські відступи, портрети героїв, лист із редакції тощо), вживання засобів для майстерного зображення комічних ситуацій (парадоксальність ситуацій, поєднання комічного й драматичного, високого і низького стилів; вживання відповідної лексики, використання гри слів, смішних асоціацій, спеціальних риторичних фігур, перерахування різнорідних предметів в одному ряду), поєднання невідповідності стиля мовлення життєвій ситуації.

Подібне завдання:

Паспорт оповідання «Білий кінь Шептало» Володимира Дрозда

2 Комментария “Паспорт твору «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»

 1. Елена сказал:

  Допоможіть, будь ласка, підскажіть: тему, ідею, головних героїв повісті Валентина Чемерис. «Аравійська пустеля». Дуже благаю.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>