Аналіз вірша «В своїх очах вона несе Кохання» Данте Аліг’єрі

загрузка...

В своїх очах вона несе Кохання

Вірш Данте Аліг’єрі «В своїх очах вона несе Кохання», що є сонетом 11, автор склав у 1293 році. Зробимо його короткий аналіз. Виконання такого завдання передбачено програмою з зарубіжної літератури для 8 класу.

Що таке Кохання з великої літери цього слова? Це піднесене почуття, стан душі, при якому одній людині дуже подобається інша людина. Коли без неї не можеш обійтися, завжди думаєш лише про неї.

Данте Аліг’єрі описує у своєму творі «Нове життя» прекрасну жінку, в яку закохуєшся від одного її погляду: «На кого гляне, ощасливить вмить». При цьому «тріпоче серце», «марніє розум і мовчать вуста». Однак справжня краса — не зовнішня, а внутрішня. Саме тому перший поет Нового часу описує красуню й такими рядками: «Їй не потрібна слава голосна!..». Це означає, що ця дивовижна дівчина має не тільки привабливу зовнішність, але й багатий внутрішній світ.

Як ми знаємо з біографії Данте Аліг’єрі, красуня, яку він оспівує, має ім’я Беатрічі. Автор був щиро закоханий у цю дівчину. Але, на жаль, бути разом їм не судилося. Аліг’єрі одружився на іншій жінці, якій не присвятив жодного вірша, а сусідська дівчина Беатрічі померла у молодому віці.Таким чином, темою даного вірша є оспівування довершеності коханої, прославлення дивовижної сили справжнього кохання, а основною думкою — здатність кохання творити дива, дарувати наснагу, робити світ краще.

Художні засоби, що використані у сонеті, допомагають розкрити його головну ідею — опис чарівної дівчини, яку неможливо не кохати. Можна відзначити застосування метафор: «Гординя й гнів од неї геть біжить», «Коли ж іще й всміхається вона, марніє розум і мовчать уста».

За жанром вірш «В своїх очах вона несе Кохання» є інтимною лірикою. За будовою він належить до класичного італійського сонета та написаний за схемою 4+4+3+3, тобто зав’язка — розв’язок дії — кульмінація — розв’язка.

Дивіться також:

Твір «Золота доба давньоримської літератури»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>