Твір «Героїзм та відвага у творах Тараса Шевченка»

загрузка...

Патріотичні мотиви творів Великого Кобзаря

Уся творчість найвидатнішого українського поета Тараса Григоровича Шевченка просякнута патріотичними мотивами. Все своє життя Великий Кобзар був одержимий ідеями національної незалежності України. Він вболівав за долю простого українського народу та захоплювався героїзмом і відвагою запорізьких козаків у боротьбі за волю та свободу.

У шостому класі ми вивчали два поетичні твори Тараса Шевченка — «Думка» та «Іван Підкова». Обидва ці вірші віддзеркалюють одну з основних проблем лірики великого поета — змагання людини з долею. Вона є дуже важливою для Шевченка, бо перекликається з його власним непростим життєвим шляхом.

Героїчне минуле українського народу у творчості Т. Шевченка

Твори «Думка» та «Іван Підкова» мають деякі спільні риси. Їх обʼєднує те, що головними героями в них є запорізькі козаки. Однак у «Думці» це одинокий козак, а у вірші «Іван Підкова» — організована група на чолі з отаманом. Крім того, спільним є образ моря, яке виступає підступною, нездоланною силою.

Коли море грає та піняться його хвилі завдовжки наче гори — «ні землі, ні неба», в кого завгодно серце зомліє зі страху. Та не у козаків з твору «Іван Підкова»:

Серце мліє, а козакам
Того тільки й треба.
Пливуть собі та співають;
Рибалка літає…

Як бачимо, запорізькі козаки постають взірцем дивовижної мужності, героїзму та відваги. Вони діють згуртовано й одностайно, в імʼя слави та волі. Їх не лякають ані протистояння з розлюченою стихією природи, ані двобій з дикими турками. Козаки довіряють своєму мудрому отаману Івану Підкові та поважають його, як рідного батька.

Отже, сила воля козаків, їхня хоробрість, лицарство та братерська дружба не можуть не викликати захоплення. Зображуючи у своїх творах велич і красу козацької звитяги, Тарас Шевченко показує героїчне минуле нашої країни. Великий поет щиро пишається сміливістю та бойовим духом цих молодців, які так необхідні у здобутті перемоги над ворогом українського народу. Такі люди є справжніми патріотами України, вірними синами рідної землі, здатними відстояти її свободу й незалежність.

Закінчити цей твір хотілося б сучасним гасло, яке є актуальним у будь-які часи: «Слава Україні! Героям слава!».

Подібні твори:

Твір «У чому полягає життєва сила шевченківського слова?»

Твір-опис зовнішності козака за картиною «Запорожець»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>