Характеристика героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика»

загрузка...

Головні герої твору-казки

Герої з казки «Чарлі і шоколадна фабрика»Характеристика персонажів

Найбільш влучно головних героїв казки, що стали володарями щасливих золотих квитків, характеризують цитати з їхніх розповідей про себе.

Авґуст Ґлуп

Авґуст є першим щасливчиком, який потрапив до шоколадної фабрики. Це товстий, ненажерливий, жадібний хлопчик. Ось як він сам охарактеризував себе: «Я дуже люблю поїсти, особливо шоколад. Мені його завжди мало. Добре, що я знайшов золотий квиток і поїду на шоколадну фабрику — там справжня шоколадна річка. Ох, яка смакота! Я там наїмся…».

Август дуже гладкий, постійно їсть та не може вгамувати свій голод. Звісно, йому не вистачає розсудливості. Він повинен менше їсти, особливо солодощів, вести здоровий спосіб життя та цікавитись ще чимось, окрім їжі.

Авґуст Ґлуп, як вже було відзначено, першим знайшов золотий квиток. Першим він і вибув з загадкового змагання Віллі Вонки, оскільки звалився у шоколадну річку. Це розпещений і дурний хлопчик. Хоча обжерливість і нерозсудливість — це його єдині пороки, на відміну від інших учасників. Кругозір Авґуста настільки малий, що обмежується тільки помислами про їжу. Він не може навіть хоч трохи передбачити наслідки своїх вчинків.

Крім того, цей хлопчик дуже безпорадний. Він у всьому залежить від своїх батьків. Не може без мами й кроку ступити. Така безпорадність говорить про дуже сильний симбіоз. У симбіозі завжди беруть участь дві особи, кожна з яких як би трошки неповноцінна. Проте разом вони утворюють одну повноцінну особистість. Як правило, саме симбіотичні особистості схильні до згубних пристрастей: алкоголізм, переїдання, наркоманія. Виходить, що головні вади Авґуста в його інфантильності та нездоровій залежності від батьків.

Віолетта Бореґард

Це дурнувата та нахабна дівчинка, яка стала чемпіонкою з жування жуйок. Її власний рекорд у жуванні однієї жуйки — три місяці підряд. Віолетті подобається чіпляти жуйки на стільці, кнопки ліфтів тощо. Вона впевнена, що переможе всіх, в чому її підтримує і наставляє мама.

Віолетта — сильна й амбітна спортсменка, що зібрала всі призи, які тільки можливо. Звичайно, все це обумовлено не її власними бажаннями, а бажаннями її матері. Остання, попри власну амбітність, за все своє життя завоювала лише один приз за обертання жезлами.

Мати наполягає на тому, що бути чемпіоном і завойовувати перші місця — це найголовніше в житті. Іншими словами, вона дає зрозуміти, що якщо Віолетта не буде так робити, то вона не буде її любити. Для матері Віолетти дуже важливо пишатися своєю дочкою. Вона не готова приймати її такою, яка вона є. Це видно, коли Віолетта з’їдає жуйку (по суті, на догоду своїй матері, ризикуючи власним здоров’ям) та перетворюється на ожинову кулю. В цей момент можна побачити відразу та зневагу на обличчі в її матері, огидну гримасу сорому. На мою думку, Віолетта дуже часто бачила її, коли не досягала потрібних матері результатів. І прийняла рішення жертвувати собою, аби тільки б не відчувати таку дику дозу відрази до себе та сорому.

Верука Солт

Це вередлива, заздрісна, нахабна дитина. Вона має багатого батька, який робить для своєї дочки все, що та забажає. Щоб виконати забаганку Веруки й знайти золотий квиток, він купив мільйон шоколадок.

Верука — маленька, обділена любов’ю дівчинка, вона нещасна та самотня, хоча на перший погляд це не дуже помітно. Річ у тому, що батьки, замість того, щоб голубити свою дочку, проводити з нею час, цікавитися її переживаннями, внутрішнім світом, віддають перевагу зовнішнім проявам любові. Вони відкуповуються від дочки дорогими подарунками, оскільки є заможними людьми, живуть у достатку та можуть собі це дозволити. Батьки виконують всі примхи дочки, тому що не вміють висловлювати свої емоції та не розуміють, як це важливо. Мати Веруки — сама нещасна жінка, яка страждає і від примх дочки, і від байдужості чоловіка. Не знаючи себе, своїх істинних потреб і здібностей, вона топить свій біль і самотність в алкоголі. Скоріш за все, така доля очікує в майбутньому й саму Веруку. А все через відсутність найголовнішого, чого потребує будь-яка дитина, — любові.

Майк Тіві

Це дивний хлопчик, який володіє певними знаннями, проте є неввічливим, агресивним та злим. Він дуже любить дивитися телевізор та грати у комп’ютерні ігри, замість того щоб жити цікавим та різноманітним життям.

Майк — дуже освічена та розвинена дитина. Він трохи аутічен. При цьому має широкий кругозір, здатний вирішувати складні математичні завдання. Творці фільму стверджують, що вся його тяга до насильства — через регулярний перегляд телевізора. Але чи так це? Якби Майк дивився телевізор у тому обсязі, щоб озлобитися настільки сильно, вистачило б йому часу на те, щоб так розширити свій кругозір? Скоріш за все, ні. Цілком очевидно, що така жорстокість у нього не з телевізора. Майк регулярно ставав свідком сцен насильства, якщо навіть не жертвою. В результаті Майк зганяє агресію, яка накопичилася в нього, на всьому, що тільки може знайти. Крім того, йому властива якась інтелектуальна зарозумілість. Можливо, він у глибині душі сподівається, що в майбутньому зможе захистити себе своїм інтелектом, який, на щастя, ніхто й ніщо не змогло забити.

Чарлі Бакет — головний герой твору

Це єдиний позитивний персонаж серед володарів щасливих золотих квитків, улюбленець письменника та читачів казки. Родина хлопчика дуже бідна, проте дружна та добра. Чарлі можна охарактеризувати безліччю приємних слів: чуйний, вихований, терплячий, щедрий, безкорисливий, нежадібний, люблячий свою родину, турботливий, невимогливий, уважний, чемний, витривалий, дисциплінований тощо.

Чарлі — власне, головний герой фільму. Він не володіє ані розумом Майка, ані амбітністю Віолетти, ані чарівністю Веруки. Весь його образ як ніби говорить про смирення. Про те, що він ні на що не сподівається та буде стійко приймати всі удари долі. Можливо навіть, отримуючи якесь приховане задоволення. Він дуже невибагливий і готовий жертвувати собою завжди та при будь-яких обставин. При цьому він має дещо, що дуже сильно притягує до нього Віллі Вонку. Що це? Річ у тому, що, попри убогість, позбавлення, Чарлі зростав у любові. Його батьки приймали його беззастережно, безумовно, раділи кожному його прояву, цікавилися ним і його внутрішнім світом. Одним словом, вони щиро й безоглядно любили свого сина. І тим самим передали йому головне багатство, яке в підсумку допомогло йому зірвати джек-пот.

Характеристика Віллі Вонки — власника шоколадної фабрики

Віллі Вонка

Це дивакуватий кондитер, що володіє шоколадною фабрикою. В нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи нескінченні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення.

Містер Вонка — самотній геній, що повністю ізолював себе від людей. У дитинстві він страждав від терору свого батька, який забороняв йому реалізовувати свій творчий потенціал. Невідомо, чи став Віллі Вонка кондитером з протесту своєму батькові, або це дійсно був його божий дар, що розкрився всупереч обставинам і завдяки внутрішній силі героя. Крім того, батько поставив Вілі перед серйозною дилемою: або сім’я, або його покликання. У підсумку це вилилося в повне зречення від людей і від близьких відносин. Адже мислення дитини йде від часткового до загального. У нього немає сім’ї, немає дітей, немає друзів і навіть знайомих. Коло його спілкування складають лумпа-лумпи, їх він вважає безпечними для себе. Саме цей страх і продиктував йому настільки безглузду умову, як відмова від сім’ї, щоб працювати на фабриці.

Попри всю безглуздість такого підходу (або близькість, або успіх), він дуже поширений у нашому суспільстві. На жаль, багато людей бояться, що близькі стосунки стануть тягарем на їхньому шляху до успіху. Тому нас оточує так багато шалено одиноких людей, що досягли успіху на професійному терені.

Наприкінці твору (фільму) тільки Чарлі Бакету вдалося переконати Віллі в тому, що сім’я набагато важливіша за улюблену справу.

Персонаж, який мене найбільше вразив

Персонаж казки англійського письменника Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», який мене найбільше вразив, — Верука Солт. Ця дівчинка не є головним героєм твору, проте їй, як і іншим чотирьом щасливчикам, дістався золотий квиток-пропуск на шоколадну фабрику. На відміну від інших дітей, Верука знайшла його не сама. Їй достатньо було лише побажати цього. Забаганку дочки виконав за допомогою своїх найманих працівниць багатий батько Веруки, власник горіхового бізнесу

Верука — примхлива, нестримана та розпещена дівчинка. Проте її тато поводився адекватно, принаймні під час екскурсії по фабриці. Цей чоловік досяг великих успіхів у бізнесі, керуючи великим підприємством. Вочевидь, він обмірковує ті рішення, які приймає, є практичною та розсудливою людиною.

Однак саме батько винен в тому, що його дочка така, яка є. На мою думку, він дуже багато часу проводив на роботі, не  маючи можливості достатньо спілкуватися з Верукою. А щоб обожнюваній доньці не було прикро, тато намагався купити її любов тим, що виконував всі її забаганки.

Який можна зробити з цього висновок? Щоб виростити з дитини добру людину, батьки повинні її виховувати та дарувати свою увагу, а не подарунки.

Інші завдання:

Аналіз твору «Чарлі і шоколадна фабрика» Роальда Дала

Характеристика Тома Сойєра, 5 клас

Твір на тему «Полліанна, яка дарує радість»

Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

168 Комментариев “Характеристика героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика»

  • glazastik сказал:

   Навчальною програмою з зарубіжної літератури передбачено складання загальної характеристики героїв і на вибір учня написання докладного опису одного (будь-якого) персонажу з тих дітей, які потрапили на фабрику.

  • Авґуст Ґлуп — перший щасливчик, який витягнув золотий квиток. Він дуже гладкий, можна сказати, товстий, постійно їсть та не може втамувати свій голод, тобто ненажерливий, жадібний. Він дуже неслухняний, через що й звалився у шоколадну річку. Звісно, йому не вистачає розсудливості. Він повинен менше їсти, особливо солодощів, вести здоровий спосіб життя та цікавитись ще чимось, окрім їжі.
   Ось цитата з казки про Августа, яка його характеризує: «Я дуже люблю поїсти, особливо шоколад. Мені його завжди мало. Добре, що я знайшов золотий квиток і поїду на шоколадну фабрику — там справжня шоколадна річка. Ох, яка смакота! Я там наїмся…».

    • Тільки раз на рік, у свій день народження, Чарлі Бакету вдавалося скуштувати шоколад. Цілий рік вся родина збирала гроші, та, коли наступав щасливий день, Чарлі отримував у подарунок маленьку плитку шоколаду. І кожен раз, отримавши подарунок, він акуратно клав його в маленьку дерев’яну скриньку та дбайливо зберігав там, немов це був зовсім не шоколад, а золото. У наступні кілька днів Чарлі тільки дивився на шоколадку, але ні в якому разі до неї не торкався. Коли ж терпець у хлопчика добігав кінця, він відривав краєчок обгортки так, щоб було видно ма-аленький шматочок плитки, а потім відкушував зовсім трошки, тільки щоб відчути в роті дивовижний смак шоколаду. На другий день Чарлі відкушував ще маленький шматочок. Потім ще. Таким чином задоволення розтягувалося на місяць з гаком.

  • Майк Тіві був некерованою дитиною, яка звикла чинити, як заманеться. Ось цитата з книги про нього: «Хлопець летів мов навіжений, а добігши до величезної телекамери, відразу підскочив до рубильника, порозкидавши навсібіч умпа-лумпів». Він захотів перевірити на собі телепортацію телевізійного шоколаду, але це призвело до його фізичного зменшення.

  • Віллі Вонка — дивакуватий кондитер, що володіє шоколадною фабрикою. В нього відкрита, чуттєва, майже дитяча душа в тілі дорослої людини. Він існує сам по собі, виношуючи та примножуючи нескінченні ідеї, удосконалюючи справу, що приносить йому задоволення. Тільки Чарлі Бакету вдалося переконати Віллі в тому, що сім’я набагато важливіша за улюблену справу (цей коментар додано в текст статті).

  • Подивіться, будь ласка, текст після опису всіх героїв казки — «Персонаж, який мене найбільше вразив» — він саме про Веруку Солт. Тож про цю дівчинку надано найбільше інформації у порівнянні з іншими героями твору.

   • Аноним сказал:

    Ця дівчинка не є головним героєм твору, проте їй, як і іншим п’яти щасливчикам, дістався золотий квиток-пропуск на шоколадну фабрику. То есть, детей было шестеро?

    • Ні, дітей було п’ять разом, як і золотих квитків (подивіться скриншот з фільму до початку цієї статті). Дійсно, в тексті була помилка, яку наразі виправлено. Дякуємо за зауваження!

  • Батьки Чарлі Бакета жили дуже бідно, але любили одне одного, своїх батьків та єдиного синочка Чарлі. Ось цитата про їхнє життя: «Пан і пані Бакети спали з малим Чарлі Баке-том в іншій кімнатці, на матрацах на підлозі. Влітку це ще було сяк-так, а от узимку, коли по підлозі цілісіньку ніч віяли крижані протяги, ставало нестерпно. Вони й не мріяли купити кращу хату, чи хоч би ще одне ліжко, бо були дуже вбогі. З усієї родини роботу мав тільки пан Бакет. Він працював на фабриці зубної пасти, де цілий день сидів на лаві, накручуючи кришечки на тюбики з пастою. Але за накручування кришечок багато не платять, і бідолашний пан Бакет, хоч як багато він працював і як швидко накручував кришечки, ніколи не заробляв стільки, щоб купити бодай половину потрібних для такої великої родини речей. Грошей не вистачало навіть на харчі».

   Попри таку бідність, коли Чарлі дістався золотий квиток і він запропонував обміняти його на гроші, батьки не погодилися. Це свідчить про їхню величезну любов до сина.

  • Загальна фотографія є. Якщо цікавить кожен персонаж, подивіться хоча б трейлер до фільму «Чарлі і шоколадна фабрика».

  • За книгою Віллі Вонка балакучий і життєрадісний. Його відкритість часто доходить до відвертої безцеремонності, що межує з хамством. Втім, і хороші манери йому теж притаманні. Особливою терплячістю Віллі також не відрізняється. Він погано реагує на критику, не любить недоречні, на його погляд, питання та терпіти не може, коли хтось тягне час. Доповнює його образ і дивний садизм, з яким він обговорює вельми сумну долю «вибулих» учасників екскурсії.

  • Мама й Тато Чарлі Бакета — дуже бідні, але чесні люди. Сім’я для них — понад усе. Вони дуже люблять Чарлі, свого єдиного сина, але не балують його, бо не можуть собі дозволити купити навіть найнеобхідніше. Крім того, мама й тато Чарлі піклуються про своїх батьків. Вони живуть всі разом та змушені майже голодувати, тобто обходитися лише найдешевшими продуктами — капустою та картоплею.

   Саме завдяки своїй родині Чарлі ріс доброю, чуйною та чемною дитиною.

  • Фільм «Чарлі і шоколадна фабрика» — дивовижне, казкове кіно, яке дуже цікаве з точки зору психології. Персонажі в ньому яскраві та кожен з них точно зображає психологічні проблеми, що процвітають у сучасному суспільстві. Багато в чому успіх фільму зобов’язаний головному герою — таємничому майстру кондитерських справ на ім’я Віллі Вонка. Зрозуміло, власник шоколадної фабрики є вигаданим персонажем, як і решта героїв цього фільму.

   За сюжетом фільму хлопчик з бідної родини на ім’я Чарлі Бакет потрапляє на фабрику в рамках грандіозного екскурсійного туру, влаштованого легендарним затвірником Віллі Вонкою. Цьому хлопчикові дивом вдається знайти один з п’яти золотих квитків, захованих у батончиках шоколаду Вонки. Крім Чарлі та його діда, на фабрику разом з піклувальниками потрапляють ще чотири дитини. Це ненажера Авґуст Ґлуп, схиблена на змаганнях і жувальній гумці Віолетта Бореґард, примхлива дочка багатого батька Верука Солт і вічно занурений у телеефір Майк Тіві.

   У ході екскурсії стає ясно, що фабрика — місце аж ніяк не нешкідливе. Діти по черзі стають жертвами власних пороків. Всім, крім Чарлі Бакета. Після цього хлопчикові відкривається справжня мета вчинку Вонки — знайти собі спадкоємця. Але Чарлі не захотів кинути свою сім’ю.

   Я вважаю, що головна думка фільму така: «сім’я понад усе». Цей фільм є прямим докором всім батькам, нездоровим і неблагополучним сім’ям. Він показує, що психологічний клімат, гармонія у сімейних стосунках — найголовніше.

  • Більше можна дізнатися за першим посиланням на цій сторінці — Аналіз твору «Чарлі і шоколадна фабрика» Роальда Дала.

 1. Аноним сказал:

  Треба записати, які риси вдачі та звички персонажів висміювали в пісенька умпа-лумпів

  • Умпа-лумпи висміювали недоліки дітей. Наприклад, Августа Глупа вони назвали величезним жадібним дурником, якому треба тільки наїстися та поспати.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>