Твір «Годівничка для птахів»

Як я зробила годівничку своїми руками

Годівничка для птахів

Прийшла холодна зима. Цього року вона особливо холодна. Часто бувають хуртовини й заметілі. Люди від холоду ховаються в теплі будинки. Важко доводиться в такий час птахам. Голод і холод. Щоб знайти їжу, вони летять до житла людини. А добрі люди зробили для птахів годівниці. Раді пташки!

У мене теж є годівничка для птахів. Я зробила її своїми руками, з коробки з-під соку. Просто вирізала в ній отвір достатнього розміру. Потім підвісила годівничку на високій палиці. Влітку мама цієї палицею піднімає мотузку з білизною. А взимку ця палиця служить мені. Опущу я її, насиплю свіжого корму та підніму. Далеко вона видна. Ласкаво просимо, пернаті друзі! Горобці й синиці тут, як тут!

Бабусі моя годівничка сподобалася. Вона зробила таку ж саму у себе на подвір’ї. Тільки палиця з годівницею у бабусі в городі. Там місця більше, а людей менше. Птахи навіть частіше прилітають, ніж на мою. Та й бабуся стежить за годівницею краще. Я поки зі школи прийду, вже й вечір. Але, все одно, годівниця не буває без птахів. Це, переважно, горобці й синиці. Іноді на зруб лазні дятел прилітає. Посидить, постукає і полетить. Сорок багато, але всі вони летять мимо. Напевно, не голодні, у бабусі наїлися.

Горобці пшоно люблять, їдять подрібнену пшеницю. Насіння соняшнику люблять майже всі птахи. Бабуся бачила на годівниці навіть голубів і повзиків.

Як зробити годівницю для птахів

Влітку природа дуже багата їжею для звірів і птахів. Але в холодну зиму птахам важко зимувати. Не тому, що холодно, а через брак їжі. Багато птахів вмирають від голоду, тож потрібно якось допомагати їм з їжею.

Ми з сестрою теж вирішили допомогти птахам — зробили годівничку своїми руками. Годівниця вийшла чудовою, адже ми попросили нашого тата допомогти нам з будівництвом маленького дерев’яного будиночка. Також нам допомагала наша мама, яка з радістю пофарбувала стіни й дах годівнички в червоний і зелений колір. Коли маленький будиночок був готовий, я насипала туди різне насіння, яке ми висушили влітку. А спеціально для синиць ми з сестрою повісили в новому пташиному будиночку шматочки сала.

Наступного дня я вийшла подивитися на годівницю. Там виявила синицю, яка вчепилася в шматок сала й жадібно клювала його. Одночасно вона поглядала на всі боки, чи немає кого поблизу.На невеликій дерев’яній підлозі сиділи горобці. Вони знайшли висушене нами насіння, яке явно прийшло їм до смаку. Було дуже цікаво спостерігати за тим, як їдять птахи. Але ми розуміли, що можемо своєю присутністю злякати нових мешканців, тому пішли додому. Після цього ми стали кожен день годувати наших пернатих друзів. Вони, у свою чергу, звикли до нас і більше не боялися їсти в нашій присутності.

Ось було б добре, якби кожна людина, що живе на Землі, доглядала за птахами холодною зимою. Тоді б вони не вмирали від голоду.

Птахи допомагають нам влітку, збирають різних шкідників з нашого врожаю. Тож взимку наша черга допомагати їм!

Подібні твори:

Твір «Допоможіть птахам!»

Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Птахи — наші друзі. Твори про птахів

Твір-міркування «Чому птахів треба берегти?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>