Твір-роздум на тему «Девіз України: яким йому бути?»

загрузка...

Твір у публіцистичному стилі

Відомо, що в демократичних цивілізованих правових країнах світу громадяни живуть не лише за головним законом держави, яким є Конституція, а й за певними девізами. У стислій, часто афористичній формі такі девізи формують кредо громадян, їх зобов’язання перед Батьківщиною. У це своєрідне патріотичне гасло вірять, ним пишаються, ним дорожать. Такі девізи стають не просто символами країни — вони об’єднують націю, мобілізують її. Норвежці, наприклад, мають девіз «Все для Норвегії», девіз французів — «Свобода, рівність, братерство», американців — «Єдність у різноманітності», громадян Ізраїлю — «Будуємо нашу країну і служимо нашому народу»; девіз Люксембургу — «Ми хочемо залишатися такими, якими ми є».

З того часу, як українська держава набула національної незалежності, кожен із нас з гордістю промовляє два коротких слова: «Ми — народ». Відповідно, час уже й Україні мати свій девіз. Потрібен він насамперед як духовна приваблива національна ідея, а також для того, щоб в усьому світі знали, які цінності ставимо ми для себе на перший план, тобто хто ми є насправді.

Звичайно, можна жити й без девізу. Але це не означає, що ним варто нехтувати. Не дарма девізи завжди були складовою державних гербів. Саме в них має втілюватися національна ідея глибокого змісту, яка формує основоположні принципи людей, що живуть у державі.

Девіз має важливе морально-політичне значення. Створення девізу України — наша з вами справа. Ми повинні саме для себе створити девіз, який може заполонити наш розум, а ще більше — наші серця; своїм високим устремлінням, глибиною буде легко запам’ятовуватися; такий девіз, який продемонструє гідність народу великої європейської держави.

Переказ тексту

Загальновідомо, що функціонування будь-якої правової демократичної держави ґрунтується на Конституції. Зазвичай, окрім основного закону країни, є і девіз — так зване гасло народу. Девіз — це не закон і навіть не правило, а принцип, якого дотримується народ країни, тобто духовна ідея народу.

Саме девіз згуртовує націю, підносить патріотичний настрій. У різних країнах є різноманітні девізи: у Норвегії — «Все для Норвегії», у Франції — «Свобода, рівність, братерство»; девіз американців — «Єдність у різноманітті».

Після розпаду Радянського Союзу Україна здобула незалежність, а це означає, що треба й нам обрати власний девіз. Він визначатиме цінності нашого народу, які притаманні саме нам — українцям. Звісно, ця справа не є обов’язковою. Але слід розуміти, що девіз — це такий самий символ країни, як і герб, прапор, гімн, тому ним не варто нехтувати. Саме в девізі віддзеркалюється політика держави, воля народу, його прагнення.

Отже, Україні потрібен такий девіз, що буде визначати наші цінності, що буде звучати, як щось рідне, як думка народу, його гідність.

Творче завдання: продовжити текст «Девіз України: яким йому бути?» та висловити власну пропозицію щодо девізу української держави

Насправді в нашій країні девіз є, і він доволі відомий — «Слава Україні! Героям слава!» Але це гасло лише прославляє патріотів, але не несе жодної національної ідеї.

Я б хотів запропонувати інше національне гасло нашого народу — «Україна понад усе!». Воно дещо схоже з девізом «Все для Норвегії», бо теж висловлює думку про винятковість рідної країни. Але мені саме цей девіз до вподоби. Я вважаю, що потреби власної держави мають бути у пріоритеті, тобто понад усе.

Подібні твори:

Твір-роздум на тему «Яким має бути Президент України?»

Твори на тему «Моя Батьківщина — Україна»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>