Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

загрузка...

Протистояння добра та зла в сучасному суспільстві

Добро і зло в сучасному суспільстві

Я впевнена, що кожен задавав собі питання, чи просто замислювався про те, що ж таке добро й зло. Ці поняття можна порівняти з «добре» і «погано». Вони є протилежними по суті, але все ж зв’язок між ними є. Добро і зло в сучасному світі протистоять одне одному. Без добра не вийде зла, бо немає протиставлення. Адже щоб зробити висновок, що щось погане, треба спочатку пізнати хороше та порівняти їх.

Бути добрим, у моєму розумінні, означає бути милосердним не тільки щодо інших людей, які потрапили в біду, але й до тварин та навколишнього середовища, тобто не бути байдужим. Добра людина завжди поспішає на допомогу. Взагалі, робити добро набагато легше, ніж зло.

У сучасному світі особливо актуальна проблема впливу з боку інших людей. Наприклад, якщо молода людина з певних причин потрапила під вплив людей, які можуть галасливою компанією побити бездомного собаку, то вона буде це робити разом з ними. А ось протистояти такому негативному колективу набагато важче й не всякий з таким впорається. Тут потрібно мати свою особисту думку, щоб не злякатися насмішок таких «друзів» і вчинити по совісті. Якщо вчасно поставити на місце «ватажка» такої компанії, то, будьте впевнені, що він, втративши статус, буде лицемірно вас нахвалювати.

Будь-яке зло можна перемогти добром. Будь-який гарний вчинок робить наш світ кращим і добрішим. Жорстокість, цинізм, нетерпимість, лицемірство, святенництво — всі ці хвороби нашого суспільства можна вилікувати такими універсальними ліками, як добро. Якщо добрим словом відповісти на хамську поведінку, грубіян буде в глухому куті. А можливо, й навіть перегляне свої погляди на життя. Всі ми в дитинстві слухали казки, прочитані нам бабусями й матусями, вони були нашими першими в житті вчителями. У них завжди було одне дуже важливе для нас: добро завжди могло перемогти зло.

Отже, цей постулат і потрібно взяти для себе з дитинства, як путівник по життю.

Що означають добро і зло в сучасному світі?

Щоб більш глибоко визначити для себе, що означають добро та зло, можна звернутися до тлумачного словника Володимира Івановича Даля. Визначенням добра по цій розумній книзі є благо, що корисно й чесно та чого вимагає борг громадянина, людини й сім’янина. Погодьтеся, що це поняття описується досить складним і багатослівним визначенням. А ось на «зло» дісталося лише два слова — лихе та худе. Між цими поняттями дуже тонка, ледь помітна риса. Дуже важливо її вчасно побачити та не переступити в сторону зла.

Ви ніколи не замислювалися, чому зло найчастіше темного кольору, з холодними відтінками. А ось добро має на увазі яскраві, червоні кольори? В даному випадку вони позначають красу не тільки предметів, тобто матеріальну, але й духовну.

Як у минулі часи, так і в сучасному світі, добро зі злом завжди ворогують і протистоять одне одному. Переступаючи межу, можна дуже швидко опинитися на боці лиха, тобто зла. А ось стати знову добрим набагато важче. Я впевнена, що перевага має бути на боці добра. Інакше в світі можуть настати хаос і морок.

Отже, щоб у всіх нас було світле й мирне життя, треба змушувати зло відступати у всіх його проявах. Це в наших силах!

Подібні твори:

Твір на тему «Добро та зло»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добрі вчинки»

Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

12 Комментариев “Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

  1. Аноним сказал:

    спасибо за помощь побольше б таких сайтов ,хотя прочитавшие на этом сайте про добро и зло все равно кто-то да забудет и будет продолжать делать зло .

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>