Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

Протистояння добра та зла в сучасному суспільстві

Добро і зло в сучасному суспільстві

Я впевнена, що кожен задавав собі питання, чи просто замислювався про те, що ж таке добро й зло. Ці поняття можна порівняти з «добре» і «погано». Вони є протилежними по суті, але все ж зв’язок між ними є. Без добра не вийде зла, бо немає протиставлення. Адже щоб зробити висновок, що щось погане, треба спочатку пізнати хороше та порівняти їх.

Бути добрим, у моєму розумінні, означає бути милосердним не тільки щодо інших людей, які потрапили в біду, але й до тварин та навколишнього середовища, тобто не бути байдужим. Добра людина завжди поспішає на допомогу. Взагалі, робити добро набагато легше, ніж зло.

У сучасному світі особливо актуальна проблема впливу з боку інших людей. Наприклад, якщо молода людина з певних причин потрапила під вплив людей, які можуть галасливою компанією побити бездомного собаку, то вона буде це робити разом з ними. А ось протистояти такому негативному колективу набагато важче й не всякий з таким впорається. Тут потрібно мати свою особисту думку, щоб не злякатися насмішок таких «друзів» і вчинити по совісті. Якщо вчасно поставити на місце «ватажка» такої компанії, то, будьте впевнені, що він, втративши статус, буде лицемірно вас нахвалювати.

Будь-яке зло можна перемогти добром. Будь-який гарний вчинок робить наш світ кращим і добрішим. Жорстокість, цинізм, нетерпимість, лицемірство, святенництво — всі ці хвороби нашого суспільства можна вилікувати такими універсальними ліками, як добро. Якщо добрим словом відповісти на хамську поведінку, грубіян буде в глухому куті. А можливо, й навіть перегляне свої погляди на життя. Всі ми в дитинстві слухали казки, прочитані нам бабусями й матусями, вони були нашими першими в житті вчителями. У них завжди було одне дуже важливе для нас: добро завжди могло перемогти зло.

Отже, цей постулат і потрібно взяти для себе з дитинства, як путівник по життю.

Що означають добро та зло?

Щоб більш глибоко визначити для себе, що означають добро та зло, можна звернутися до тлумачного словника Володимира Івановича Даля. Визначенням добра по цій розумній книзі є благо, що корисно й чесно та чого вимагає борг громадянина, людини й сім’янина. Погодьтеся, що це поняття описується досить складним і багатослівним визначенням. А ось на «зло» дісталося лише два слова — лихе та худе. Між цими поняттями дуже тонка, ледь помітна риса. Дуже важливо її вчасно побачити та не переступити в сторону зла.

Ви ніколи не замислювалися, чому зло найчастіше темного кольору, з холодними відтінками. А ось добро має на увазі яскраві, червоні кольори? В даному випадку вони позначають красу не тільки предметів, тобто матеріальну, але й духовну.

Як у минулі часи, так і в сучасному світі, добро зі злом завжди ворогують і протистоять одне одному. Переступаючи межу, можна дуже швидко опинитися на боці лиха, тобто зла. А ось стати знову добрим набагато важче. Я впевнена, що перевага має бути на боці добра. Інакше в світі можуть настати хаос і морок.

Отже, щоб у всіх нас було світле й мирне життя, треба змушувати зло відступати у всіх його проявах. Це в наших силах!

Подібні твори:

Твір на тему «Добро та зло»

Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

Твір на тему «Добрі вчинки»

Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>