Твір «Чи можна дім Хельмерів назвати ляльковим?» за п’єсою Г. Ібсена

загрузка...

Прочитавши п’єсу норвезького письменника Генріка Ібсена «Ляльковий дім», я можу погодитися з автором. Дійсно, дім Хельмерів можна вважати ляльковим. Сімейне життя подружжя з самого початку не було щирим, справжнім, заснованим на почуттях любові та взаємної поваги.

До речі, з цією думкою згодні головні герої п’єси, Торвальд і Нора Хельмери. Так, чоловік сам назвав їхнє життя не справжнім, а декоративним, тим самим підтвердивши назву твору. Дізнавшись про підробку підпису на векселі, яку зробила його дружина, він цинічно заявив їй, що віднині їхнє життя буде лише імітацією нормальної сім’ї. Це при тому, що Нора отримала гроші не на власні забаганки, а на лікування свого чоловіка, тобто самого Хельмера!

Дізнавшись про ставлення Торвальда до ситуації, що сталася у зв’язку з погрозами шантажиста викрити підробку документа, Нора нарешті побачила справжнє обличчя чоловіка. «Весь наш дім був тільки великий ляльковий дім. Я була тут твоєю лялькою, донькою. А діти були вже моїми ляльками. Мені подобалось, що ти грався, бавився зі мною, як їм подобалось, що я граюсь і бавлюся з ними», – у розпачі промовила жінка.

Крах ілюзій щасливого сімейного життя Хельмерів

З останніми словами Нори ілюзії щодо можливості подальшого щасливого подружнього життя розвіялися. Тож не дивно, що жінка прийняла рішення покинути ненависний ляльковий дім. Щоправда, у своєму бажанні «стати людиною» Нора забула про власних дітей. Яка вона мати, якщо так легко покинула їх напризволяще?! Так, вони житимуть з рідним батьком, але ж хіба любляче материнське серце здатне свідомо відмовитися від рідних дітей? Напевно, Нора перебувала у такому важкому психологічному стані, що до кінця не розуміла наслідки своїх дій.

Втім, Генрік Ібсен не дарма зробив у розв’язці п’єси «відкритий фінал». Тож не можна виключати, що з часом, обміркувавши ситуацію, Нора повернеться. Адже її провина у власному нещасному подружньому житті є теж. Вісім років вона приховувала правду та жила у брехні, культивуючи егоїзм власного чоловіка.

Отже, дім Хельмерів цілком можна назвати ляльковим. Щоб не повторювати помилку цього подружжя, треба, на мій погляд, бути відвертим зі своєю половинкою, тобто не тримати «скелетів у шафі». Крім того, слід частіше вести душевні бесіди одне з одним.

Перегляньте також:

Аналіз твору «Ляльковий дім» Генріка Ібсена

3 Комментария “Твір «Чи можна дім Хельмерів назвати ляльковим?» за п’єсою Г. Ібсена

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>