Твір на тему «Екологія і людина»

Проблеми екології в сучасному світі

Екологія

Настав час, коли доводиться часто говорити про екологію. Що вона являє собою? Екологія — це наука, яка вивчає відносини всього живого на Землі та навколишньої природи.

У вік технічного прогресу, коли для людства створюються більш сприятливі та полегшені умови життя, люди стали частіше хворіти. Замість свіжого повітря всім доводиться дихати вихлопними газами та димом, їсти їжу, вирощену з додаванням гербіцидів.

Багатьом людям, особливо навесні, подобається виїжджати в ліс або на річку, щоб відпочити від усіх проблем і турбот. Але після цих відвідин залишаються цілі купи сміття, скляні пляшки, пластик. Природа від цього теж страждає. Але є люди, які не можуть байдуже дивитися на таке ставлення до рідної природи. Вони стали створювати спеціальні суспільно-політичні організації, які нагадують всім про те, до чого може привести байдуже ставлення людей до навколишнього середовища.

Річки, з яких надходить вода з водопроводу для пиття, забруднені. В них плаває нафта, пластикові пляшки, сміття. Від усього цього страждають, перш за все, мешканці водойм: риба, рослинність, а також птахи й тварини, що живуть на берегах. Тож необхідно замислюватися над тим, що нам дає природа. Її дари великі: повітря для дихання, яскраве сонце, вода для пиття та приготування їжі. А скільки в надрах Землі видобувається людиною корисних копалин: вугілля, руда, нафта, дорогоцінні камені.

Ліс теж є нашим годувальником — він дає гриби, ягоди, горіхи, лікарські трави. А що людина дає замість? Створюючи промислові та хімічні підприємства, люди отруюють повітря. Але ж їм самим доводиться дихати ним! А скільки отруйних відходів зливається з підприємств прямо в річки!

Але прийшов час вже замислитися над тим, що відбувається, та бити на сполох. Інакше нас будуть оточувати тільки сірі хмари, як у постапокаліптичних фільмах, а зелені та квітів не буде зовсім. Уже не залишиться таких місць, де можна відпочити та помилуватися красою навколишнього світу. В забруднених водоймах не можна буде купатися, ловити рибу, засмагати на берегах.

Тому необхідно пам’ятати про це завжди. Кожній людині потрібно розпочати озеленювати вулиці. Треба висаджувати дерева, щоб виростали парки, які необхідні для відпочинку та прогулянок. Прикрашати вулиці й двори красивими клумбами, де будуть цвісти яскраві та ароматні квіти. Крім людини, ніхто не зможе це зробити. Тільки так можна поліпшити життя та убезпечити себе.

Ми повинні дбайливо та з любов’ю ставитися до природи, тоді й екологія стане набагато краще, а світ — прекраснішим!

Подібні твори:

Твір на тему «Забруднення навколишнього середовища»

Твір на тему «Охорона природи»

Твір на тему «Збережемо природу рідного краю!»

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір «Як я допомагаю природі?»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>