Запорізька Січ та її герої за повістю «Тарас Бульба» М. Гоголя

загрузка...

Уявлення письменника про козаків Запорізької Січі

Запорізька Січ у повісті «Тарас Бульба»

У творі «Тарас Бульба» Микола Васильович Гоголь особливу увагу автор приділяв Запорізькій Січі. За сімейним переказом, письменник був одним з нащадків гетьмана Запорізької Січі.

У міру того, як він досліджував історію козацтва, в нього склалося певне уявлення про мешканців Запорізької Січі. Завдяки цьому й з’явилася історична повість «Тарас Бульба», в якій розповідається про життя запорізьких козаків у сімнадцятому столітті.

В ті часи мешканці Запорізької Січі жили за власними, можна сказати, дуже суворими правилами. Всі, хто порушував ці правила, жорстоко каралися.

Головне місце у своїй повісті Гоголь відвів козакові, який понад усе любить свободу — полковнику Тарасу Бульбі. Він непохитно вірить в те, що найкраща наука для молодих людей — це Запорізька Січ. У неї входили окремі незалежні курені. Головою кожного куреня був курінний отаман. У його руках було все: гроші, їжа, одяг тощо. Прості козаки у себе нічого не зберігали, все віддавалося на зберігання курінному отаману. Главою козацького війська був кошовий — виборний старшина.

У творі «Тарас Бульба» перед читачем постає Запорізька Січ як уособлення мрій про незалежне життя українського народу. Протягом всієї розповіді Микола Васильович прославляє звичаї козаків. Він захоплюється їхніми суворими, але водночас неупередженими законами.

Герої Запорізької Січі у повісті «Тарас Бульба»

На сторінках повісті автор просвіщає нас у закони й звичаї Запорізької Січі, якими б нещадними вони не були. Прикладом цього є рідні діти Тараса Бульби — Остап і Андрій.

Письменник показує, як Остап, хоч і молодий, але дуже хороший козак, попри свій вік став курінним отаманом. А ось Андрій — повна протилежність Остапу. Він став зрадником і перейшов на бік ворога. Батько не зміг пробачити це рідному синові й вбив його. Адже зрада — це найстрашніше для козака. Сам Тарас поспішав визволити своїх побратимів з полону, та не судилося… Тараса було страчено.

Отже, як ми бачимо з твору, життя запорізьких козаків було дуже важким. Багато з них загинуло в боях, захищаючи Батьківщину та відстоюючи волю й добробут рідного народу.

Перегляньте також:

Твір «У чому сила бойового братерства?» за повістю «Тарас Бульба»

Мої враження від твору «Тарас Бульба» М. Гоголя

Картини української природи в повісті «Тарас Бульба»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>