Твір на тему «Збережемо природу рідного краю!»

Збереження природи України для нащадків — наш обов’язок

Збережемо природу рідного краюЯ є жителькою дивно красивої країни — України. Золотисті пшеничні поля та безхмарне блакитне небо стали її вічними символами. Різноманітна природа не може залишити байдужим жодного жителя і гостя цієї країни.

На території України знаходиться безліч неповторних водойм, які притягують погляд. Серед них велична річка Дніпро, на честь якої писали свої твори відомі художники слова. На її берегах приємно відпочити й скупатися літнім спекотним днем. Чорне та Азовське моря ніжно омивають володіння країни, даруючи їй свіжий і злегка солоний аромат. А сріблясті чайки кружляють над цими водами в пошуках здобичі, не знаючи, що дарують цьому світу чарівну красу.

Природа тимчасово окупованого Криму таїть в собі неперевершені гори та вершини, дивовижні водоспади й озера, неповторні дерева й квіти. Таємничі гори Карпат заворожують погляд своєю величчю і красою. Неможливо не оцінити цю розкіш і досконалість природних творінь. У цих місцях зникають всі нагальні людські проблеми, вони здаються мізерними та зовсім не важливими. Душа насолоджується і відпочиває в таких місцях, а думки очищаються і заряджаються природною енергією.

І це тільки відомі курорти. А скільки незвіданих куточків природи в Україні, куди практично не ступала нога людини! Де ваблять незаймані луки, кришталево чисті озера та круті береги. Але все це лише зовнішня оболонка мого рідного краю. Такою мені уявлялася моя Батьківщина в далекому дитинстві. А що сьогодні відбулося з цієї казковою країною?

Неможливо зараз спокійно дивитися на те, як мій улюблений і рідний край повільно гине, не витримуючи шкідливих викидів в атмосферу. Кожен куточок країни задихається від забруднень, вироблених численними заводами та автотранспортом. Але ж природа має душу, вона все це відчуває і пропускає через себе! Вона втомилася боротися, бо вже не в змозі зупинити цей глобальний процес…

Отже, збереження природи України — наш обов’язок. Інакше в наших нащадків не буде майбутнього.

Збережемо природу України!

На жаль, сьогодні природа мого рідного краю вже не така, як колись у минулому. Боляче дивитися на забруднені водойми, в яких більше не можна купатися. Важко бачити рослини, що в’януть через нестачу кисню. І навіть деколи здається, що й могутні гори повільно тануть від цієї напасті. А найстрашніше розуміти, що навіть повітря, яким ми дихаємо, тепер стало отруйним.

Дитячі майданчики, що раніше так радували малюків, даруючи дорослим їхній безтурботний дзвінкий сміх, тепер перетворилися в стоянки або заправки для машин. Палаци культури масово закриваються і перетворюються в офіси та торгові площі. Молоді ніде проводити дозвілля, тому вона поневіряються без діла по занедбаних вулицях своїх міст. Але ж саме в молодому поколінні ми бачимо наше майбутнє, нашу надію на краще життя! І з кожним роком з болем в серці усвідомлюєш, як ця надія повільно розчиняється…

Як боротися з усім цим? Як пояснити людям, що разом з природою повільно гинемо й ми? Але кого це цікавить, якщо все це є невичерпним джерелом доходу…

Ні, я вірю, що життя зміниться на краще. Моя Батьківщина знову повстане та засяє яскравими барвами. І я не залишу Україну в скрутну хвилину. Я боротимуся за її безхмарне майбутнє, доки воно не настане. Але для цього треба подбати про охорону природи вже сьогодні.

Збережемо природу України для нащадків! Це наш святий обов’язок!

Дивіться також:

Твір-роздум на тему «Бережіть природу»

Твір «Чому природу треба берегти?»

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Природа в житті людини

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>