Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Між людиною та природою є тісний зв'язокДивовижна, чудова, прекрасна, буває сувора, жорстка — все це можна сказати про природу. Кожна людина відчуває природу, це вроджене почуття. Може не відчувати зв’язку з природою лише той, хто ріс у поганих умовах, наприклад, піддавався насильству в сім’ї або був вихований у хибних уявленнях про красу й справжні життєві цінності.

Дивовижне враження справляє краса природи: схід і захід сонця, нічне зоряне небо, ніжне цвітіння квітів. Для спостережливої людини, що наділена тонким почуттям прекрасного, милування природними пейзажами — справжнє задоволення. А для когось краса — це задушливе й задимлене повітря жвавого міста, нічні палахкотючі вивіски магазинів, барів, сучасні оснащені автомобілі. Якщо таку людину привести в гарний ліс чи на галявину з різноманітними польовими квітами, вона навряд чи оцінить таку красу…

На жаль, багато представників сучасної молоді мешкають у містах та не вміють бачити прекрасне. Вони звикли споживати, а не давати, і це дуже прикро… Взагалі, наше суспільство занадто зациклено на власному «я». Воно прискореними темпами розвивається, але при цьому все більше знищує природу. Людство вирубує цілі ліси, щоб на їхньому місці побудувати щось для себе потрібне й прибуткове. Технічний прогрес прагне вперед, затуляючи природне, справжнє, те, що є нашим джерелом.

Руйнуючи природу, людина забуває про свій зв’язок з нею, про те, що є її частиною. Але згубні наслідки такої безвідповідальної діяльності вже не приховати.

Взаємозв’язок людини та природи

Ми не просто пов’язані з природою, ми — одне ціле. Тому, знищуючи природу, ми руйнуємо своє довкілля — свій будинок.

Діставшись до найзатишніших природних куточків планети, людина багато чого побачила та дізналася. Щоб добути щось з надр землі, потрібно докласти чимало праці. Сіль в пустелі Сахара й досі дістається важкою фізичною працею — ногами на сонці замішують розчин і вручну збирають сіль.

Завдяки людській праці природа теж стає краще. Під час видобутку солі африканцями можна побачити таку картину: висохлий простір з піску має безліч зяючих дірок, які залиті вологою глиною. Це немов неземне видовище. Під час випаровування відбувається зміна кольору — то червоний, то помаранчевий, то золотий. Словами складно передати ту красу, що постає перед очима. Ніби природа з’єдналася з людиною в творчому процесі!

А скільки чудових літературних творів написано про природу! Взагалі, насолоджуватися природою можна не тільки візуально, але й відчуттями, почуттями.

У сучасному суспільстві дуже гостро стоїть проблема природного сприйняття та розуміння необхідності збереження довкілля. Отже, тільки коли ми почнемо берегти природу, піклуватися про навколишній світ, ми зможемо по-справжньому бачити, розуміти й цінити її безмежну красу. Це свідчитиме про існування справжнього тісного зв’язку з природою.

Дивіться також:

Твір на тему «Гармонія людини та природи»

Твір на тему «Вплив природи на людину»

Твори на тему «Людина та природа»

Твір «Вплив людини на природу та його наслідки»

Твір на тему «Природа — наш дім»

Природа в житті людини

Твір та його переказ про природу «Нам жити на цій планеті»

1 Комментарий “Твір на тему «Зв’язок людини з природою»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>