Твір на тему «Здоровий спосіб життя»

загрузка...

Що для мене означає здоровий спосіб життя?

Здоровий спосіб життя

Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись скільки людині років.

Здоровий спосіб життя — це, перш за все, дотримання балансу між активним рухом і відпочинком. Що стосується харчування, це виключення харчового сміття з раціону, до якого належать фаст-фуд, солодкі газовані напої, чіпси тощо. А також повна заборона на куріння, алкоголь і наркотики.

Що конкретно мається на увазі під здоровим харчуванням? Це, по-перше, дотримання режиму харчування (сніданок, обід, полуденок і вечеря). По-друге, це коли на столі присутні продукти, що містять достатньо вуглеводів, білків і жирів, адже ці речовини необхідні для правильного функціонування організму. Слід віддавати перевагу фруктам, овочам, зелені, кисломолочним продуктам, м’ясу, рибі, сиру, горіхам.

Часто доводиться чути: «А в мене немає часу займатися спортом, у мене навчання, я втомлююся». Але, щоб тримати тіло в тонусі, досить приділяти тренуванням хоча б десять хвилин на день. Наприклад, займатися кожен день ранковою зарядкою. З людиною нічого не трапиться, якщо вранці вона встане з ліжка трохи раніше. Головне — почати, а не лінуватися. Пізніше це увійде в звичку.

Отже, на мою думку, здоровий спосіб життя — це комплекс корисних навичок, які дозволяють людини жити довго й радісно.

Моє розуміння здорового способу життя

Коли говорять про здоров’я, передусім мають на увазі правильне харчування. По-перше, це збалансоване співвідношення білків, жирів і вуглеводів, а по-друге — дотримання загальної енергетичної цінності їжі, тобто споживаних калорій. Також потрібно щоденно пити достатньо рідини, особливо очищеної питної води, та уникати харчування всухом’ятку.

Неможливо уявити здоровий спосіб життя без регулярних занять спортом. Треба двічі на тиждень півгодини бігати по стадіону або парку. В зимовий час у вихідні дні бажано кататися на лижах. Влітку можна частіше вибиратися на природу, плавати, грати в активні ігри. Перебування на свіжому повітрі прекрасно позначається на самопочутті людини. А втома від фізичної активності приносить тільки бадьорість і енергію. Важливо дотримуватися режиму дня та забезпечити повноцінний відпочинок організму вночі. Іншими словами, спати слід не менше восьми годин на добу.

Коли людина правильно харчується і регулярно займається спортом, вона стає не тільки здоровою і красивою в фізичному сенсі. Також загартовується її дух. Вона відчуває прилив сил для нових ідей і починань, стає більш спокійною та врівноваженою. Їй хочеться творити щось нове, вона стає дуже креативною. Здорова людина — це щаслива людина.

Отже, як на мене, здоровий спосіб життя — це правильне харчування, спорт і позитивне мислення. Це мій свідомий вибір!

Як вести здоровий спосіб життя?

Для того, щоб кожен новий день був наповнений яскравими враженнями, новими знаннями й бажанням так жити постійно, необхідно вести здоровий спосіб життя. Що ж собою являє такий спосіб життя та як до нього прийти? А все дуже просто: потрібно лише дотримуватися кількох основних правил, які з часом увійдуть у вашу звичку. Тоді ви, навіть того не помічаючи, кожен день будете набиратися все більше й більше життєвих сил і здоров’я.

По-перше, для того, щоб життя наповнювалася здоров’ям, а сили з кожним днем ​​прибувало все більше й більше, необхідно скласти не тільки правильний режим харчування, але й розробити правильне меню. Зі щоденного меню потрібно повністю виключити всі продукти, які містять шкідливі добавки та консерванти. Також виключити жирне, смажене, копчене, менше їсти солоного й назавжди забути про фаст-фуди. Замість цього ввести в щоденне меню трохи більше свіжих овочів і фруктів, злаків, мюслів, каш і сиру.

На початку, звичайно ж, буде складно перебудуватися. Але трохи сили волі й маса нової енергії та позитивних емоцій від правильного харчування перенесе вас у нове життя, сповнене здоров’я та сил.

Наступною умовою здорового способу життя є правильний режим дня, а також заняття спортом. Кожен новий день потрібно обов’язково починати з ранкової зарядки. І, звичайно ж, не варто забувати про прогулянки на свіжому повітрі. Вони розбудять ще сплячий організм і наповнять його здоров’ям.

Особливе місце в здоровому способі життя займає здоровий міцний сон. Людина повинна спати достатню кількість годин, щоб не ходити потім цілий день, немов млявий овоч.

Необхідно повністю виключити з життя стресові ситуації та фактори, які можуть до них призвести. А так само дуже важлива повна відмова від шкідливих звичок палити, пити алкоголь і вживати наркотики.

Навіщо потрібно вести здоровий спосіб життя?

Дотримуючись норм здорового способу життя, ми автоматично даємо своєму організму можливість зміцнити імунітет. А це вже запорука того, що хвороби нам не страшні. А якщо й трапиться так, що людина захворіє, то хвороба буде протікати в такій формі, що відразу можна й не помітити недугу взагалі.

Потрібно пам’ятати, що здоров’я — це не просто життєва складова. Це те, без чого нормальне повноцінне життя людини абсолютно неможливе. Адже мало хто з нас хоч раз задумався про те, що, вживаючи шкідливі продукти й алкоголь, а також не досипляючи, ми втрачаємо своє здоров’я. Це означає, що ми зменшуємо своє життєве існування на цьому світі. Поки організм молодий, він намагається боротися з усіма нашими помилками. Але пізніше, коли його можливості вичерпаються, він буже вже не спроможний нам допомогти. І ми починаємо відчувати себе, як після аварії — повністю розбитим і пригніченим.

Кожна здорова людина прагне здійснювати нові подвиги. Намагається підкорювати нові життєві вершини, які без здорового тіла й духу в ньому будуть йому не під силу.

Всі ми бажаємо бути здоровими, і це цілком природно. Адже здоров’я не купиш. Його потрібно заробити власними зусиллями та нелегкою роботою над собою.

Звернути увагу на стан свого здоров’я ніколи не пізно. Адже кожна людина, яка стежить за своїм здоров’ям, буде просто виділяти щастя в навколишній світ. При цьому хвороби будуть для неї поняттям далеким, тобто таким, що абсолютно її не стосуються.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що вести здоровий спосіб життя — це не легке завдання, але й не складне. Адже варто почати виконувати основні правила. Вони стосуються правильного харчування, свіжого повітря, занять спортом і повної відмови від шкідливих звичок. І тоді ви зможете вести повноцінний, здоровий спосіб життя. А це, повірте, дуже круто!

Здоровий спосіб життя моєї сім’ї

У нашій родині три особи: тато, мама, я. Всі ми ведемо здоровий спосіб життя. В чому це проявляється? Як це робити? Зараз розкажу.

Щоб вести здоровий спосіб життя, потрібно обов’язково дотримуватися режиму дня. Ми встаємо рано, о сьомій ранку, а лягаємо спати о десятій вечора. Мама каже, що одна година сну до дванадцятої ночі дорівнює двом годинам сну після дванадцяти.

Крім того, наша сім’я загартовується. Батьки привчили мене не дуже тепло одягатися та двічі на день, вранці й ввечері, приймати прохолодний душ. Особливо корисно для здоров’я чергувати приймання теплого та короткочасного холодного душу. Мого тата взагалі можна назвати моржем, адже він купається навіть у крижаній воді. Поринути в море на Водохреще — обов’язковий ритуал для тата, який він практикує вже багато років.

Говорячи про здоровий спосіб життя нашої родини, не можна не згадати правильне харчування. У нашому раціоні завжди багато свіжих овочів і фруктів. Ми уникаємо жирної, смаженої, копченої їжі. Намагаємося менше вживати солодкого, а також хлібобулочних виробів. А якщо їмо макарони, то тільки корисні — з твердих сортів пшениці.

Зрозуміло, у нас немає шкідливих звичок. Ми з батьками ведемо активний спосіб життя, займаємося спортом, багато ходимо пішки. Тато й мама ходять на тренування до спортзалу, а я відвідую секцію спортивної гімнастики. Щодня після школи я дві години гуляю на свіжому повітрі, а у вихідні навіть довше.

Чому потрібно вести здоровий спосіб життя?

Деякі мої однокласники не розуміють, навіщо потрібно вести здоровий спосіб життя. Я їм відповідаю так: міцне здоров’я — запорука активного довголіття. Всі хочуть жити довго. Але не менш важлива якість життя людини. Щоб жити повноцінним, щасливим життям довгі-предовгі роки, необхідно стежити за своїм здоров’ям: правильно харчуватися, займатися спортом і загартовуватися.

Як відомо, людині потрібні для здоров’я сонце, повітря та вода — наші кращі друзі. Від себе додам, що не менш важливий позитивний настрій, тобто відсутність злих, негативних думок і поганих вчинків. Дуже важливо для здоров’я бажати всім добра та завжди перебувати в гарному настрої. Так казала моя прабабуся-довгожителька. До ста шести років прабабуся жила на цьому світі, багато працювала, займалася йогою та ні на що не скаржилася. Її світогляд дуже вплинув на моїх батьків і сприяв тому, що ми теж є прихильниками здорового способу життя.

Таким чином, для мене й моєї сім’ї здоровий спосіб життя — це не просто порожні слова або модне віяння. Це спосіб існування та філософія мислення, яким ми слідуємо день у день протягом багатьох років.

Дивіться також:

Твір на тему «Здоров’я»

Твір на тему «Життя — найвища цінність»

2 Комментария “Твір на тему «Здоровий спосіб життя»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>