Твір на тему «Земля — наш спільний дім»

Земля — наш спільний дім

Почуття усвідомлення Батьківщини до всіх приходить по-різному. Але в одному всі єдині: ми нерозривні з нашою рідною землею. На ній зробити свої перші кроки ми, а згодом зроблять наші діти й онуки. Наші далекі предки здавна захищали землю та берегли її природу. Користуючись її дарами, ми розуміємо, що їх буде набагато більше, якщо ми будемо берегти ці багатства. Сьогодні перед усіма нами гостро стоїть проблема екології. Вона виникла через те, що людина вирішила стати повноправним господарем природи та підпорядкувати її собі. Але природа не прощає безгосподарного й недбайливого ставлення до себе. Не варто забувати, що нам жити на цій планеті, адже Земля — наш спільний дім.

Занадто багато років людство руйнувало довкілля. Для збільшення земель під оранку знищувалися ліси. Старожили пам’ятають, яким красивим місцем було раніше водосховище в Каховці, а тепер його і не впізнати: суцільний сморід. Куяльницький лиман, що знаходиться на моїй малій батьківщині, на півночі від Одеси, та є унікальною лікувальною водоймою, страждає від пересихання. Жахливим наслідком безвідповідального ставлення з’явилася і Чорнобильська катастрофа, відгомони якої й досі чуються в Україні, Росії та Білорусі. Кілька сотен ні в чому не винних людей загинуло при цій масштабній аварії на АЕС, залишилося багато хворих, багато міст і сіл до наших днів мають підвищений радіаційний фон. На мою думку, краще заборонити будівництво атомних електростанцій, якщо вже вони такі небезпечні для країни. Прикладів безгосподарного ставлення до нашої Землі можна навести дуже багато. У багатьох містах і селах є набережні, а самих річок вже немає, бо їм змінили напрямок течії.

І ось тепер доводиться відроджувати все… Але невже потрібно було спочатку нищити?! Чому ми так халатно ставимося до своєї Землі, адже ми — люди, які є її малою частинкою. Може не варто такими темпами її підкорювати, а краще навчитися жити в гармонії з природою? Тоді не доведеться вчитися на своїх власних помилках.

Любов і дбайливе ставлення до рідної природи, турбота про добробут — в цьому і полягає наш патріотизм. Земля — ​​наша планета, і ми зобов’язані зберегти природу для наших предків, адже тільки від наших неправильних дій виникають такі катастрофи та зміни навколишнього середовища.

Тільки розумне витрачання ресурсів, турбота про природні багатства дадуть нам всім можливість вижити та бути здоровою нацією. Якщо ми й далі будемо так жорстоко знищувати природні ресурси, Земля цього не пробачить. Тож природу треба охороняти, а не руйнувати. Земля — ​​це наш спільний дім. Бережіть нашу планету, адже нам на ній жити!

Інші твори на екологічну тему:

Твір на тему «Природа — наш дім»

Твір на тему «Як врятувати нашу планету?»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>